افزایش 200 درصدی فروش بنز در مالزی

افزایش 200 درصدی فروش بنز در مالزی

گروه خودروسازی لوکس مرسدس بنز، پس از اینکه اوایل سال جاری اولین خودروسازی شد که یک خودروی الکتریکی مونتاژ داخلی را در کشورهای آسیای جنوب شرقی عرضه کرد، مالزی را به عنوان یکی از بازارهایی که تا سال 2030 در آن خط تولید تمام الکتریکی خواهد داشت، هدف قرار داده است.

به گزارش ایسنا، فروش مرسدس بنزهای برقی در مالزی در سال جاری 200 درصد افزایش یافته است و از رشد جهانی 120 درصدی در نیمه اول پیشی گرفته است. خودروهای برقی در حال حاضر 30 درصد از خط تولید مرسدس بنز مالزی را تشکیل می‌دهند و این شرکت اعلام کرد که برنامه‌های آینده برای خودروهای برقی و موتور احتراقی، مسیر جهانی آن برای تبدیل شدن به تمام الکتریکی تا سال 2030 را بازتاب خواهد داد.

بتینا پلانگر، معاون شرکت مرسدس بنز مالزی هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفت: «مردم به خودروهای برقی بسیار علاقه‌مند هستند و تقاضای زیادی وجود دارد. ما بسیار خوشبین هستیم که بتوانیم به این هدف برای مالزی برسیم.»

مالزی بر توسعه خودروهای برقی تمرکز دارد و مشوق‌هایی را برای تقویت آن ارايه کرده است. هدف این کشور این است که تا سال 2030 خودروهای برقی، از جمله هیبریدی، 15 درصد از کل حجم صنعت را به خود اختصاص دهد.

بی‌وای‌دی و تسلا از بزرگترین خودروسازان الکتریکی در جهان در سال گذشته در مالزی راه‌اندازی شده‌اند. مرسدس بنز نیز در حال حاضر یکی از بزرگترین خطوط خودروهای الکتریکی را در مالزی دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پلانگر گفت مرسدس به جای ملاحظات قیمتی، بیشتر بر روی ارزش و شایستگی تمرکز دارد که می‌تواند به عنوان یک برند لوکس به مشتریان ارايه دهد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد