بازار ارز با دلار چند تومانی بسته شد؟

بازار ارز با دلار چند تومانی بسته شد؟

قیمت دلار در سومین روز از هفته پایانی بهمن در محدوده‌ای مشخص و با نوسانی محدود مبادله شد. معامله‌گران، نیمه کریدور 50...

خبر آنلاین: قیمت دلار در سومین روز از هفته پایانی بهمن در محدوده‌ای مشخص و با نوسانی محدود مبادله شد. معامله‌گران، نیمه کریدور 50 هزار تومانی را کف‌ فعلی قیمت این اسکناس می‌دانند و معتقدند بازیگران ارزی تمایلی به مبادلات جدی در بازار ندارند و در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند.

قیمت دلار در روز دوشنبه که به نظر می‌رسد نخستین روز جدی آغاز فعالیت بازار ارز در هفته پایانی بهمن است، افزایش 200 تا 250 تومانی داشت و به پله پنج کریدور50 هزار تومانی ورود کرد. قیمت دلار بیش از یک هفته است که در محدوده ذکر شده پایداری می‌کند و کارشناسان اقتصادی این منطقه را محدوده متبوع سیاست‌گذار در شرایط فعلی و در هفته‌های پایانی سال جاری می‌دانند.

بازار ارز امروز با دلار 55 هزار و 149 تومان به کار خود پایان داد.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: هر چند سیاست‌گذار وعده عدم تغییر قیمت دلار تا پایان سال را داده است، اما به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی برخلاف داده‌های کلان اقتصادی است.

محمدرضا فرزین ريیس کل بانک مرکزی پیش از این تاکید کرده بود که تلاش می‌کنیم با استفاده از نهادسازی و ابزارسازی و نه دستور، نرخ ارز را کنترل کنیم. در همین راستا تحلیگران اقتصادی فعلا سیاست‌گذار را یکه‌تاز بازار ارز می‌دانند و معتقدند ریتم بعدی قیمت دلار از سوی نهاد تصمیم‌گیر که مدیریت بازار ارز را در دست دارد، مشخص خواهد شد.

همراهی سایر ارزها با افزایش قیمت دلار

گفتنی است روند قیمت در بازارهای مالی روز دوشنبه 23 بهمن در بیشتر ارزها افزایش محدودی داشت. درهم در کانال 15 هزار تومانی پیشروی کرد و با افزایش 40 تومانی با قیمت 15 هزار و 140 تومان معامله شد. علاوه بر آن قیمت تتر 200 تومان افزایش داشت و روی رقم 55 هزار و 100 تومانی قرار گرفت. پوند انگلیس با افزایش 150 تومانی با رقم 69 هزار و 850 تومان معامله شد. قیمت یورو افزایش قیمت 110 تومانی داشت و به قیمت 59 هزار و 590 تومان رسید.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد