بزرگ‌ترین نگرانی‌های دنیا چیست؟

بزرگ‌ترین نگرانی‌های دنیا چیست؟

مهمترین نگرانی‌های دنیا شامل شکاف جنسیتی جهانی، تاثیرات نکول بدهی روسیه، کندی حمل ونقل و تجارت برای انعطاف پذیری آب‌وهوا خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ویفروم، بر اساس شاخص جدید Wealth Equity، زنان به طور متوسط تنها 74 درصد از ثروت مردان را در دوران بازنشستگی دارند. گزارش جدید جهانی شکاف جنسیتی مجمع جهانی اقتصاد در سال 2022 نیز موضوع کیفیت جنسیت را روشن می‌کند - پیش‌بینی می‌شود که رسیدن به برابری جنسیتی کامل، با نرخ پیشرفت فعلی، 132 سال طول می‌کشد.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، تورم بزرگترین نگرانی جهان است. در نظرسنجی جدید Ipsos  سی و هفت درصد از مردم تورم را به عنوان نگرانی اصلی خود معرفی کردند. این رقم از ماه می سه واحد درصد افزایش یافته است زیرا بحران جهانی هزینه زندگی و تورم فزاینده اقتصادهای جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.

برای اولین بار از سال 1918، روسیه بدهی‌های خارجی خود را نپرداخت. تحریم‌های اقتصادی از زمان حمله به اوکراین در ماه فوریه توسط دولت‌های غربی علیه این کشور اعمال شده است.

سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) از سال 2023، از همه کشتی‌ها می‌خواهد که شدت کربن سالانه خود را بر اساس انتشار گازهای گلخانه‌ای کشتی برای محموله‌ای که حمل می‌کند محاسبه کنند. دو گزینه موجود برای کشتی‌های قدیمی این است که یا با فناوری‌های جدید مجهز شوند یا به سادگی سرعت خود را کاهش دهند. نتایج نشان می‌دهد که کاهش 10 درصدی سرعت مصرف سوخت را تقریبا 30 درصد کاهش می‌دهد.

خشکسالی‌های مرتبط با آب‌وهوا، موج‌های گرمای مرگبار، طوفان‌های شدید و یک بیماری همه‌گیر صادرات محصولات اصلی را بسیار چالش برانگیز می‌کند و تعداد فزاینده‌ای از مردم را به فقر و گرسنگی سوق می‌دهد.

 بر اساس مسیر فعلی، حدود یک چهارم از مزارع قهوه برزیل و 37 درصد از مزارع قهوه اندونزی احتمالا به دلیل تغییرات آب وهوایی از بین خواهند رفت. با این حال، اگر کشورهای صادرکننده، شیوه‌های پایدار و مقاوم در برابر آب و هوا را اتخاذ کنند، می‌توان از تجارت جهانی برای کاهش تغییرات آب و هوا و ارتقاء فقیرترین اقشار جهان استفاده کرد.

سیگنال برجام به بورس/ اصرار بر کاهش نرخ سودبانکی برای اصلاح بورس منطقی است؟ پرواز تهران – چین: 175 میلیون تومان؛ چرا؟ بانک‌های تجاری چقدر وام قرض‌الحسنه داده اند؟ / کارنامه تسهیلات زیر ذره بین آمار بازار از مشاغل خدماتی اشباع شده است سهم کمتر از یک درصدی فرش و صنایع دستی از صادرات غیرنفتی معافیت قصابی ها از مالیات اعلام قیمت دام در ایام‌ تاسوعا و عاشورا هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت/ متاهل ها چه قدر برای وام باید بپردازند؟ مناطق محبوب خریداران مسکن در تهران ‌فارس من| مطالبه مردمی برای برخورد با عاملان گرانی لوازم خانگی سفر وزیر ارتباطات به قزاقستان فارس من| مطالبه پرداخت وام بدون ضامن/ وزارت اقتصاد:16 همت وام بدون ضامن پرداخت شد تامین مصالح نهضت ملی مسکن با تشکیل زنجیره تامین بین دو وزارتخانه‌ کاهش 28.7 درصدی تردد درمحورهای برون‌شهری نقش تعمیر نیروگاه‌ها در جلوگیری از خاموشی‌/هزینه سنگین دولت برای تعمیر واحدهای تولید برق خبر جدید در مورد یارانه دارو/یارانه دارو کجا میرود؟ رشد 22 درصدی صادرات 4 ماهه در مقایسه با امکانات کشور مطلوب نیست ممنوعیت افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها در ماه های آینده، بعید است تورمی چون خرداد داشته باشیم / تورم احتمالا بین 30 تا 40درصد قوانین حوزه دانش بنیان تسهیل شود/ افزایش 80 الی 150 هزار بشکه ای تولید با احیای چاه های کم بازده این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول فارس من| مطالبه واگذاری سهام عدالت به متولدان قبل از 1400 درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار + جدول قیمت طلا و سکه امروز 17 مرداد 1401 حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن | روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور