جولان آگهی برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی/ ماجرا چیست؟

جولان آگهی برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی/ ماجرا چیست؟

با شدت گرفتن تحریم‌های بانکی در سال‌های اخیر، تبلیغات برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی هم شدت گرفته! کافی است فقط عبارت «افتتاح حساب بانکی بین‌المللی » را در اینترنت جستجو کنید تا با فهرستی از آگهی‌های مختلف در این زمینه مواجه شوید. این شرکت‌ها ادعا می‌کنند شما را یک‌ماهه و تضمینی صاحب حسابی بین‌المللی برای جابجایی ارز می‌کنند!

به گزارش تجارت‌نیوز، با شدت گرفتن تحریم‌های بانکی در سال‌های اخیر، تبلیغات برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی هم شدت گرفته! کافی است فقط عبارت «افتتاح حساب بانکی بین‌المللی » را در اینترنت جستجو کنید تا با فهرستی از آگهی‌های مختلف در این زمینه مواجه شوید.

آنطور که مبلغان مدعی هستند کارشان تضمینی است و نهایتا چهار تا شش هفته پس از درخواست، شما را صاحب حساب بانکی بین‌المللی در یکی از بهترین کشورهای اروپا می‌کنند.

اما سوال این است درحالی که از یکسو حضور در فهرست سیاه fatf و از سوی دیگرتحریم‌های شدید بانکی، ارتباطات مالی ایران را با سایر کشورها عملا قطع کرده، چطور می‌توان از طریق حساب بانکی بین‌المللی، آن هم از داخل کشور، پول جابجا کرد؟!

جالب اینجاست که در بخشی از تبلیغات یکی از سایت‌هایی که ادعای افتتاح حساب سریع بین‌المللی دارد آمده: « حجم قابل اعتنایی از اقشار مختلف هستند که نیازمند این سرویس بوده، اما به دلیل عدم آگاهی از وجود چنین قابلیتی، از آن بی‌بهره‌اند! » و در ادامه هم مدعی شده است که نه تنها افراد می‌توانند حساب شخصی داشته باشند که تجار، بازرگانان و صادرکنندگان هم می‌توانند برای جابجایی ارقام بالای پول از این حساب‌ها استفاده کنند.

مشکلات این حساب‌ها چیست؟

این در حالی است که معمولا این شرکت‌ها یک حساب بانکی ناقص، در یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، آذربایجان و…. برای‌تان افتتاح می‌کنند ولی درباره‌ی محدودیت‌های این حساب‌ها و گرفتاری‌هایی که ممکن است با آنها پیدا کنید، هیچ حرفی به میان نمی‌آورند.

از مهم‌ترین نواقص حساب‌ بانکی‌هایی که شرکت‌های واسط در این کشورها ثبت می‌کنند می‌توان به عدم امکان انتقال ارز به حساب‌های دیگر (فقط واریز به حساب و برداشت با کارت)، محدودیت در واریز و برداشت، خطر بلوکه شدن و بسته شدن حساب و…اشاره کرد.

بعضی دیگر از شرکت‌ها حتی همین کار را هم نمی‌کنند یک کارت بانکی به شما می‌دهند که تاریخ مصرف کوتاهی داشته و فقط برای خرید اینترنتی کاربرد دارد. این دسته از شرکت‌ها بر ارايه‌ی کارت‌های بانکی بین‌المللی تاکید دارند اما یا اشاره‌ای به مساله‌ی حساب بانکی متصل به کارت نمی‌کنند یا اطلاعات نادرستی به مشتریان می‌دهند.

با این حال این‌ها اطلاعاتی نیست که این شرکت‌های خدماتی به طور شفاف به در اختیار شما بگذارند؛ در عوض با کلی‌گویی، ابهام، استفاده‌ی نادرست از اصطلاحات تخصصی و بزرگ‌نمایی خدمات ناقص خود، مخاطبان را گمراه می‌کنند.

اعتماد به تبلیغ‌های افتتاح حساب خطرناک است

محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی، درباره این دسته از تبلیغات به تجارت‌نیوز می‌گوید: ما می‌توانیم حساب بانکی بین‌المللی داشته باشیم اما امکان مبادله پول از داخل را نداریم و حتی شرکت‌هایی که قبلا حساب بین‌المللی داشتند،اکنون به دلیل بسته بودن سويیفت، تحریم و fatf نمی‌توانند از حساب خود استفاده کنند و از صرافی‌ها کمک می‌گیرند.

او می‌افزاید: البته می‌توانید از یک کشور خارج از ایران به یک کشور خارج از ایران دیگر پول جابجا کنید اما از طریق داخل ایران نمی‌توانید حسابتان را شارژ کنید مگر از طریق صرافی‌ها و یا برای انتقال ارز دانشجویی که البته آن هم ساده نیست و سه، چهارماهی طول می‌کشد که کارکرد این پول اثبات شود و آمریکا اجازه جابجایی بدهد.

به گفته این مقام مسيول اعتماد به شرکت‌هایی که مدعی افتتاح حساب بین‌المللی هستند، خطر دارد چون از عملکردشان اطلاعی ندارید. برای مثال برای کارت ویزایی که برای شما صادر می‌کنند از شما پول ایران را دریافت می‌کنند و آن به طرفشان در خارج از کشور واریز می‌کنند تا کارت شما را شارژ کند. اینکه شما اینجا پول دهید و آنجا به حساب شما پرداخت شود و بتوانید از کارت ویزاتان در کشورهای مختلف استفاده کنید، یک مسیر تماما ریسک است.

مطالعه گزارش 16 روزه و بدون ضامن وام بگیرید پیشنهاد می‌شود.

 

بررسی تصویب لوایح FATF ‌بعد از رفع تحریم‌ها

بررسی تصویب لوایح FATF ‌بعد از رفع تحریم‌ها

محمدجواد ایروانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به نزدیک‌بودن انتخابات ریاست‌جمهوری گفته است: اگر رقابت‌های انتخاباتی به‌درستی شکل نگیرد، می‌تواند به منافع ملی آسیب بزند؛ از جمله اینکه عده‌ای بخ...

Bartarinha.ir/
بود و نبود FATF چه فرقی دارد؟

بود و نبود FATF چه فرقی دارد؟

اختلاف نظر بر سر تصویب دو لایحه باقی مانده از FATF همچنان ادامه دارد. درحالی که برخی معتقدند این لوایح راه دور زدن تحریم‌ها را می‌بندد بعضی دیگر پذیرش آن را برای ارتباط مالی با جهان اجتناب ناپذیر می‌د...

TejaratNews.com/
تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟

تصویب FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟

کارشناسان معتقدند تصویب FATF موجب بهبود مبادلات ارزی و روند صادرات و واردات می‌شود. این مساله بر عملکرد شرکت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد. نتیجه بهتر شدن عملکرد شرکت‌ها، بهبود شرایط آن‌ها و تزریق نقدینگی به...

TejaratNews.com/
اولین واکنش بازارها به تعویق fatf چه بود؟

اولین واکنش بازارها به تعویق fatf چه بود؟

دلار گران شد، قیمت سکه طلا افزایش یافت و شاخص بورس همچنان افت کرد. این اولین واکنش بازارها در روز اعلام به تعویق انداختن تصمیم‌گیری درباره fatf بود.

TejaratNews.com/
اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF / قیمت طلا چقدر شد؟

اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF / قیمت طلا چقدر شد؟

بازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح...

TejaratNews.com/
تعویق FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟

تعویق FATF چه تاثیری بر بورس دارد؟

در حالی که خیلی‌ها امروز منتظر اعلام تصمیم درباره fatf بودند اعلام شده این تصمیم‌گیری به فروردین 1400 موکول شده است. اما سوال اینجاست که تعویق این لایحه چه تاثیری بر بازار سهام دارد؟

TejaratNews.com/

خبر مهم برای بازارها / بررسی fatf به تعویق افتاد / واکنش احتمالی بازارها چیست؟

اولین واکنش بازار به تعویق بررسی FATF / دلار باز هم گران می‌شود؟

اولین واکنش بازار به تعویق بررسی FATF / دلار باز هم گران می‌شود؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که بررسی FATF در مجمع تشخیص تا فروردین 1400 به تعویق افتاده است. همانطور که فعالان بازار پیش‌بینی می‎کردند نرخ ارز فعلا به این خبر واکنش منفی نشان داده است.

TejaratNews.com/
شریعتمداری: چرا آمریکا در لیست FATF نیست؟

شریعتمداری: چرا آمریکا در لیست FATF نیست؟

حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: در یادداشت روز کیهان دیروز با عنوان «FATF، شفافیت برای دار و دسته دزدها» نوشته برادر و همکار عزیزم آقای سید محمد عماد اعرابی، به ده‌ها نمونه مستند از پولشویی کلان در بان...

Bartarinha.ir/
خبر سیاسی جدید برای معامله‌گران ارز و طلا / FATF به دستور کار مجمع برگشت؟

خبر سیاسی جدید برای معامله‌گران ارز و طلا / FATF به دستور کار مجمع...

بعد از ماه‌ها سکوت، بررسی FATF مجددا در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است. ريیس کل بانک مرکزی آخرین جلسه اعضای دولت با این مجمع را مثبت توصیف کرده و محمد صدر، عضو این مجمع هم گفته مخالفت‌ها با این لو...

TejaratNews.com/
آیا پذیرش FATF مانع از دور زدن تحریم‌ها شود؟

آیا پذیرش FATF مانع از دور زدن تحریم‌ها شود؟

ارایه یک پیشنهاد برای افزودن شرط عدم ارايه اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم‌ها برای تصویب لوایح FATF با استقبال کارشناسان مواجه شده است؛ کارشناسان تصریح می‌کنند که پیوستن به FATF نمی‌تواند خللی در روند ...

Bartarinha.ir/
مجمع تشخیص مصلحت نظام و آزمون بزرگ FATF

مجمع تشخیص مصلحت نظام و آزمون بزرگ FATF

اخبار منتشر شده حاکی است ريیس‌جمهور پیشنهاد داده ایران با این شرط که اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم‌ها را به طرف مقابل ندهد،برنامه اقدامFATF را اجرا کند.این پیشنهادچقدربا واقعیات سازگاراست؟

Bartarinha.ir/
فعال اقتصادی: به زودی FATF تصویب می‌شود

فعال اقتصادی: به زودی FATF تصویب می‌شود

علی شریعتی، عضو هیيت نمایندگان اتاق بازرگانی از تصویب قریب الوقوع FATF خبر داد.

Bartarinha.ir/
بررسی FATF به کجا می‌رسد؟

بررسی FATF به کجا می‌رسد؟

اکنون که تقریبا همه بر اهمیت عضویت درFATF آگاه شده‌اند، با بررسی مجدد دو لایحه باقی مانده از آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام، نگرانی‌ گروه‌های مختلف درباره نتیجه بررسی‌ها و آینده عضویت ایران بیشتر شده است...

TejaratNews.com/
شش دلیل برای همکاری ایران با FATF

شش دلیل برای همکاری ایران با FATF

با آغاز دوباره بررسی 2لایحه از 4لایحه پیشنهادی دولت برای پایان دادن به بهانه‌ها جهت حصر مالی و بانکی ایران در مجمع تشخیص مصلحت نظام باردیگر منتقدان و مخالفان بر این باورند که پذیرش استانداردهای بین‌ال...

Bartarinha.ir/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...