شرط بهره‌مندی از طرح کالابرگ الکترونیک خرید حداقل 200 هزار تومان شد

شرط بهره‌مندی از طرح کالابرگ الکترونیک خرید حداقل 200 هزار تومان شد

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت کار گفت: در مرحله جدید اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیک، شرط بهره‌مندی از افزایش...

به گزارش خبرگزاری برنا، علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت کار درباره مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک اظهار داشت: از 31تیرماه و با اجرای مرحله جدید از طرح کالابرگ، در صورت خرید 200هزار تومان از اعتبار یارانه 400 هزار تومانی معادل 50درصد، افزایش اعتبار بدون سقف برای خانوارها اعمال می‌شود.

وی با بیان این‌که پرداخت یارانه برای جبران افزایش قیمت 11قلم کالای اساسی با حجم مشخص تمرکز دارد، افزود: در مرحله جدید، میزان اختلاف تورمی کالاهای اساسی از سال 1401بدون سقف 80هزار تومان برای مردم شارژ می‌شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون نزدیک به 90هزار فروشگاه در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی همراهی دارند و توزیع قابل قبولی شکل گرفته است.

عسگریان اظهار داشت: آموزش، تجهیز و اتصال فروشگاه‌ها با شرکت مجری طرح و بانک‌های عامل صورت گرفته است و هدف‌گذاری دسترسی آسان و سریع مردم بود.

وی با تاکید بر این‌که تورم ایجادشده توسط کالابرگ الکترونیکی جبران می‌شود، گفت:‌ شرط بهره‌مندی در مرحله جدید به 50 درصد کاهش یافته است که افزایش آزادی عمل مردم در آن دنبال می‌شود.

معاون وزیر کار با بیان این‌که دولت افزایش قیمت‌ها را پوشش می‌دهد و خانوارهای کم‌درآمد در این خصوص حمایت می‌شوند، افزود: با توجه به تعیین میزان سبد غذایی از نظر حجم و قیمت براساس میزان تورم مبلغی بدون سقف برای مردم شارژ می‌شود.

عسگریان تاکید کرد: در خصوص موضوع گرانی هم سازمان‌های نظارتی و تعزیرات باید برای اجرای مطلوب و اثرگذار طرح کالابرگ الکترونیکی ورود کنند.

وی گفت: جلوگیری از افزایش تورم از برنامه‌های اصلی دولت است و در ماه‌های آتی دهک‌های دیگر هم مشمول این طرح خواهند شد.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سه دهک اول 29میلیون نفر را شامل می‌شود و در ادامه با استفاده از پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان دهک‌بندی به‌ جای خانوار بر اساس تعداد نفرات صورت می‌گیرد.

عسگریان گفت: همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره‌گیری #1463*500* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد