پشت‌پرده گرانی‌های اخیر قابل شناسایی است

پشت‌پرده گرانی‌های اخیر قابل شناسایی است

ريیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران وجود مسايل پشت پرده را در افزایش قیمت‌ها و گرانی‌های اخیر تایید کرد و گفت: یافتن پشت پرده‌ها سخت نیست و این مساله باید بررسی شود و یقینا قابل شناسایی است.

ایرنا: ريیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران وجود مسايل پشت پرده را در افزایش قیمت‌ها و گرانی‌های اخیر تایید کرد و گفت: یافتن پشت پرده‌ها سخت نیست و این مساله باید بررسی شود و یقینا قابل شناسایی است.

محمدعلی اسفنانی درباره اظهارات دادستان کل کشور مبنی بر وجود پشت پرده در گرانی‌های چند ماه اخیر و لزوم ورود دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه افزود: اکنون به طور عمده شاهد گرانی اقلام نه گرانفروشی هستیم و به عنوان نمونه، برنج ایرانی 59 هزار تومان قیمت دارد و سوال این است که برنج داخلی که در فرایند تولید آن هیچ مواد اولیه خارجی وجود ندارد چرا باید گران باشد.

وی ادامه داد: البته طبیعی است که وقتی برنج ایرانی 59 هزار تومان باشد، برنج هندی 28 هزار تومان قیمت دارد. پیش از این یک خانواده از قشر ضعیف، یک کیسه برنج 10 کیلویی را 10 هزار تومان می‌خرید و بعد طی یک اتفاق عجیب قیمت این برنج به 50 هزار تومان رسید و برای مردم تا حدی قابل قبول بود اما اکنون یک کیسه برنج هندی 280 هزار تومان است و واقعا قابل دفاع نیست.

اسفنانی اظهارداشت: در مورد موضوع مرغ، صددرصد نهاده‌های دامی به صورت دولتی توزیع می‌شود و 98 درصد این نهاده‌ها وارداتی است و بابت واردات آن ارز 4200 تومانی تخصیص داده می‌شود.

وی اضافه کرد:‌ اکنون کمبود و گرانفروشی مرغ با این توجیه است که نهاده ها از بازار آزاد تهیه می‌شود حال سوال این است که نهاده دامی که صددرصد واردات آن باید در سامانه بازارگاه ثبت شود و مشخصات همه مرغداری‌ها در این سامانه ثبت و ضبط شده، چگونه است که نهاده دامی خارج از این شبکه قرار دارد بنابراین در این میان پشت پرده‌هایی وجود دارد.

اسفنانی ادامه داد: در این زمینه بررسی‌هایی انجام دادیم و در یک مرغداری که ظرفیت تولید صد هزار قطعه را داشت، 20 هزار مرغ تولید می کرد و نهاده‌هایی که بابت 80 هزار مرغ دریافت می‌کرد را در بازار آزاد عرضه می‌کرد.

ريیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: اکنون واحدهای مرغداری خرد بسیاری فعالیت می‌کنند در حالی که در دنیا استفاده از «مگافارم‌ها» حرف نخست را می‌زند به این ترتیب که مزرعه‌ای ایجاد می‌کنند که چندین میلیون جوجه‌ریزی ظرفیت دارد و نهاده مورد نیاز و خوراک دام را خود تولید می‌کند همچنین در این مزرعه کشتارگاه وجود دارد و سیستم قطعه‌بندی و بسته‌بندی مرغ هم همان محل انجام می‌شود و در واقع، زنجیره کامل را دربرمی‌گیرد در حالی که در کشور ما در هر نقطه‌ای مرغداری‌های کوچک ایجاد شده و کشتارگاه‌ها نیز با فاصله از این مرغداری‌ها قرار دارد.

اسفنانی افزود: گفته می‌شود که در تهران 17 کشتارگاه دارد در حالیکه این کشتارگاه‌ها فقط ثبت شده و اصلا هیچ نام و نشانی از آنها نیست. اینها حکایت از این دارد که سیاست درستی برای مدیریت شبکه تولید مرغ اتخاذ نشده است.

وی ادامه داد:‌ یکی از ایرادها این است که کسی که مرغداری دارد اصلا با کشتارگاه ارتباطی ندارد و واسطه هایی از مرغدار مرغ را می خرند با قیمتی که خود تعیین می‌کنند به کشتارگاه می فروشند در حالیکه مرغداری که نهاده دولتی با ارز 4200 تومانی دریافت می کند باید میزان تولید خود را تحویل دهد.

ريیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: چاره کار این است که در مورد مرغ «مگافارم‌ها» را ایجاد کنند ولو اینکه دولت و بخش خصوصی در این زمینه هزینه کنند.

local_offerبرچسب‌ها:
وزیر کشاورزی علت گرانی غذا را کشف کرد!

وزیر کشاورزی علت گرانی غذا را کشف کرد!

وزیر جهاد کشاورزی علت گرانی غذا در بازار را وجود دلال‌ها دانست و گفت: برای ارزان شدن غذا باید توزیع از حالت سنتی در بازار حذف تا دست واسطه‌ها و دلال‌ها قطع شود.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی اقتصاد ایران در پنج سال آینده

پیش‌بینی اقتصاد ایران در پنج سال آینده

واحد اطلاعات اکونومیست چشم‌انداز متغیرهای اقتصادی را تا پنج سال آینده به‌روز کرد که براین اساس در پایان 2026، نرخ ریال در برابر هر دلار به 297780 خواهد رسید، همچنین در نیمه نخست سال آینده میلادی به اح...

TejaratNews.com/
دستور جدید ريیسی برای مقابله با گرانی

دستور جدید ريیسی برای مقابله با گرانی

همزمان با کاهش قدرت خرید مردم در پی گرانی‌های افسارگسیخته، ريیسی دستور جدیدی برای مقابله با افزایش قیمت کالاهای ضروری صادر کرد.

Bartarinha.ir/
چه زمانی تورم و گرانی کالا‌ها کنترل می‌شود؟

چه زمانی تورم و گرانی کالا‌ها کنترل می‌شود؟

نایب ريیس کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به ريیس جمهور گفت: چه زمانی قرار است تورم و گرانی افسارگسیخته کالا‌ها و خدمات کنترل شود؟ چه زمانی دست دلالان و کاسبان و عوامل بی‌ثباتی بازار قطع می‌شود؟

Bartarinha.ir/
گرانی بنزین واقعیت دارد؟ / آخرین اخبار رسمی از قیمت بنزین

گرانی بنزین واقعیت دارد؟ / آخرین اخبار رسمی از قیمت بنزین

«برنامه‌ای برای گرانی بنزین وجود ندارد» این جمله را وزیر کشور به صراحت گفته است. روز گذشته نیز ريیس سازمان برنامه اعلام کرد که حتی در بودجه سال بعد هم افزایش نرخ حامل‌های انرژی نخواهیم داشت.

TejaratNews.com/
ضرورت تامین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران

ضرورت تامین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران

ريیس جمهور بر ضرورت تامین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف ...

TejaratNews.com/
برای گرانی بنزین این روش‌ها نخ‌نما شده است

برای گرانی بنزین این روش‌ها نخ‌نما شده است

ادعا می‌شود که فواید این گرانی به صورت یارانه به مردم برگردانده می‌شود در حالی که تورم ناشی از گرانی سوخت به هیچ وقت قابل مقایسه با اندک پرداختی یارانه جدید نیست و تجربه سال 89 در دوران احمدی نژاد و س...

Bartarinha.ir/
گرانی بنزین به لیتری 14 هزار تومان صحت دارد؟

گرانی بنزین به لیتری 14 هزار تومان صحت دارد؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر افزایش قیمت بنزین به 14 هزار تومان را تکذیب کرد و گفت: خبری از گرانی بنزین نیست و هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

TejaratNews.com/
حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی

حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی

عضو هیات ريیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به روند افزایش قیمت ها و گرانی در بازار گفت: بار تورم و افزایش قیمت ها بر دوش اصناف است و این مساله باعث رکود کسب وکارها در بازار شده است.

Bartarinha.ir/
حذف دلار از اقتصاد ایران

حذف دلار از اقتصاد ایران

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از ایده‌های وزارت صمت خارج کردن اقتصاد از دلاری بودن است، به‌جد دنبال این هستیم قیمت دلاری را حذف کنیم که در مورد فولاد رخ داد.

TejaratNews.com/
پیامدهای تثبیت نرخ ارز اسمی برای اقتصاد ایران

پیامدهای تثبیت نرخ ارز اسمی برای اقتصاد ایران

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به پیامدهای تثبیت نرخ ارز اسمی پرداخت و این مسيله را یکی از موانع رشد اقتصاد کشور اعلام کرد.

TejaratNews.com/
آخرین وضعیت ما وسط تورم، کرونا و گرانی!

آخرین وضعیت ما وسط تورم، کرونا و گرانی!

شیدا سردشتی با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرام خود به وضعیت سخت معیشتی مردم در ایام کرونا، گرانی و تورم پرداخت.

Bartarinha.ir/
عامل گرانی گوجه پیدا شد

عامل گرانی گوجه پیدا شد

عامل گرانی گوجه کاهش سطح زیر کشت در گذشته است. همچنین حضور دلالان در این حوزه کشاورزی نیز از دلایل دیگر گرانی گوجه محسوب میشود.

Bartarinha.ir/
چرا حال اقتصاد ایران خوب نمی‌شود؟

چرا حال اقتصاد ایران خوب نمی‌شود؟

مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی ایران در گزارشی جدید به بررسی وضعیت اقتصاد ایران در 10 سال گذشته پرداخته و به این سوال پاسخ داده که چرا با وجود تمام اقدامات صورت گرفته، حال اقتصاد ایران خوب نشده است؟

Bartarinha.ir/
واکنش مردم به گرانی برق / «برق گران نشده نحوه محاسبه گران شده!»

واکنش مردم به گرانی برق / «برق گران نشده نحوه محاسبه گران شده!»

شرکت توزیع برق و سخنگوی صنعت برق از تغییر نحوه محاسبه قبض برق مشترکان خبر دادند. بنا بر گفته‌های شرکت توزیع برق و سخنگوی صنعت برق، برق مشترکان پرمصرف چندبرابر حساب می‌شود.

TejaratNews.com/
«صندوق پروژه» و اتفاقی مهم در تامین مالی/ ابزارهای جدید و چتری بر تمام استثناها تندر 90 امروز 395میلیون تومان شد صعود بازار‌ها در واکنش به آغاز مذاکرات وین رانت 6 میلیون تومانی دلار با بلیت جعلی! نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ ارايه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها سه شنبه شلوغ تالار صنعتی با عرضه 283 هزار تن کالا نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قالب «کشف پریمیوم» بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد