44 هزار و 474 نفر توانستند وام اجاره مسکن بگیرند

44 هزار و 474 نفر توانستند وام اجاره مسکن بگیرند

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به 44 هزار و 474 نفر خبر داد و درخواست کرد که بانک‌ها مصوبه ستاد کرونا را بدون نقص اجرا کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «محمود محمودزاده» روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت اعطای تسهیلات ودیعه مسکن افرود: تاکنون یک میلیون و 337 هزار و 127 نفر به عنوان متقاضی ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه ثبت نام کردند.

وی گفت: از این تعداد 373 هزار و 606 نفر به بانک معرفی شده اند و تعداد وام پرداخت شده تا روز گذشته (شنبه) 19 مهرماه 44 هزار و 474 فقره بوده است.

وی از مکاتبات دایم با بانک مرکزی برای حل مشکلات در پرداخت وام به مستاجران خبر داد و با اشاره به گلایه مستاجران از رفتار بانک ها، گفت: برخی بانک‌ها در پرداخت وام به مستاجران سخت گیری می‌کنند.

وی افزود: تاکید ستاد کرونا این بود که با حداقل وثایق و با حداکثر تسهیل، پرداخت تسهیلات به مستاجران انجام شود. اما اکنون با موضوعات جدیدی درگیر هستیم و هر بانکی شرایط خاص خود را دارد.

محموداده در پاسخ به این سوال که وزارت راه برای حل این مشکل چه برنامه‌ای دارد، گفت: وقتی مصوبه‌ای صادر می‌شود هر نهادی وظیفه خود را باید انجام دهد. وظیفه وزارت راه تنطیم‌گری بازار اجاره بود که برای آن مصوبه اعطای تسهیلات را از ستاد اخذ کرد و سامانه ثبت نام را طراحی و واجدان شرایط را شناسایی و به نظاک بانکی معرفی کرد.

 ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از 26 خرداد آغاز شده است و همه مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند اکنون یا منتظر پاسخ استعلام خود هستند با به نظام بانکی معرفی شده‌اند.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران 70 میلیون تومان، سایر کلان‌شهر‌ها (شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر‌های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) 40 میلیون تومان و سایر شهر‌ها 25 میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

متقاضیان همچنین باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنانچه متقاضی تا حداکثر 2 هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، درخواست متقاضی رد می‌شود.

به گزارش ایرنا طبق اعلام مرکز آمار ایران در تابستان 1400، شاخص قیمت اجاره بهای واحد‌های مسکونی در مناطق شهری، به عدد 244,1 رسید که نسبت به فصل قبل هشت درصد افزایش داشته است.

در این فصل، استان لرستان با 27.5 درصد بیشترین و استان سیستان و بلوچستان با 2.5 درصد کمترین نرخ تورم فصلی را در بین استان‌های کشور داشته اند.
پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای

پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای

ريیس بنیاد مسکن کشور اعلام کرد با ضمانت سفته‌های زنجیره‌ای، تسهیلات در طرح جهش مسکن به میزان 200 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

TejaratNews.com/
پرداخت 198.9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

پرداخت 198.9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

طی شش ماهه 1400 به 857 شرکت دانش بنیان معادل 198.9 هزار میلیارد ریال ریال پرداخت شد که نسبت به شش ماهه 1399 معادل...

Borna.news/
اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان اندیکا

اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله‌زدگان اندیکا

ريیس‌ کمیسیون عمران مجلس از اختصاص تسهیلات 210 میلیون تومانی به زلزله‌زدگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت حدودا 150 میلیون از این تسهیلات بلاعوض در اختیار زلزله‌زدگان اندیکا قرار می‌گیرد.

TejaratNews.com/
افزایش 50 درصدی تسهیلات به صادرکنندگان

افزایش 50 درصدی تسهیلات به صادرکنندگان

معاون وزیر صمت گفت: امسال در مجموع 6000 میلیارد تومان در قالب سرمایه در گردش صادراتی با نرخ‌های ترجیحی به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد که بیانگر رشد 50 درصدی تسهیلات پرداختی است.

Irinn.ir/
مهلت ثبت‌نام و پرداخت وام اجاره مسکن تمدید شد

مهلت ثبت‌نام و پرداخت وام اجاره مسکن تمدید شد

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا پایان آذر تمدید شد.

TejaratNews.com/
اعلام بانک‌هایی که وام ودیعه مسکن می‌دهند / اختلال سامانه رفع شد

اعلام بانک‌هایی که وام ودیعه مسکن می‌دهند / اختلال سامانه رفع شد

مشکلی که در مرحله انتخاب بانک های عامل وام ودیعه مسکن، در سامانه مربوطه وجود داشت برطرف شده است و متقاضیان می‌توانند روند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

TejaratNews.com/
رابطه سرد بانک‌ ها با وام ودیعه مسکن

رابطه سرد بانک‌ ها با وام ودیعه مسکن

افزایش قیمت مسکن طی سال‌های گذشته باعث‌شده وام مسکن کارایی خود را از دست بدهد و از سال گذشته دولت به‌منظور حمایت از اقشار کم درآمد، تسهیلات ودیعه مسکن را در نظر گرفت.

JameJamOnline.ir/
شرایط دریافت تسهیلات مکمل خرید مسکن

شرایط دریافت تسهیلات مکمل خرید مسکن

عضو هیيت عامل و معاون طرح و برنامه بانک مسکن، شرایط دریافت تسهیلات مکمل خرید مسکن برای متقاضیان را تشریح کرد.

Irinn.ir/
اقدام وزیر اقتصاد درباره تسهیـلات کمک ودیعه مسکـن

اقدام وزیر اقتصاد درباره تسهیـلات کمک ودیعه مسکـن

وزیر امور اقتصـادی و دارایـی در نخستین نشست خود با مدیـران عامـل بانک‌های دولتی و خصوصی، بر تسریـع در اعطـای تسهیـلات کمک ودیعه مسکـن به افراد متقاضی تاکید کرده است.

TejaratNews.com/
بانک‌ها تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن داده‌اند؟

بانک‌ها تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن داده‌اند؟

وزارت امور اقتصادی و دارایی آمار وام ودیعه مسکن اعلام کرده است که بر اساس آن، بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی، تا نیمه اول مهر 1400 حدود شش هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن را به 267...

TejaratNews.com/
بهترین وثیقه برای وام ودیعه مسکن چیست؟

بهترین وثیقه برای وام ودیعه مسکن چیست؟

دبیر کانون بانک‌های خصوصی گفت: ملک بهترین وثیقه برای دریافت وام دیعه مسکن است، چنین اتفاقی به شرط رعایت مسايل قانونی اگر به وقوع پیوندد می‌تواند رابطه سه جانبه‌ای را میان بانک و مالک و مستاجر پدید آور...

TejaratNews.com/
کمتر از 10 درصد متقاضیان وام ودیعه مسکن دریافت کردند

کمتر از 10 درصد متقاضیان وام ودیعه مسکن دریافت کردند

معاون وزیر راه و شهرسازی: آمارها نشان می دهند که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.

TejaratNews.com/
وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود؟

وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود؟

مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن اکنون امکان انتخاب بانک را ندارند و تنها بانک ارايه‌ دهنده تسهیلات در اقدامی صد در صد غیرقانونی، خود به تایید صلاحیت مستاجران می‌پردازد.

TejaratNews.com/
مستاجران سرگردان بین تصمیمات دولت و بانک‌ها/ تسهیلات ودیعه مسکن عملا پرداخت نمی‌شود

مستاجران سرگردان بین تصمیمات دولت و بانک‌ها/ تسهیلات ودیعه مسکن عم...

مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در حال حاضر امکان انتخاب بانک را نداشته و تنها بانک ارايه‌دهنده تسهیلات در اقدامی صد در صد غیرقانونی، خود به تایید صلاحیت مستاجران می‌پردازد.

JameJamOnline.ir/
پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای معامله‌گران بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر معاملات بورس کدام است؟ قطع 2 روزه گاز مناطق 16 و 19 تهران از فردا دوشنبه چرا گزارش‌های 6 ماهه بورس را مثبت نمی‌کند؟ گرانی به جان این 4 خودرو افتاد زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور + نرخ معاینه ريیسی: اقتصاد کشور را به مذاکره گره نمی‌زنیم دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی قیمت‌گذاری دستوری سهام شرکت‌های لبنی را غیرجذاب کرده است گزارش عجیب از بازار مسکن در تهران / اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت پیش بینی قیمت دلار برای 3 آبان ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 جزییات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن ایران با همکاری ترکیه خودرو می‌سازد؟ چرا سود بانک ملت کم شد؟ / بدهی وبملت چقدر است؟ افزایش قیمت کالا‌ها چقدر است؟ جایگاه ایران در میان کشور‌های ثروتمند آسیا جزيیات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت / فرآیند غیرحضوری صدور کارت سوخت چگونه است؟ مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد حباب مسکن در شهر‌های بزرگ جهان گرانی کرونایی به آمریکا هم رسید برای ساخت یک‌ میلیون مسکن زمین داریم / کاهش قیمت مسکن در پی اخذ مالیات از خانه‌های خالی کاهش ارزش دلار برای سومین روز متوالی مسکن و بورس پیشتاز در اولین ماه پاییز/ کدام بازارها افت کردند؟ جزيیات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن درآمد قابل توجه ترکیه از خرید خانه خارجی‌ها نرخ ارز صرافی ملی امروز یکشنبه دوم آبان پیش بینی قیمت طلا در هفته اول آبان گرانی رب ربطی به گرانی گوجه ندارد ثبت نام یارانه پراید از فردا! / پرایدهای جدید در راه بازار پیشنهادی برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با بازار چقدر است؟ اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری! دلیل کاهش سود "خبهمن" شفاف شد خلق یارانه جدید از حساب 4200 آغاز فروش فوری محصولات سایپا فراوانی مرغ در راه است چرا مرغ گران شد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد قیمت جدید گوشت اعلام شد افزایش قیمت طلا چقدر محتمل است؟ / آخرین قیمت طلا و سکه پیش از دوم آبان افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد؟ سیگنال افزایشی بایدن به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز دوم آبان مذاکرات گازی ایران و ترکمنستان متوقف شد اعلام ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به مناطق آزاد چه زمانی به کارگزاری بورس کالا مراجعه کنیم؟