سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

دلار آمریکا به عقب‌نشینی خود ادامه و یورو با جهش یک شبه ارزش خود را افزایش داد؛ زیرا اروپا ممکن است بتواند از بدترین ترس‌ها در مورد کمبود انرژی جلوگیری کند و بانک مرکزی اروپا احتمالا نرخ بهره تهاجمی‌تر را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده‌های رویترز، روز پنج‌شنبه جریان گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم یک، پس از اتمام تعمیرات برنامه‌ریزی شده، به موقع از سر گرفته می‌شود. در همین حال، یورو در معاملات اولیه آسیا نزدیک به 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.0239 دلار رسید که قوی‌ترین رشد روزانه خود طی یک ماه را یک شبه به ثبت رساند.

این روند کمکی مبنی بر این بود که بانک مرکزی اروپا در نشست روز پنجشنبه خود در نظر دارد نرخ بهره را تا 50 واحد پایه بالاتر از حد انتظار افزایش دهد.

کارول کنگ، استراتژیست ارزی در بانک کامان‌ولث (Commonwealth) استرالیا گفت: «اگر فردا شاهد از سرگیری جریان گاز روسیه باشیم، این خبر خوبی برای یورو در برابر دلار خواهد بود و در کوتاه‌مدت، یورو می‌تواند کمی تقویت شود و از برابری فاصله بگیرد اما من هنوز در مورد یورو نگران هستم، فکر می‌کنم جنبه‌های نزولی همچنان وجود دارند. محور خشونت‌طلب بانک مرکزی اروپا ممکن است نتواند از حمایت پایدار برخوردار باشد».

یورو از ابتدای ماه جولای حدود 2.3 درصد از ارزش خود را از دست داده است و هفته گذشته به دنبال انتشار تورم داغ ایالات‌متحده و ترس از رکود شدید اقتصادی در منطقه یورو، برای اولین بار در دو دهه اخیر برابری در برابر دلار را شکست. در حالی که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در تلاش‌های خود برای مهار تورم فزاینده جنگ‌طلب‌تر می‌شوند سایر ارزهای اصلی نیز به‌طور مشابه با تضعیف دلار افزایش یافتند.

عقب‌نشینی ارز ایالات‌متحده با کاهش انتظارات از افزایش 100 واحدی نرخ بهره در بررسی سیاست‌های فدرال رزرو در هفته آینده همزمان شده است.

دلار استرالیا پس از افزایش 1.3 درصدی در یک شبانه‌روز در 0.69055 دلار ثابت بود که بالاترین رقم در یک ماه گذشته محسوب می‌شود.

نتایج نشست سیاستی بانک مرکزی استرالیا (RBA) در ماه جولای که در روز قبل برگزار شد، نشان داد که بانک مرکزی نیاز به تشدید سیاست‌های بیشتر برای مهار تورم را در نظر دارد.

اوایل روز چهارشنبه، فیلیپ لو، ريیس بانک مرکزی استرالیا نیز پیشنهاد کرد که نرخ‌ بهره می‌تواند حداقل از سطوح پایین فعلی دو برابر شود. استرلینگ نیز با 0.15 درصد افزایش به 1.20145 دلار رسید.

اندرو بیلی، ريیس بانک انگلستان روز سه‌شنبه گفت که افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست بعدی بانک مرکزی انگلیس یکی از گزینه‌ها خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای کلیدی با 0.08 درصد کاهش به 106.58 رسید که در هفته گذشته به بالاترین حد خود در دو دهه اخیر یعنی 109.29 رسیده بود.

پیش از نشست هفته آینده فدرال رزرو، بازارها با احتمال 23.2 درصدی افزایش 100 واحدی نرخ بهره قیمت‌گذاری می‌کنند. با توجه به اینکه انتظارات از افزایش نرخ بیشتر پس از اینکه سیاست‌گذاران نظر منفی ارايه کردند، کاهش یافت.

بانک کامان‌ولث می‌گوید: «از آنجایی که بازارها همچنان بر اساس افزایش نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در بازارها قیمت می‌دهند، فکر می‌کنم این مقداری فشار را از دلار آمریکا کم می‌کند اما فکر نمی‌کنم با توجه به بدتر شدن چشم‌انداز رشد جهانی، تضعیف دلار مدت زیادی طول بکشد».

در مقابل، ین ژاپن در صبح روز چهارشنبه در مسیر دیگری بود و آخرین بار 138.155 در هر دلار معامله شد زیرا به نظر می‌رسد بانک ژاپن مصمم به ایستادگی در موضع خود است.

در حوزه رمزارز، بیت‌کوین حدود 1.2 درصد کاهش یافت و به 23هزار دلار رسید. این رمزارز در روزهای اخیر از مرز 20هزار دلار عبور کرد.

local_offerبرچسب‌ها:
کاهش 12 درصدی ارزش یورو در سال جاری

کاهش 12 درصدی ارزش یورو در سال جاری

در حالی در بازار جهانی ارزش دلار فقط یک قدم کوچک تا برابری با یورو فاصله دارد که در بورس مسکو ارزش دلار بیشتر از یورو شده است.

FarsNews.ir/

قیمت دلار در بازار متشکل / 4 مرداد

قیمت دلار ترمز برید | آخرین گزارش ها از قیمت دلار

قیمت دلار ترمز برید | آخرین گزارش ها از قیمت دلار

دلار آمریکا در مقایسه با ارزهای اصلی جهان قوی تر می شود. در سال 2022 تا به امروز، ارزش دلار به سطوحی رسیده که از اوایل...

MosalasOnline.com/
ایستادن در گرما برای سود 2 میلیون تومانی /عرضه میلیونی دلار بدون مشتری

ایستادن در گرما برای سود 2 میلیون تومانی /عرضه میلیونی دلار بدون م...

در روزهای اخیر صف‌هایی مقابل برخی از صرافی‌های مجاز که اقدام به خرید و فروش دلار با نرخ توافقی می‌کنند تشکیل شده است که این صف ها برای سود تقریبا دو میلیون تومانی تشکیل شده است.

MehrNews.com/
چرا دلار به این اندازه قوی است؟

چرا دلار به این اندازه قوی است؟

این ایام، روزهای خوبی برای توریست‌های آمریکایی است تا تعطیلات تابستانی خود را در اروپا بگذرانند. در اوایل جولای، یورو...

EghtesadOnline.com/
پیش بینی جذاب از قیمت دلار / 4 تیر

پیش بینی جذاب از قیمت دلار / 4 تیر

در گزارشی با اشاره به کاهش 170 تومانی نرخ دلار در روز 5 شنبه نوشت: به عقیده بسیاری از تحلیلگران ارزی بازگشت دلار به...

Gostaresh.news/
هزینه سنگین وابستگی به دلار برای ترکیه

هزینه سنگین وابستگی به دلار برای ترکیه

ريیس کل بانک مرکزی ترکیه گفت که این کشور به خاطر تداوم وابستگی به دلار در حال پرداختن هزینه بسیار سنگینی است.

FarsNews.ir/
کاهش رشد اقتصادی یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان

کاهش رشد اقتصادی یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان

ژاپن پیش‌بینی رشد اقتصادی سال مالی خود را کاهش داد.

Borna.news/
آخرین قیمت دلار در بازار آزاد / 13 مرداد

آخرین قیمت دلار در بازار آزاد / 13 مرداد

دلار در بازار آزاد امروز با افزایش 0.22 درصدی، از 31,170 (سی و یک هزار و یکصد و هفتاد ) تومان به 31,240 (سی و یک هزار...

Gostaresh.news/

قیمت روز دلار و یورو امروز 13 مرداد

اقتصاد آمریکا در رکود؟ / رشد اقتصادی منفی در دومین فصل متوالی

اقتصاد آمریکا در رکود؟ / رشد اقتصادی منفی در دومین فصل متوالی

آمارهای اقتصادی ایالات متحده نشان می دهد احتمال وقوع رکود در این کشور وجود دارد.

EghtesadOnline.com/
دلار دربرابر ین رکورد 24 ساله را شکست

دلار دربرابر ین رکورد 24 ساله را شکست

پس از اینکه انتخابات قدرتمند ايتلاف محافظه‌کار حاکم ژاپن نشان داد که هیچ تغییری در سیاست‌های پولی ضعیف رخ نمی‌دهد،...

Borna.news/
قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

بررسی قیمت‌ها در بازار نشان از نوسان محدود بهای ارز و طلا و سکه دارد.

Bartarinha.ir/
صادرات 64 میلیون یورو پسته ایران به اروپا در 4 ماه

صادرات 64 میلیون یورو پسته ایران به اروپا در 4 ماه

مرکز آماری اروپا اعلام کرد صادرات پسته ایران به اروپا در 4 ماهه نخست 2022 به 64 میلیون و 228 هزار یورو رسید.

Borna.news/
عقب نشینی روبل در برابر دلار و یورو

عقب نشینی روبل در برابر دلار و یورو

جهانبه دلیل تعدیل انتظارات تورمی، کاهش تقاضای مصرف کننده و کاهش بیش از حد فعالیت های تجاری بانک روسیه، روبل روسیه در برابر دلار آمریکا 2.7 درصد تضعیف شده است.

KhabarOnline.ir/
یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری عجیب اما واقعی؛ واردات پارچه مبل رکورد زد اسامی برندهای ظروف ملامین غیراستاندارد اعلام شد حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های راکد، نیمه فعال و نیمه تمام