شاخص با رشد بیش از 6 هزار واحدی هفته را به اتمام رساند

شاخص با رشد بیش از 6 هزار واحدی هفته را به اتمام رساند

شاخص کل بورس با رشد 6 هزار و 517 واحد در تراز یک میلیون و 490 هزار و 51 واحد متوقف شد.

امروز چهارشنبه (22 تیر) شاخص کل بورس با رشد 3 هزار و 916 واحدی آغاز به کار کرد و در ارتفاع یک میلیون و 487 هزار و 451 واحد قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد 6 هزار و 517 واحد در تراز یک میلیون و 490 هزار و 51 واحد متوقف شد.

آقای کوروش آسایش تحلیلگر بازار سرمایه گفت:بازار امروز نیز مانند چند روز گذشته قدرت چندانی نداشت در ابتدای بازار صندوق تثبت بازار حمایت‌های از سهم بزرگ بازار داشت، ولی در اواسط بازار نماد‌های کوچک یک برگشت کوچک را داشتند. گزارشاتی که امروز منشتر شد، خبری که شب گذشته در رابطه با بلوک خودوریی‌ها، و عرضه خودرو در بورس کالا اعلام شد و در نهایت وضعیت سیاسی کشور از جمله موارد اثر گذار بر بازارامروز بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم یک هزار و 794 میلیارد تومان رسید. «شپنا»، «شبندر» و «شتران» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شپنا»، «شبندر» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن هم با رشد هزار و 537 واحدی روی پله 407 هزار و 12 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 3 هزار و 710 میلیارد سهم به ارزش یک هزار و 794 میلیارد تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با رشد 110 واحد روی پله 19 هزار و 809 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد یک هزار و 190 میلیارد و به ارزش 413 میلیارد تومان رسید.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های شپنا، شبندر و شتران به ترتیب با 1321.73، 1246.06 و 876 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های فملی، میدکو و فولاد به ترتیب با 618.35، 504.99 و 452.94 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیرگذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های آریا، فغدیر و شاوان به ترتیب با 53.21، 20.73 و 17.28 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های زاگرس، بنو و توسن به ترتیب با 16.2، 1.94 و 1.65 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز فرآورده نفتی بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 353 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «خودرو»، «فلزات اساسی» و «شیمیایی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های کالا، تکمبا و برکت بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های وساخت، لخزر و بالبر بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های درهاور، ثغرب و کمرجان بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت غپونه، کتوکا و بنو بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، فردا و همای و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، کمند و فیروزا در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات وسپیدما بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اوصتا، اراد 42 و دارا در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های کمند، شپنا و افران بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، کمند و شپنا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد 864، اراد 954 و اراد 214 بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، کارا و کرمان بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور