امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/8

امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/8

قیمت دلار مرز حساس 28 هزار و 300 تومان را از دست نداد و صبح امروز بالای این مرز پیشروی کرد. همچنین سکه طرح جدید 11 میلیون و 950 هزار تومان معامله می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار روز گذشته توانست برای اولین بار در سال جاری مرز 28 هزار و 300 تومان را لمس کند و رکورد سال جاری را ارتقا دهد.

آنگونه که اقتصادنیوز گزارش داده است یک احتمال این بود که افزایش قیمت دلار احساسی و برگشت‌پذیر باشد و احتمال دیگر این بود که رشد قیمت دلار ادامه یابد.

استفاده از اخبار برجامی برای کسب سود

قیمت دلار در شروع معاملات امروز توانست مرز 28 هزار و 300 تومان را حفظ کند و حتی تا 28 هزار و 390 تومان نیز بالا رود. در حالی که دلایل مختلفی برای رشد قیمت دلار عنوان می‌شود، به نظر می‌رسد تنش‌های هسته‌ای ایران با طرف‌های مذاکره و حواشی این تنش‌ها همچنان مهم‌ترین نقش را در هدایت قیمت دلار دارد.

حداقل می‌توان گفت معامله‌گران و نوسان‌گیران این روزها به خوبی از اخبار برجامی برای کسب سود استفاده می‌کنند. بانک مرکزی نیز که مهم‌ترین ابزار کنترل قیمت دلار را، عرضه در بازار متشکل عنوان می‌کند، چند هفته‌ای است که عرضه را در سطوح بالا نگه داشته، اما قیمت دلار به طور معناداری نزولی نشده است.

عرضه دلار در سطح بالا

اینکه بانک مرکزی از فروش دلارهای خود در قیمت بالا استقبال می‌کند یا اینکه صرفا در کاهش قیمت دلار از طریق عرضه ناکام مانده است، سوالی است که توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است.

این احتمال مطرح می‌شود که بانک مرکزی قصد دارد با فروش دلار خود در قیمت‌های بالا نوسان‌گیران را متضرر کند، اما افت قیمت دلار، مادامی که احتمال احیای برجام به صورت معناداری زیاد نشود، چندان محتمل نیست و با توجه به سیاست‌های دولت جدید به نظر نمی‌رسد این سناریویی باشد که در کوتاه‌مدت محقق شود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار مرز حساس 28 هزار و 300 تومان را از دست نداد و صبح امروز بالای این مرز پیشروی کرد.

پشت پرده دلار 28 هزار تومانی

در این میان برخی می‌گویند سیگنال‌های خارجی قیمت دلار را وارد کانال 28 هزار تومانی کرده است. سیگنال‌هایی که می‌گوید توافق برجام دور از دسترس است و معامله‌گران را از حالت انتظار خارج کرده است. برخی دیگر می‌گویند دلیل گرانی دلار، دستور جدید ابراهیم ريیسی است. اما پشت پرده دلار 28 هزار تومانی چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ یک ماه گذشته بازار ارز در حالت انتظار بود. معامله‌گران دلار منتظر سیگنال‌هایی بودند که حرکت بعدی دلار را مشخص کند. اینکه آیا دلار به زیر 27 هزار تومان می‌رسد و می‌ریزد یا مرز 28 هزار تومان را رد می‌کند و تقاضای جدیدی وارد بازار می‌کند.

بسیاری می‌گویند علت اصلی گرانی دلار در تاریخ هفتم شهریور، سیگنالی است که از فرانسه به بازار فردوسی رسیده است.

سیگنال فرانسه به معامله‌گران ارز

وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «ایران دیگر نمی‌تواند فکر کند که زمان به نفعش است زیرا هرچه برنامه اتمی‌اش خطرناک‌تر شود، خطر بروز یک بحران عمده بزرگتر خواهد شد.»

از نگاه برخی فعالان بازار این سخنان نقش مهمی در رشد قیمت دلار داشت. چون نشان داد شرایط چندان به نفع ایران پیش نمی‌رود و توافق برجام در دسترس نیست. این سخنان به انتظار و احتیاط معامله‌گران بازار ارز پایان داد و تقاضای جدیدی وارد بازار شد.

دستور ريیسی به بازار دلار

اما برخی دیگر می‌گویند علاوه بر سیگنالی که از فرانسه به بازار ارز ایران رسیده، ابراهیم ريیسی هم در سخنانی بر کمبود منابع ارزی صحه گذاشته است. اشاره این افراد به دستور ممنوعیت واردات کالاهایی است که مشابه داخلی دارند. از جمله لوازم خانگی.

اگرچه دولت می‌گوید این دستور با هدف حمایت از تولید داخل صادر شده است. اما بازار می‌گوید دلیل اصلی دستور ريیسی کمبود منابع ارزی است.

هفته گذشته هم ابراهیم ريیسی دستور عجیبی به بانک مرکزی داده و بانک مرکزی را مکلف کرده بود که منابع ارزی بلوکه شده را به داخل ایران برگرداند. دستور عجیب ريیسی دو دلیل عمده داشت، یا ريیسی در جریان نبوده که دولت قبل بارها برای آزادی منابع بلوکه شده تلاش کرد و به نتیجه نرسیده. یا اینکه با این دستور خواسته از طریق ایجاد انتظار برای تزریق منابع ارزی جدید، قیمت دلار را مهار کند.

اما به نظر می‌رسد بازار به اخبار منفی حساس شده و می‌داند اخبار و دستوراتی مانند بازگشت منابع ارزی حداقل در این شرایط شدنی نیست. در نتیجه به آن واکنش معکوس نشان داد.

چون فردای دستور ارزی ريیسی به بانک مرکزی، نه تنها قیمت دلار ارزان نشد، بلکه کمی افزایش هم یافت.

قیمت دلار امروز پنجشنبه 8 مهر 1400

در این میان دلار در بازار آزاد در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با 90 تومان افزایش، 28,290 تومان نرخ‌گذاری شد. همچنین دلار در بازار متشکل در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با 47 تومان کاهش، 27,586 تومان نرخ گذاری شد.

دلار در سامانه سنا با افزایش 0.72 درصدی نسبت به روز قبل ، 27,895 تومان معامله شد.دلار کانادا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با 23 تومان افزایش، 22,230 تومان نرخ گذاری شد.

همچنین نرخ دلار صرافی ملی امروز (پنجشنبه 8 مهر) اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار، با افزایش نسبت به روز گذشته رقم 27794 تومان را نشان می‌دهد. همچنین نرخ خرید دلار 27243 تومان اعلام شده است.

قیمت یورو نیز، 32393 تومان را نشان می‌دهد. همچنین نرخ خرید یورو در این صرافی 31751 تومان تعیین شده است.

نگاهی به بازار سکه

به گزارش اقتصادنیوز، در این میان قیمت سکه توانست خود را به 12 میلیون و 100 هزار نزدیک کند، اما عبور از مرز مهم 12 میلیون و 200 هزار تومان نیازمند همراهی طلای جهانی بود.

قیمت طلای جهانی امروز نیز ناکام بود، اما رشد قیمت سکه ادامه یافت. در مقاطعی از معاملات امروز سکه امامی 12 میلیون و 65 هزار تومان معامله می‌شد.

قیمت سکه امروز رقم‌هایی نزدیک به 12 میلیون و 100 هزار تومان را نیز به ثبت رساند. با احتساب قیمت 1732 دلار برای طلا و قیمت 28 هزار و 390 تومان برای دلار، اندازه حباب قیمتی سکه 12 میلیون و 200 هزار تومانی بیش از 5 درصد به دست می‌آمد.

رشد قیمت دلار به افزایشی شدن انتظارات در بازار سکه کمک زیادی کرد، اما به نظر می‌رسید قیمت سکه برای عبور از مرز مهم 12 میلیون و 200 هزار تومانی به کمک طلای جهانی نیز نیاز دارد.

تغییرات قیمت سکه و طلا

اما به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بر اساس آخرین نرخ اعمالی اتحادیه فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران، 11 میلیون و 500 هزار تومان بود. همچنین سکه طرح جدید 11 میلیون و 950 هزار تومان معامله می‌شد.

نیم سکه شش میلیون و 100 هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و 600 هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و 250 هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به هزار و 731 دلار رسید و هر گرم طلای 18 عیار تا ساعت 16 و 13 دقیقه امروز به مبلغ یک میلیون و 163 هزار تومان معامله می‌شد.

آخرین اخبار حوزه ارز، طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

local_offerبرچسب‌ها:
شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر

شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر

قیمت طلا و سکه در بازار امروز به دنبال افت اونس جهانی و کاهش نسبی قیمت دلار از دیروز عصر روند کاهشی داشت. ادامه راه قیمت طلا و سکه چگونه است؟

TejaratNews.com/
آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق

آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق

وزیر صنعت و معدن و تجارت، اخیرا از تلاش برای حذف قیمت‌گذاری دلاری از اقتصاد ایران خبر داده؛ اما آیا چنین اقدامی شدنی و موثر است؟ برخی کارشناسان به این پرسش، پاسخ منفی می‌دهند.

TejaratNews.com/
روند افزایشی قیمت دلار متوقف شد / قیمت دلار امروز 28 مهر چقدر شد؟

روند افزایشی قیمت دلار متوقف شد / قیمت دلار امروز 28 مهر چقدر شد؟

قیمت دلار در بازار آزاد به 27 هزار و 370 تومان کاهش یافت. نرخ ارز در صرافی ملی امروز 26 هزار و 738 هزار تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/

عوامل افزایش قیمت دلار چه بود؟ / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 مهر

الاکلنگ طلا و نفت

الاکلنگ طلا و نفت

قیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، افزایش یافت و با نزدیک شدن به بحران عرضه انرژی در سراسر جهان به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسید. این در حالی است که کاهش دما در چین نگرانی‌ها را درباره ای...

Sena.ir/
خبری که شاید بر قیمت دلار تاثیر بگذارد

خبری که شاید بر قیمت دلار تاثیر بگذارد

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده که گفتگوها میان هیات ایرانی و دیگر طرف‌های توافق برجام، هفته آینده در بروکسل ادامه خواهد یافت.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز زرد (ویديو)

پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز...

طلا یکی از دارایی‌هایی که می‌تواند در سبد افراد باشد و تبدیل دارایی به طلا، از جمله گزینه‌های مناسب محسوب می‌شود. اما پیش بینی طلا تا پایان سال 1400 چگونه است؟ دو کارشناس به این پرسش پاسخ داده‌اند.

TejaratNews.com/
سکه چشم انتظار فعالیت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 28 مهر

سکه چشم انتظار فعالیت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 28 مهر

در بازار امروز اونس جهانی طلا به 1782 دلار افزایش پیدا کرد. افزایش قیمت دلار در بازار امروز در کنار روند صعودی طلای جهانی عوامل افزایشی برای قیمت طلا و سکه امروز شدند.

TejaratNews.com/
قیمت ارز دلار، سکه، طلا، یورو امروز 13 اردیبهشت 1400؛ افزایش عرضه دلار در بازار بدون مشتری

قیمت ارز دلار، سکه، طلا، یورو امروز 13 اردیبهشت 1400؛ افزایش عرضه ...

دلار در حالی حمایت 22 هزار تومانی را از دست داده است که پس از چندین ماه، دوباره در کانال بیست و یک هزار تومانی قیمت گذاری شده است.

NabzeBourse.ir/
نرخ سود وام مسکن به 21٫5 درصد رسید قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 مهر اوراق فروشی، فشار فروش بورس را بالا می‌برد در مجمع شستا چه گذشت؟ / شستا چقدر سود تقسیم کرد؟ اصلاح قیمت مرغ در راستای افزایش نرخ مولفه‌های تولید " ولراز " از رهن یک دستگاه آپارتمان گفت خرید بیت کوین در کمترین زمان با ایرانیکارت " وتوسم " سهام " وبانک " را واگذار کرد سود کارگزاری‌های چقدر است؟ " تپکو " بالاخره قرارداد فروش افشا کرد درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن پتروشیمی‌ها، نوار بهداشتی را گران کردند! بخش خصوصی مشکل برق را حل می‌کند؟ / برق گران می‌شود؟ " کلوند" کاشی‌های کف را 20 درصد گران کرد عرضه‌های دلار جنب کوچه "ارباب جمشید" 200 کیسه پول زیر آوار شعبه بانک مرکزی عراق قیمت رهن کامل آپارتمان در مناطق 7 و 12 تهران تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو 2008 کارکده 790 میلیون تومان عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28 پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟