فارس و حکشتی نگذاشتند شاخص کل بورس زیاد بریزد

فارس و حکشتی نگذاشتند شاخص کل بورس زیاد بریزد

شاخص کل بورس امروز با ریزش 7300 واحدی به کار خود پایان داد اما نکته معاملات امروز مثبت شدن دو نماد شاخص ساز بود.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز شاخص کل با افت 7300 واحدی مواجه شده و افت در بازار به صورت متعادلی انجام شد، ارزش معاملات خرد عدد 3,420 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، 14% و نسبت به میانگین ماهانه 29% کاهش داشته است.

نکته معاملات امروز سبزپوشی نمادهای فارس و حکشتی بود که نگذاشتند شاخص کل بیش از 7300 واحد ریزش کند.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 1,148 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای سومین روز متوالی با ثبت رقم 276 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 259 میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد 197 میلیارد تومان ورود نقدینگی بوده‌اند.

ارزش صف‌های خرید 196 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی 15 میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش 20 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 154 میلیارد تومان قرار دارد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد