برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه‌گذاری غدیر

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه‌گذاری غدیر

مجمع عمومی سالیانه سرمایه‌گذاری غدیر منتهی به سال مالی آذر 1399 با حضور 80 درصد سهامداران این هلدینگ برگزار شد.

خواندن 2دقیقه

به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی سالیانه سرمایه‌گذاری غدیر منتهی به سال مالی آذر 1399 با حضور 80 درصد سهامداران این هلدینگ برگزار شد.

بر این اساس، در ابتدای مجمع مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر گزارشی از عملکرد این شرکت ارايه کرد.

سید امیرعباس حسینی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر اظهار کرد: این شرکت، شرکتی چند رشته‌ای بوده که رشته‌های مختلفی در کشور را شامل می‌شود و تقریبا در سراسر ایران کارخانه صنعتی یا پروژه عمرانی دارد.

وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با تکیه بر نیروی انسانی متخصص، جذاب‌ترین فرصت‌های موجود در بازار‌های اولیه و ثانویه داخلی و بین‌المللی را شناسایی کرده و با سرمایه‌گذاری در آن‌ها از طریق هلدینگ‌های مبتنی بر دانش و فناوری، تلاش می‌کند تا انتظارات تمامی ذینفعان به ویژه سهامداران را برآورده سازد. براین اساس افق شرکت برای سال 1402 اینگونه تدوین شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در افق سال 1402، شرکتی است: غنی از ارزش برای ذینفعان به ویژه سهامداران؛ دانش محور و متخصص؛ یادگیرنده و منعطف؛ دوستدار محیط زیست و اجتماع؛ یادگیری از تجربیات گذشته و دانش روز؛ راهبر، هدایت‌کننده و ارزش‌آفرین برای تمامی بخش‌های زیرمجموعه. در این مدت با بررسی عملکرد شرکت‌های زیر مجموعه و شناسایی شرکت‌های زیان‌ده کم‌بازده تصمیم به ادغام یا انحلال 24 شرکت گرفته شد. همچنین مقرر شد غدیر از حوزه‌هایی که مربوط به کار آن نیست خارج شود.

حسینی خاطرنشان کرد: 56 درصد ارزش سرمایه‌گذاری غدیر در شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان است. 16 درصد در پتروشیمی پارس و نزدیک 24 درصد بر اساس ارزش روز شرکت‌های بورسی مربوط به صنایع و معادن است.84 درصد ظرفیت تولید اوره و 22 درصد ظرفیت پالایش نفت خام کشور در شرکت‌های تابعه این هلدینگ قرار دارد. شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مالکیت حدود 68 درصد سهام این شرکت را که آخرین سرمایه ثبتی آن 40، 500 میلیارد ریال است، دارا می‌باشد. شرکت سیمان هلدینگ غدیر یکی از 3 مجموعه بزرگ تولید سیمان در کشور است و سهم عمده‌ای در تولید سیمان در کشور دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در خصوص عملکرد این شرکت در بورس بیان کرد: سهام غدیر در بورس متناسب با رفتار بازار و عملکرد سهامداران دچار تغییراتی شد. ارزش این شرکت در بورس در حال حاضر 93 هزار میلیارد تومان بوده و به عنوان دومین شرکت ارزشمند در شرکت‌های چند رشته‌ای شناخته می‌شود. در مقایسه سرمایه ثبتی شرکت غدیر در رده پانزدهم قرار دارد. اما عملکرد شرکت غدیر نسبت به شاخص بورس عملکرد بهتری داشت.

وی توضیح داد: سود خالص شرکت در سال منتهی به 30 آذر 99 به 110 هزار میلیارد تومان رسید. براین اساس نرخ بازدهی شرکت نسبت به سال 98 رشد داشت. هرچند که رشد قابل توجهی نبود. قیمت سهام در پایان این سال مالی 1297 تومان بود. غدیر رتبه اول بهره‌برداری از تولید را در میان شرکت‌های چند رشته‌ای به دست آورد. در میان 500 شرکت برتر کشور رتبه سوم را با رشد 71 درصدی به دست آورد.

حسینی همچنین از عرضه اولیه یکی از زیر مجموعه‌های این شرکت در بورس خبرداد. در سال جاری، 6 پروژه به بهره‌برداری رسید و 44 پروژه هم در حال حاضر در غدیر در حال اجرا بوده که ارزش دلاری این پروژه‌ها حدود 20 میلیارد دلار است.

گفتنی است، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در پایان مجمع، پیشنهاد سود هر سهم 70 تومان را برای سال 1400 ارايه داد و گفت: سود این سهم در سال 99، 49 تومان بود که بارشد 40 درصدی به 70 تومان رسید، اما مجمع این مبلغ را نپذیرفت و مجمع قیمت هرسهم را برای سال 1400، به ازای هر سهم 80 تومان تصویب کرد.

بیشتر بخوانید:

سود 1.024 ریالی هر سهم "وغدیر" در سال 1399
سود تقسیمی وغدیر چقدر بود؟/ پاسخ به چرایی پایین بودن نرخ فروش اوره وغدیر

سود تقسیمی وغدیر چقدر بود؟/ پاسخ به چرایی پایین بودن نرخ فروش اوره...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری غدیر با حضور 87 درصد سهامداران، به ریاست آقای نجفی پور، به صورت حضوری و آنلاین امروز 25 اسفند 99 برگزار گردید. نبض بورس از مجمع امروز وغدیر گزارش می دهد.

NabzeBourse.ir/
حمایت های وغدیر کجاست؟

حمایت های وغدیر کجاست؟

وغدیر روز چهارشنبه 20 بهمن 99 معاملات متعادلی را داشت و در پایان با معامله 32 میلیون برگه سهم در دامنه نزدیک به صفر تابلو و پایانی مثبت 0.25 درصد بسته شد. این سهم چه روندی را طی خواهد کرد؟

NabzeBourse.ir/
مجمع وغدیر کی برگزار خواهد شد؟/ وغدیر کی بسته خواهد شد؟

مجمع وغدیر کی برگزار خواهد شد؟/ وغدیر کی بسته خواهد شد؟

شرکت سرمایه گذاری غدیر با نماد وغدیر قرار است که طی هفته آینده به مجمع برود. این نماد کی بسته خواهد شد؟

NabzeBourse.ir/
"وغدیر" 82 میلیون سهم می‌فروشد

"وغدیر" 82 میلیون سهم می‌فروشد

شرکت سرمایه گذاری غدیر سهام شرکت کارگزاری بانک صادرات را از طریق مزایده واگذار می کند.

BourseNews.ir/
مزایده فروش 2.08 درصد از سهام تنوین توسط "وغدیر"

مزایده فروش 2.08 درصد از سهام تنوین توسط "وغدیر"

شرکت سرمایه گذاری غدیر تعداد 311.700.000 سهم شرکت تامین سرمایه نوین را واگذار می کند.

BourseNews.ir/
تکنیکال «وغدیر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

تکنیکال «وغدیر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

وغدیر امروز با معامله 150 میلیون برگه سهم در دامنه مثبت تابلوی معاملات چند باری با عرضه صف خرید همراه شد و سرانجام در پایان با 5 درصد مثبت کار خود را به پایان رساند. به لحاظ تکنیکال وضعیت این نماد چگو...

NabzeBourse.ir/
سود 281 ریالی هر سهم "وغدیر"/ رشد 65درصدی سودخالص

سود 281 ریالی هر سهم "وغدیر"/ رشد 65درصدی سودخالص

رشد درآمد‌های ناشی از سود سهام دریافتی و همچنین سود فروش سهام، عوامل اصلی رشد سودآوری شرکت در این بازه زمانی بوده اند.

BourseNews.ir/
"وغدیر" هم به فکر خرید سهام خزانه

"وغدیر" هم به فکر خرید سهام خزانه

شرکت سرمایه گذاری غدیر در نظر دارد سهام خزانه بخرد.

BourseNews.ir/
تاثیر عرضه‌های اولیه شرکت‌های تابعه بر سهام«وغدیر»/ 11زیرمجموعه غدیر در آستانه بورسی شدن هستند

تاثیر عرضه‌های اولیه شرکت‌های تابعه بر سهام«وغدیر»/ 11زیرمجموعه غد...

مدیر سرمایه‌گذاری و طرح‌های شرکت سرمایه‌گذاری غدیر از پیگیری فرآیند پذیرش مراحل پذیرش و عرضه 11 شرکت زیرمجموعه این هلدینگ خبر داد و گفت: احتمال عرضه شرکت توسعه...

EghtesadOnline.com/
مزایده "وغدیر" مشتری نداشت

مزایده "وغدیر" مشتری نداشت

مزایده شرکت سرمایه گذاری غدیر نتیجه ای نداشت.

BourseNews.ir/
"وغدیر" 4درصد "تنوین" را می‌فروشد

"وغدیر" 4درصد "تنوین" را می‌فروشد

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر خبر از مزایده‌ای داد که طبق آن، بخشی از سهم شرکت تامین سرمایه نوین را واگذار خواهد کرد.

BourseNews.ir/
"وغدیر" به مجمع می‌رود

"وغدیر" به مجمع می‌رود

شرکت سرمایه گذاری غدیر مجمع عمومی در تاریخ 1398/12/26 برگزار خواهد کرد.

BourseNews.ir/
"وغدیر" آماده پرداخت شد

"وغدیر" آماده پرداخت شد

شرکت سرمایه گذاری غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.

BourseNews.ir/
افزایش 2برابری سود سهام دریافتی "وغدیر"

افزایش 2برابری سود سهام دریافتی "وغدیر"

درآمد‌های عملیاتی ناشی از سود سهام دریافتی شرکت به 40 هزار و 576 میلیارد ریال رسیده است. این میزان درآمد نسبت به سال گذشته افزایش 100 درصدی را نشان می‌دهد.

BourseNews.ir/
بررسی عملکرد مالی یک نماد سرمایه‌گذاری / افزایش 84 درصدی سود خالص وغدیر

بررسی عملکرد مالی یک نماد سرمایه‌گذاری / افزایش 84 درصدی سود خالص ...

بررسی عملکرد مالی گروه سرمایه‌گذاری غدیر نشان می‌دهد این شرکت در دی ماه از فروش برخی از سهام بورسی خود نزدیک 10 میلیارد ریال سودآوری داشته است.

TejaratNews.com/
بازدهی سالیانه 77 درصدی صندوق "سهامی ثروت آفرین تمدن " 3 اقدام تاثیرگذار در خروج معاملات بورس از رکود بازدهی 86.6 درصدی سالانه صندوق "بذر امیدآفرین" عرضه صکوک اجاره 10 هزار میلیارد ریالی صبا تامین سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر" زنگنه: 21.5 میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد یک هفته با بورس کالا پلاستیک دوباره گران شد ارزش صندوق بانک گردشگری از 101 هزار میلیارد ریال فراتر رفت معاملات بورس در روزهای پایانی فروردین ماه مثبت می‌شود؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/27 بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از 92 درصد رسید قرارداد ترکمانچای فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان ایرانی ها حدود 1600 خانه در ترکیه خریدند ارزش صندوق‌های مختلط به 24 هزار میلیارد ریال رسید ولخرجی دولت با دلارهای بلوکه / «به جای طلبمان واکسن بدهند» آیا با دستمزد 4 میلیون تومانی می‌توان زندگی کرد؟ ایرانی‌ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستند ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان آثار مالیات خانه‌های خالی بر بازار مسکن نقدینگی در کشور به وضعیت انفجار رسید/ هدایت نقدینگی باید از روز اول دولت آینده آغاز شود یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد پیش‌بینی بورس هفته آخر فروردین / شرط افزایش معاملات چیست؟ منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید عملکرد هفتگی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت نزولی یا صعودی؟ قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید

در حال بارگیری...