عملکرد مثبت صندوق "سرو" در افزایش سرمایه سهامداران

عملکرد مثبت صندوق "سرو" در افزایش سرمایه سهامداران

بــا فرا رســیدن فصل بهار و تعطیلات نــوروزی، اغلب افراد به مسافرت می‌روند. اما به دلیل وضعیت کرونایی این روز‌های کشــور، از ایــن موهبــت همگانــی محــروم شــده اند. بنابرایــن استراحت در منزل و دور شدن کامل از همه‌ی مشغله‌ها تنها کاری است که می‌توان در این ایام انجام داد.
با رونق بازار سرمایه در سال 1399 حضور مردم در این بازار شــدت گرفــت بــه گونــه‌ای کــه اکنــون 60 میلیــون ســهامدار در کشــور وجــود دارد. امــا بــا ریــزش بازار ســهام از دهه ســوم مــرداد مــاه، روز‌های تلخــی برای بســیاری از ســهامداران رقم خورد. در این بین مدیریت سبد سهامی افراد با شرایط حاکم بر بورس امری بسیار دشوار بود.
حال که تعطیلات نوروزی در پیش است، بسیاری از این افراد ترجیح می‌دهند که برای مدت ده روز هم که شده از این بازار فاصلــه گرفتــه و بیشــتر از این خــود را درگیر بررســی تابلو‌های معاملاتی نکنند. اما اگر بخوهیم در این مدت ســود بازار را از دســت ندهیــم چــه؟ بــه کمــک چــه ابــزاری می‌توانیــم حیــن استراحت از پتانسیل سود نهفته در بازار منفعت ببریم؟
یکی از این ابزار‌ها صندوق‌های ســهامی هســتند که بســته به پیشــینه‌ای که دارند، می‌توانند سرمایه گذاری در بازار سرمایه را تسهیل کنند.

 

اما این صندوق‌ها باید ویژگی‌های مشـــخصی داشته باشند کـــه بتوان ســـرمایه‌هایی که به زحمت به دســـت می‌آیند را به آن‌ها سپرد. مدیریت فعالانه و حفظ و افزایش سرمایه هـــای مشـــتریان دو ویژگی مهم برای صندوق‌های ســـهامی اســـت. با افزایش شـــاخص کل بورس، شـــاید بســـیاری از صندوق‌ها بازدهی نســـبتا خوبی را بدست آورده باشند، اما در هنـــگام ریـــزش تاریخی بـــورس تهران، کمتـــر صندوقی توانســـته سرمایه مشتریان خود را حفظ کند. از سوی دیگر این صندوق‌ها بوســـیله مدیریت ریسک و مدیریت فعالانه دارایی قادر به انجام این این کار هســـتند.
اگـــر نگاهـــی بـــه صندوق هـــای ســـهامی بیندازیـــم، یکی از صندوق هایـــی کـــه توانســـته هـــر دو ویژگـــی بالا را داشـــته باشـــد، صنـــدوق ســـرمایه گذاری ســـهامی ســـرو ســـودمند مدبران است.

 

صندوق سرو

پربازده‌ترین صندوق سهامی کشور
دارای کارآمدترین مدیران بازار سرمایه کشور
مدیریت ریسک اصولی
عملکرد مناسب بازارگردان
دارای ارتباطات گسترده جهت شناسایی بهترین فرصت‌های بازار
مدیریت فعالانه در بازار ریزشی

 

همانطور که در نمودار 1 مشخص است، صندوق سرو نسبت 1 به 2 صندوق سهامی مشابه خود کمتر از یک بیستم ریزش داشته است. درحالیکه شاخص کل ریزش 50 درصدی را تجربه کرده، صندوق سرو ریزشی کمتر از 1 ٪را از تاریخ 20 مرداد نشان می‌دهد.
صندوق سرو (نمودار با رنگ سبز) از زمان شروع ریزش بازار سهام (20مرداد) تنها 0٫25درصد کاهش پیدا کرده است. اما دو صندوق آوا (رنگ آبی) و ارزش (رنگ قرمز) به ترتیب بیش از 33 درصد و 21 درصد در این مدت ریزش داشته اند. در واقع صندوق سرو با مدیریت فعالانه خود در بازار ریزشی، توانسته سرمایه‌های مشتریان خود را حفظ کند. کاری که کمتر صندوقی شاید بتواند انجام دهد.

 

در نمودار 2 نیز عملکرد بازارگردان این صندوق را مشاهده 2‌ می‌کنید. همانطور که از تعداد سهامی که بازارگردان این صندوق دراختیار دارد مشخص است، بازارگردان آن نیز با عملکردی مناسب علاوه بر حفظ نقدشوندگی صندوق.
توانسته به خوبی در کنترل قیمت صندوق حول ارزش ذاتی آن یاری رسان تیم تحلیلگر این صندوق باشد.
حال شاید بتوان به صورت جدی‌تر به سپردن سرمایه‌های خود به این صندوق فکر کرد و با خیال راحت از تعطیلات نوروزی لذت برد.

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

سود 150 درصدی بورس / در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

در سال 99 بازارهای مالی دلار، سکه، ارز و طلا رکوردهای بالایی ثبت کردند، بورس فراتر از تصور رشد کرد اما با همان سرعت نیز روند نزولی را در پیش گرفت. در سال 99 باید به کدام بازار می‌رفتیم؟

TejaratNews.com/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

بازار سهام در دو روز ابتدایی سال 1400 روند نوسانی خود در سال گذشته را ادامه داد و همچنان سهامداران به روند نوسانی بورس واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند و تعداد زیادی از آن‌ها از عملکرد بورس ناراضی هستند.

TejaratNews.com/
زنگ خطر یک وابستگی خطرناک قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟ قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی پیشنهاد رجیستری 3 کالا / تبلت، مودم و دستگاه پوز رجیستر می‌شوند؟ احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ اگر سهام فولاد دارید، بخوانید (25فروردین) / معاملات فولاد مبارکه به سرخی کشیده شد تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین سهامداران «برکت» بخوانند (25فروردین) / صعود برکت برای سومین روز متوالی

در حال بارگیری...