وزیر اقتصاد: با حذف بروکراسی و اصلاحات ساختاری، کار در مناطق آزاد تسهیل می شود

وزیر اقتصاد: با حذف بروکراسی و اصلاحات ساختاری، کار در مناطق آزاد تسهیل می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فرآیندهای اداری و روند کسب موافقت‌ها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور باید تسهیل شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سید احسان خاندوزی در اختتامیه نمایشگاه معرفی بسته‌ها و توانمندی‌های اقتصادی مناطق آزاد و ویژه در مشهد افزود: و ویژه اقتصادی می تواند موجب تسهیل کار شود.

وی اظهار کرد: لازم است مدیران مناطق آزاد از قید و بندهای مدیران مراکزی همچون تهران رهایی یابند تا پروژه ها ماهها و سالها به تعویق نیفتد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطر نشان کرد: امروز سامانه های اطلاعات اقتصادی مناطق آزاد به سامانه های ملی متصل شده اند، بنابراین دیگر ضعف نظارت مرتبط با کج کارکردی وجود ندارد.

خاندوزی گفت: این اقدامات می‌تواند به توسعه محلی و اجتماعی با رویکرد متناسب با ارزشهای اجتماعی ایرانی در قالب یک بسته نسبت به کارنامه دولت های گذشته به حساب بیاید.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال نزدیک شدن به نقش خویش بر اساس نظریه اقتصاد مقاومتی هستند.

حجت الله عبدالملکی افزود: امروز در طول عملکرد دولت سیزدهم، دیگر نقدی نسبت به کج کارکردی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نداریم. چنانکه در این دوره سرعت سرمایه گذاری داخلی و خارجی و سرعت رشد طرح های عمرانی 2 برابرشده است.

وی بیان داشت: آورده اصلی ما در دومین نمایشگاه بسته ها و توانمندی های اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی 200 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه بوده است که نسبت به نمایشگاه قبلی در تهران چهار برابر است.

عبدالملکی با بیان اینکه بدنبال اطلاع رسانی های بیشتر تمایل سرمایه گذاران برای بسته ها افزایش پیدا می کند، گفت: علاوه بر این در کنار جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، مناطق آزاد و ویژه طی شرکت در نمایشگاه ها بخاطر حضور در کنار یکدیگر اقدام به کار شبکه ای کرده و این هماهنگی در حال افزایش است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد