روسیه دومین صادر کننده کود کشاورزی به آمریکا شد

روسیه دومین صادر کننده کود کشاورزی به آمریکا شد

آمارهای رسمی نشان می‌دهد، روسیه طی سال جاری دومین صادرکننده کود کشاورزی به آمریکا بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، اطلاعات اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد که این کشور طی سال جاری حجم قابل توجهی کود از روسیه وارد کرده است.

آمریکا از ابتدای سال جاری تا ماه جولای 944 میلیون دلار کود از روسیه وارد کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است. البته ورود کود روسی به بازار آمریکا در ماه ژوين یک سوم مدت مشابه سال گذشته بوده و در کمترین سطح از آگوست سال 2021 تاکنون قرار داشته است.

با این حساب پس از کانادا، روسیه دومین صادرکننده کود کشاورزی به آمریکا بوده و عربستان، رژیم صهیونیست و قطر هم جایگاه‌های سوم تا پنجم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از آن خود کرده‌اند. روسیه بزرگ‌ترین صادرکننده کود کشاورزی در جهان به‌شمار می‌رود و 15 درصد کل کود صادراتی در جهان با منشا روسی است.

صادرات کود روسیه البته هنوز از سوی غرب تحریم نشده، اما روس‌ها توانسته‌اند با موفقیت مقصد محموله‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سمت آسیا هدایت کنند.

آندری گوری‌یف، دبیر انجمن تولیدکنندگان کود کشاورزی روسیه می‌گوید: ممکن است طی سال جاری سطح صادرات این محصول روسیه به 38 میلیون تن رسیده و به دوران پیش از تحریم‌ها باز گردد. روسیه سالانه 55 میلیون تن کود کشاورزی تولید می‌کند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد