کسی متوجه حذف ارز 4200 در برخی اقلام نشد

کسی متوجه حذف ارز 4200 در برخی اقلام نشد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برای حذف ارز 4200 تومانی ملاحظاتی وجود دارد که مهمترین آن فضای روانی است که به جامعه منتقل می‌شود. در حالی که در برخی از اقلام مصرفی این ارز حذف شده، ولی کسی هم متوجه نشد، چون در گذشته هم این یارانه تاثیری در کاهش قیمت‌ها نداشته است و بدست مصرف‌کننده نمی‌رسید.

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اختصاص ارز 4200 تومانی طی سال‌های اخیر تاثیر ملموسی برای مردم نداشته است، گفت: بسیاری از مردم عنوان می کنند ما وجود این ارز را در سفره های خود مشاهده نکرده‌ایم و این رانت فقط به جیب افراد خاص رفته است.

احمد امیرآبادی فراهانی امروز در جمع اعضاء کارگروه تخصصی کشاورزی دفترش در قم، با بیان اینکه اختصاص ارز 4200 تومانی طی سال‌های اخیر تاثیر ملموسی برای مردم نداشته است، اظهار داشت: بسیاری از مردم عنوان می‌کنند ما وجود این ارز را در سفره‌های خود مشاهده نکرده‌ایم و این رانت فقط به جیب افراد خاص رفته است.

نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: وجود ارز 4200 تومانی حتی در دارو هم نمود بارزی نداشته و افزایش‌های قیمت در داروها کاملا مشهود است و دارو با این ارز در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد. در بخش نهاده‌های دامی این بی‌تاثیری بیشتر خود را نشان داده است.

وی نظارت عمومی و تخصصی بر بخش‌های مرتبط با کشاورزی و دامپروری و ارتباط مستقیم آن با مصرف آحاد جامعه را خاطرنشان ساخت و افزود: اعضاء کارگروه تخصصی و مشورتی کشاورزی جمعی از فعالان بخش خصوصی و نهادهای غیر دولتی هستند که با اشرافیت کاملی که دارند می‌توانند نقاط قوت و ضعفها را بررسی و برنامه های جایگزین که به نفع مردم است را ارايه دهند.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به هم‌صدایی مجلس و دولت در خصوص بی‌تاثیری ارز دولتی بر قیمت برخی از کالاها، اضافه کرد: علی رغم اختصاص میزان قابل توجهی ارز دولتی و یارانه به کالاها کاملا مشخص شده است که این هزینه‌ها واقعا بی‌معنی است.

وی افزود: برای حذف این ارز ملاحظاتی وجود دارد که مهمترین آن فضای روانی است که به جامعه منتقل می‌شود. در حالی که در برخی از اقلام مصرفی این ارز حذف شده ولی کسی هم متوجه نشد چون در گذشته هم این یارانه تاثیری در کاهش قیمت‌ها نداشته است و بدست مصرف‌کننده نمی‌رسید.

local_offerبرچسب‌ها:
اثرات حذف ارز 4200تومانی از زبان نماینده مجلس

اثرات حذف ارز 4200تومانی از زبان نماینده مجلس

نایب ريیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به بیان توضیحاتی درباره اثرات حذف ارز 4200 تومانی و چرایی آن پرداخت.

Bartarinha.ir/
یک نماینده مجلس عنوان کرد: خدمت سایپا به صنعت خودرو با داخلی سازی

یک نماینده مجلس عنوان کرد: خدمت سایپا به صنعت خودرو با داخلی سازی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مدیران سایپا برای داخلی‌سازی صنعت خودرو گفت: تلاش برای داخلی‌سازی خودرو خدمت فوق‌العاده به کشور است.

Bartarinha.ir/
تاکید نماینده مجلس بر نقش موثر سایپا در رونق تولید کشور

تاکید نماینده مجلس بر نقش موثر سایپا در رونق تولید کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت حمایت از صنعت خودروی کشور گفت: مجلس حامی جدی این صنعت است.

Bartarinha.ir/
امیرآبادی: حذف ارز 4200تومانی منتفی شد

امیرآبادی: حذف ارز 4200تومانی منتفی شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با بیان اینکه پیش از این دولت مدعی بود اگر ارز ترجیحی حذف شود کالاهای اساسی گران خواهد شد، گفت: لذا مجلس در تعامل با دولت تصمیم گرفت فعلا این ارز حذف نشود اما در مقابل دول...

Bartarinha.ir/
حمایت سه نماینده مجلس از درج قیمت‌ها در پلتفرم‌های آنلاین

حمایت سه نماینده مجلس از درج قیمت‌ها در پلتفرم‌های آنلاین

امکان نمایش قیمت خودرو و مسکن به پلتفرم دیوار بازگشت.

Bartarinha.ir/
اشتباه محاسباتی نماینده مجلس، سوژه شد

اشتباه محاسباتی نماینده مجلس، سوژه شد

نايب ريیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد کرد: برای تراکنش‌های بانکی بیش از 10 میلیون تومان در کشور یک در هزار مالیات در نظر گرفته شود.

Bartarinha.ir/
ولی اسماعیلی نماینده مجلس: راه اصلاحات اقتصادی ایران از مسیر بازار سرمایه می‌گذرد و باید سهم 50 درصدی در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی و طرح‌های نیمه تمام داشته باشد برای تحقق این هدف باید جایگاه سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر در سیستم اداری کشور تقویت و هم طراز بانک مرکزی شود

ولی اسماعیلی نماینده مجلس: راه اصلاحات اقتصادی ایران از مسیر بازار...

ولی اسماعیلی نماینده مجلس: راه اصلاحات اقتصادی ایران از مسیر بازار سرمایه می‌گذرد و باید سهم 50 درصدی در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی و طرح‌های نیمه تمام داشته باشد برای تحقق این هدف باید جایگاه سازمان...

BourseNews.ir/
یک نماینده مجلس: فکری به حال جاماندگان سهام عدالت کنید

یک نماینده مجلس: فکری به حال جاماندگان سهام عدالت کنید

باوجود تاکید وزیر اقتصاد مبنی برعدم امکان ثبت نام جدید برای سهام عدالت یک نماینده مجلس یازدهم با انتقاد از این سیاست، گفت: انصاف و عدالت حکم می کند تبعیض خاتمه...

EghtesadOnline.com/
یک نماینده مجلس به کرونا مبتلا شد

یک نماینده مجلس به کرونا مبتلا شد

محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید از ابتلایش به ویروس کرونا خبر داد.

BourseNews.ir/
طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری/ «اقتصاد ترکیه ایرانی‌ها را نجات می‌دهد؟» تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس! نرخ 12 ارز ثابت است/ افزایش نرخ 20 ارز پذیره نویسی شرکت بیمه اتکایی تهران رواک به مدت 15 روز داد و ستد بیش از 4 میلیارد برگه بهادار رونق دلال بازی با کد ملی در بازار خودرو روزهای سرخ بورس پایان ندارد / ثاثیر منفی 2 هزار واحدی «فارس» بر شاخص کل مسکن ملی چند متری است؟ ریزش 17 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات بررسی و آسیب‌شناسی قطعی گاز صنایع افزایش احتمالی قیمت گوشت هشدار نسبت به کمبود گوشت در آینده دلایل ریزش ارزش سهام عدالت / رمزارزها در تابلوی فرابورس و شفاف معامله شوند "زاگرس" واحد اول تولیدی را تعطیل کرد افزایش سرمایه "فرابورس" به ثبت رسید شاخص های نزولی وال استریت/بورس های آسیایی هم کاهشی بود تحلیلگران نفت 75 دلاری را پیش بینی کردند رینگ داخلی بورس انرژی میزبان دو محصول دادوستد 2 هزار میلیارد ریالی در معاملات بورس انرژی عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قابلب کشف پریمیوم