شفاف‌‌‌سازی 3 ناشر بورسی در سامانه کدال

شفاف‌‌‌سازی 3 ناشر بورسی در سامانه کدال

در چند آخر هفته‌ای که گذشت اطلاعیه‌‌‌های متعددی در سامانه کدال مبنی بر افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها منتشر شده است.
به گزارش تجارت‌نیوز، طی چند روز آخر هفته اطلاعیه‌‌‌های متعددی در سامانه کدال مبنی بر افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها منتشر شده است که در ادامه به تشریح جزيیات چندی از این اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته شده است.

ثنور: در چند روز گذشته شرکت سرمایه‌گذاری کوه نور سه اطلاعیه در سامانه کدال منتشر کرد. در اطلاعیه اول شرکت اعلام کرد که به علت ابهامات مطروحه از سوی شرکت فرابورس در قرارداد مشارکت در ساخت پروژه کوثر و با توجه به اظهارنظر بازرس قانونی شرکت مبنی بر عدم‌رعایت صرفه و صلاح سهامداران در اصلاحیه قرارداد مذکور، این قرارداد با رضایت طرفین فسخ شد. طرف قرارداد شرکت‌های جهاد تعاون خراسان، سرمایه‌گذاری شهرسازان دشت طوس و سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و معدن خراسان بودند. در اطلاعیه دوم شرکت از واگذاری سهام شرکت سازه و بنای دشت طوس با قیمت 284‌میلیارد تومان در مجموع به شرکت‌های جهاد تعاون خراسان و سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و معدن خراسان که شرکت‌های غیر‌بورسی هستند، خبر داد. ‌

درصد مالکیت شرکت قبل از واگذاری 56‌درصد و ‌درصد مالکیت ناشر در شرکت واگذار شده پس از واگذاری20‌درصد است. همچنین در اطلاعیه سوم شرکت از تغییرات بااهمیت در عملکرد شرکت‌های تحت کنترل (شرکت عمرانی ساختمانی مشهد پویای کوه نور) خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت سازه و بنای دشت طوس به شرکت سرمایه‌گذاری شهرسازان دشت طوس به نرخ هر سهم 111.520.000 ریال، با عنایت به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری کوه نور مالک 90‌درصد از سهام شرکت عمرانی ساختمانی مشهد پویای کوه نور است که آثار قابل ملاحظه‌‌‌ای در شناسایی سود حاصل از تلفیق شرکت‌های تابعه برای شرکت مادر به همراه خواهد داشت.

خمحور: شرکت تولید محور خودرو از افزایش نرخ محصولات خود (اکسل وانت، پیکاپ و آفرود) خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که با توجه به افزایش قیمت نهاده‌‌‌های تولید، قیمت محصولات شرکت در طبقه اکسل وانت، پیکاپ و آفرود به میزان 25‌درصد افزایش یافته است. مبلغ فروش این محصولات در سال مالی قبل 5/ 112 میلیارد تومان و نسبت فروش محصولات به کل درآمد شرکت در سال مالی قبل 20‌درصد بوده است.

گدنا: شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک از انعقاد قرارداد مهم تامین غذای موردنیاز کارکنان شرکت‌های رایان پلیمر پویا و آرین متانول خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک، تفاهم‌نامه‌‌‌های مربوط به تامین غذای موردنیاز کارکنان شرکت‌های رایان پلیمر پویا و آرین متانول در تمام روزهای هفته اعم از کاری و تعطیل از تاریخ 15/ 08/ 1400 لغایت 14/ 08/ 1401 به مدت یک سال را آغاز می‌کند.

در این خصوص به اطلاع می‌‌‌رساند از محل این دو تفاهم‌نامه، مبلغ 3/ 19میلیارد تومان درآمد و 8/ 16 میلیارد تومان بهای تمام شده و 5/ 2میلیارد تومان سود قبل از مالیات برآورد شده است. در خصوص دلایل تاخیر ارسال اطلاعات قرارداد نیز شرکت اعلام کرد که به‌رغم پیگیری‌‌‌ها جهت انعقاد قرارداد، امضای قراردادهای مذکور با تاخیر مواجه شده و به محض دریافت قرارداد امضا شده طبق نامه‌‌‌های ابلاغ، افشای مربوطه انجام شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالعه بیشتر: افزایش سرمایه 4 شرکت بورسی
رشد 93 درصدی ارزش معاملات بورس کالا در 10 ماهه امسال عرضه یک میلیون تن سیمان در بورس کالا قیمت جدید دلار اعلام شد (8 بهمن) وضعیت خطرناک معیشتی برای 60 درصد از بازنشستگان قیمت جدید سیمان اعلام شد پالایش اصفهان با تک محصول به بورس کالا آمد پیش بینی قیمت دلار بعد از مذاکرات وین قیمت دلار صرافی ملی امروز جمعه 8 بهمن 1400 قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی در بازار آزاد ( 8 ... افزایش قیمت عجیب سکه های پارسیان در بازار + جدول ماجرای هکرهایی که 400 میلیون دلار بیت‌کوین را دزدیدند/ اقدام آمریکا علیه دزدان ارزهای دیجیتالی فروش و درآمد سازنده آیفون رکورد زد آخرین وضعیت چاه های غیر مجاز کارگران در حسرت وام جدید خرید نان در ایرانشهر فقط با پارتی! موعد وعده یک ماهه وزیر راه برای احداث راه آهن شلمچه-بصره بودجه 1401 چه تاثیری بر قبوض آب و برق می‌گذارد؟ احتمال افزایش قیمت نفت عربستان به دلیل رشد تقاضا زمان دقیق پیش فروش بلیت قطارهای مسافری اصلاح قانون تعاون پس از گذشت 10 سال فروش زنجیره‌ای خودرو یارانه‌ای/ ثبت‌نام کدام خودروها ادامه دارد؟ جزيیات جدید درباره حقوق کارگران در سال 1401 برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند 4 دلیل عمده نوسان قیمت‌ها در بازار سهام/ رشد 22 درصدی معاملات خرد در بورس مردم سفر زیاد رفته‌اند، ولی پول خرج نمی‌کنند! چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ ریل گذاری ذوب در مسیر صعودی قیمت جدید سیمان اعلام شد دسترسی به بازارهای خاور دور و آفریقا با توسعه روابط اقتصادی با چین قیمت جدید سکه اعلام شد + جدول اداره گاز پاسخگوی "فسبزوا" نیست اقتصاد جهانی سال 2022 را چگونه آغاز کرد؟ | رشد اقتصادی در سال 2022 چقدر پیش بینی شده است؟ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نبود سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش 78 درصدی سود خالص "توریل" خودرو ارزان شد کاهش تولید، تحویل و صادرات سیمان/ شب‌ها آسیاب می‌کنیم تا عرضه به مشکل نخورد "وسپه" ارز را بهانه کرد و به داخلی‌سازی اشاره‌ای نکرد بازی با جان در قبال درآمدی ناچیز / کولبری کردم... مزایده "گنگین" پیشنهادی نداشت طلا 37 دلار ارزان شد اتکای صرف به روس‌ها و چینی‌ها در قراردادهای بلندمدت به ضرر منافع کشور است آیا دلایل "خوساز" به نظر شما سهامداران، بوی مدیریت می‌دهد! رشد 21درصدی نرخ وکیوم باتوم "شتران" در بورس‌کالا پیش بینی وضعیت قیمت دلار در هفته آینده ابراز تمایل کشورهای آسیای میانه برای خرید سیب‌زمینی ایران/ بازید هیات ازبکستانی از انبارهای کشور پیش‌بینی عدد نرخ دلار پس از توافق وین/ دو رویکرد احتمالی... ترمز شوک های بورس چگونه کشیده می شود؟ پیشرفت فیزیکی 86 درصد طرح‌ها زیر 20 درصد! خودروسازان و قطعه‌سازان رفاقت می‌کنند/ زدوبندهای سیاسی بیش از تحریم‌ها به خودروسازی کشور آسیب زد