مشخص نبودن قیمت جدید تارا اتوماتیک / دلیل تاخیر در عرضه به بازار

مشخص نبودن قیمت جدید تارا اتوماتیک / دلیل تاخیر در عرضه به بازار

تارا اتوماتیک تا به حال دو مرتبه در طرح‌های پیش فروش شرکت ایران‌خودرو حضور داشته است که هر دو بار در سال 1399، در دی ماه و اسفند ماه بوده است. قیمت نهایی فروش این خودرو در آن طرح ها مشخص نبوده و تنها مبلغ 192 میلیون تومان به عنوان پیش‌پرداخت از ثبت نام کنندگان اخذ شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در اولین طرح پیش‌فروش، زمان تحویل تیر الی دی 1400 اعلام شده بود و در دومین طرح بهمن و اسفند 1400 موعد تحویل این خودرو در نظر گرفته شده بود. تارا اتوماتیک تا به امروز تحویل ثبت نام کنندگان به دلیل مشخص نبودن قیمت قطعی این خودرو که می بایستی توسط شورای رقابت تعیین می‌شد و این امر صورت نگرفته است، نشده است و همچنان ایران‌خودرو و خریداران این خودرو معطل برای اعلام قیمت این محصول جدید مانده اند.

شورای رقابت تا قبل از مهرماه 1400 نسبت به قیمت گذاری تارا اتومات اقدامی نکرد و پس از کنار رفتن از این مسيولیت، ستاد تنظیم بازار وظیفه تعیین قیمت محصولات خودروسازان داخلی را برعهده گرفت.

ولی این ستاد هم نسبت به اتفاقات اخیر و همچنین اعلام قیمت قطعی برای این خودرو اقدامی نکرده است و ظاهرا تصمیم دارند که در آذرماه امسال تشکیل جلسه بدهند و تصمیم گیری کنند. این بلاتکلیفی باعث شده است که هم خودروساز ناراضی باشد و هم افرادی که این خودرو را ثبت نام کرده و منتظر دریافت اتومبیل خود هستند ناراضی و شاکی باشند.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان این‌که روی پلتفرم اختصاصی ایران‌خودرو که تارا نخستین محصول آن بوده، سرمایه‌گذاری زیادی شده است، اظهار کرد: «در نقشه راه استراتژیک این خودروساز محصولات متنوع و متعددی پیش‌بینی شده است و به‌زودی نسخه کراس‌اوور و هاچ‌بک این پلتفرم نیز رونمایی خواهد شد.»

وی با بیان این‌که اواخر سال 98 پروژه تارا آغاز شد و طی مدت 13 ماه به مرحله تولید رسید، بیان کرد: «این خودرو دارای 75 درصد عمق خودکفایی و داخلی‌سازی است و بیش از 92 درصد قراردادهای تامین قطعات آن با رویکرد توسعه صنعت قطعه‌ با قطعه‌سازان داخلی بسته شده است. چند قطعه از قطعات مهم این خودرو نیز با هدف داخلی سازی، در حال نمونه‌سازی است.»(دنیای خودرو)

تاخیر تحمیلی ازسوی شورای رقابت در تحویل تارا اتومات

به‌گفته مقیمی، کل تعهدات تارا تا پایان سال حدود 9هزار و 500 دستگاه بوده که از این تعداد، 2هزار و 500 دستگاه از آن با گیربکس اتوماتیک شش‌سرعته و 7هزار دستگاه نیز با گیربکس دستی پنج‌سرعته تحویل خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو همچنین اعلام کرده بود؛ طبق تعهدی که به مشتریان دادیم، از مهرماه امسال تحویل‌دهی نسخه اتوماتیک تارا نیز آغاز خواهد شد. اما بنا بر گزارشی که در آبان‌ماه امسال از سوی مقیمی به وزیر صمت ارايه شد؛ به‌رغم آماده‌بودن تارا اتوماتیک برای ارسال دعوت‌نامه به مشتریان، عدم تعیین قیمت برای این محصول از سوی شورای رقابت و موکول‌شدن موضوع به تعیین و استقرار اعضای جدید این شورا، ایران‌خودرو را با جریمه تاخیر ماهانه 4میلیون تومان به ازای هر دستگاه تارا اتواتیک آماده تحویل، مواجه کرد.

در 18 آبان‌ماه، قیمت این خودرو همراه با نرخ جدید دیگر محصولات ایران‌خودرو 415میلیون تومان اعلام شد. اما در عرض چند ساعت این قیمت‌ها از سوی وزارت صمت بنا بر دستور ريیس‌جمهور و به استناد نداشتن مصوبه ستاد تنظیم بازار ملغی اعلام شد.

مطالعه بیشتر: قیمت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا امروز
هشدار درباره فروش سهام ایران خودرو و سایپا!

هشدار درباره فروش سهام ایران خودرو و سایپا!

نماینده سابق مجلس با اشاره به سهام‌داری پیچیده دولت، شبه‌دولتی‌ها و زیرمجموعه‌ها در صنعت خودرو گفت: قدم اول در فرآیند خصوصی‌سازی شرکت‌های خودروسازی، ایجاد شفافیت در وضعیت سهام‌داری و هویت مالکان این ش...

TejaratNews.com/
قیمت خودرو‌های سایپا و ایران خودرو امروز

قیمت خودرو‌های سایپا و ایران خودرو امروز

سمند EF 7 دوگانه سوز امروز چهارشنبه سوم آذر در بازار آزاد هفت میلیون تومان ارزان شد و 312 میلیون تومان قیمت خورد. در ادامه به قیمت انواع ماشین‌های ایران خودرو خواهیم پرداخت.

Bartarinha.ir/
اعلام نتایج قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو

اعلام نتایج قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو

نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات ایران‌خودرو در قالب طرح مشارکت در تولید اعلام شد.

TejaratNews.com/

زمان قرعه‌کشی طرح مشارکت در تولید ایران خودرو

پیش‌فروش جدید محصولات ایران خودرو (لینک) / اختلاف قیمت با بازار

پیش‌فروش جدید محصولات ایران خودرو (لینک) / اختلاف قیمت با بازار

جدیدترین طرح پیش‌فروش محصولات ایران خودرو با عنوان «مشارکت در تولید»، در حال اجراست. اما قیمت در پیش فروش ایران خودرو با بازار چقدر تفاوت دارد؟

TejaratNews.com/
آغاز فروش محصولات ایران خودرو در طرح مشارکت در تولید

آغاز فروش محصولات ایران خودرو در طرح مشارکت در تولید

شرکت ایران خودرو شرایط فروش محصولات خود را در قالب طرح مشارکت در تولید اعلام کرد.

TejaratNews.com/
اعلام برندگان نتایج قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده ایران خودرو

اعلام برندگان نتایج قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو نتایج قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده محصولات خود را اعلام کرد.

TejaratNews.com/
نرخ رسمی خودرو چقدر است؟ / لیست قیمت‌های امروز محصولات ایران خودرو و سایپا

نرخ رسمی خودرو چقدر است؟ / لیست قیمت‌های امروز محصولات ایران خودرو...

قیمت خودرو پس از چالش‌های بسیار به حالت قبل برگشت. البته این برگشت قیمت تنها در کارخانه بوده و هنوز معلوم نیست در بازار چه اتفاقی خواهد افتاد. آیا قیمت‌های گران شده بازار هم برخواهد گشت؟

TejaratNews.com/
آخرین موعد فروش فوری ایران خودرو (لینک) / تکلیف قیمت‌ها چه می‌شود؟

آخرین موعد فروش فوری ایران خودرو (لینک) / تکلیف قیمت‌ها چه می‌شود؟

موعد فروش فوری ایران خودرو امروز به پایان می‌رسد. در این طرح قیمت‌های جدید محصولات اعمال شده است در حالی که وزارت صمت افزایش قیمت‌ خودروسازان را لغو کرد. اما قیمت‌ها در فروش فوری ایران خودرو با بازار ...

TejaratNews.com/
برنامه ایران خودرو و سایپا برای عرضه هفتگی خودرو

برنامه ایران خودرو و سایپا برای عرضه هفتگی خودرو

مدیرعاملان دو شرکت خودرو سازی ایران خودرو و سایپا از برنامه این شرکت ها برای عرضه هفتگی خودرو خبر دادند .

Irinn.ir/
فروش فوری محصولات ایران خودرو (لینک) / اختلاف قیمت با بازار

فروش فوری محصولات ایران خودرو (لینک) / اختلاف قیمت با بازار

ایران خودرو در شرایطی که رسما قیمت محصولات خود را افزایش داده و نماد این شرکت در بورس نیز تعلیق شده است، مرحله جدید فروش محصولات خود را آغاز کرده است. اما قیمت ها در فروش فوری ایران خودرو با بازار چقد...

TejaratNews.com/

قیمت محصولات فروش فوری ایران خودرو

کدام محصولات ایران خودرو گران شد؟ / پژو 206 رکورددار گرانی

کدام محصولات ایران خودرو گران شد؟ / پژو 206 رکورددار گرانی

بعد از سایپا، ایران خودرو هم محصولات خود را رسما گران کرد. این شرکت خودروسازی امروز لیستی منتشر کرد که بر اساس آن قیمت 26 محصول ایران خودرو رسما گران شده است.

TejaratNews.com/
نماد ایران خودرو در بورس تعلیق شد

نماد ایران خودرو در بورس تعلیق شد

پس از اینکه اخباری مبنی بر افزایش نرخ محصولات ایران خودرو و سایپا در رسانه‌ها منتشر شد، نماد خودرو به دلیل عدم افشای اطلاعات در کدال برای این افزایش نرخ از سوی ناظر بازار سهام تعلیق شد.

TejaratNews.com/
ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد