اعتراض نمایندگان به مشکلات گرفتن وام ازدواج

اعتراض نمایندگان به مشکلات گرفتن وام ازدواج

نمایندگان در تذکرات شفاهی و نامه‌نگاری با مسيولان مربوطه نسبت به درخواست‌های فرا قانونی بانک‌ها در زمینه وام ازدواج واکنش نشان دادند.

تسنیم نوشت: نمایندگان در تذکرات شفاهی و نامه‌نگاری با مسيولان مربوطه نسبت به درخواست‌های فرا قانونی بانک‌ها در زمینه وام ازدواج واکنش نشان دادند.

برخی از افراد در زمینه اخذ وام ازدواج با سنگ‌اندازی‌هایی از سوی بانک‌ها مواجه هستند که همین موضوع باعث واکنش توییتری و همچنین تذکرات شفاهی و کتبی برخی از نمایندگان در جلسه علنی در این رابطه تذکراتی به مسيولان مربوطه از جمله ريیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد دهند.

نیکزاد: طبق قانون کارمند بودن ضامن وام ازدواج ضروری نیست

سیدحمزه امینی نماینده هشترود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر اقتصاد گفت:بهتر نیست اعلام کنید که وام ازدواج را به جوانان نمی‌دهید چراکه تامین وثیقه و ضامن کارمند برای جوانان روستایی بسیار سخت و مشکل است؟ مگر مجلس تصویب نکرده که با چک یا سفته بانکی می‌توان وام گرفت؟

نماینده مردم هشترود اظهار کرد:جوانان با هزار امید ازدواج می‌کنند اما مگر در یک روستای محروم چند کارمند دولتی پیدا می‌شود که ضامن وام جوانان شود مگر قرار نبود برای اعطای وام شرایط تسهیل شود؟

علی نیکزاد نایب ريیس اول مجلس که ریاست جلسه علنی را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: براساس قانون بودجه 1400 وام ازدواج باید با اعتبارسنجی یا دریافت ضامن و سفته به متقاضیان اعطا شود و این ضامن نیز نیازی نیست که کارمند باشد و یا اگر این ضامن‌ها تامین نشد، از محل سهم دریافت کننده از هدفمندی یارانه‌ها برداشت شود.

واکنش نمایندگان به درخواست‌های فراقانونی بانک‌ها درباره وام ازدواج

وی افزود: این مصوبه مجلس لازم الاجراست و تبدیل به قانون شده است و برای پسران 25 سال و دختران 23 سال نیز 100 میلیون تومان اختصاص داده شده است و سنین بالاتر نیز 70 میلیون تومان وام دریافت خواهند کرد و اگر چیزی خلاف آن اجرا می‌شود، کمیسیون برنامه باید آن را دنبال کند.

انتظار طولانی متقاضیان وام ازدواج و درخواست‌های فراقانونی بانک‌ها

سیدمحسن دهنوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی و عضو هیيت ريیسه مجلس در تويیتی نوشت:

پس از پیگیری نمایندگان مردم، بانک مرکزی بالاخره گزارش داد که در 6 ماه اول سال، 499213 نفر وام ازدواج گرفته‌اند و 172 هزار نفر نیز در صف انتظار دریافت این وام قرار دارند.طبق قانون بودجه 1400، گزارش پرداخت وام ازدواج باید ماهانه و بصورت ‎شفاف و عمومی ارايه شود.
اکنون و پس از 6 ماه و با پیگیری نمایندگان، این گزارش تدوین شده است.گزارش ماهانه باید به تفکیک بانک‌ها منتشر شود تا عملکرد آن‌ها در این زمینه قابل سنجش باشد.این‌که بیش از 80 درصد در صف‌ماندگان دریافت ‎وام ازدواج در انتظار تعیین شعبه و تکمیل مدارک هستند، گویای عمق فاجعه است.

برای اطلاع از سرپیچی بانک‌ها، نیازی به حواله‌دادن مردم به شکایت نیست؛کافی‌ است تنها دوری در بانک‌ها بزنید.انتظار طولانی متقاضیان و درخواست‌های فراقانونی بانک‌ها، ثمره‌ای جز دلسردی جوانان نخواهد داشت.تا این رویکردها تغییری نکند نمی‌توان جوانان را به ‎ازدواج تشویق نمود.

همچنین در این رابطه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به علی صالح آبادی ريیس بانک مرکزی خواستار ارايه گزارشی جامع درباره «تعداد تسهیلات ازدواج پرداختی و تعداد افراد در نوبت دریافت» و «شرایط ضامن برای پرداخت تسهیلات ازدواج» شدند.

local_offerبرچسب‌ها:
خبر جدید بانک مرکزی درباره وام ازدواج

خبر جدید بانک مرکزی درباره وام ازدواج

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: بانک های عامل موظف به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج هستند و سختگیری بی مورد در این خصوص ممنوع است.

Bartarinha.ir/
سامانه «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی» تنها مرجع رسمی ثبت نام وام ازدواج است

سامانه «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی» تنها مرجع رسمی ثبت ن...

سامانه «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی» به نشانی ve.cbi.ir تنها مرجع رسمی برای ثبت نام متقاضیان تسهیلات یاد شده...

Borna.news/
شرایط دریافت وام ازدواج

شرایط دریافت وام ازدواج

مدیر کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی شرایط مشمولان دریافت این مبالغ را شرح داد.

TejaratNews.com/
خرید و فروش 30میلیونی امتیاز وام ازدواج!

خرید و فروش 30میلیونی امتیاز وام ازدواج!

طبق بررسی‌ها وام ازدواج‌هایی که مجلسی‌ها با هزار اجبار و بند و تبصره و قانون در بودجه گنجانده و بانک‌ها را مکلف به پرداخت آن کرده‌اند، حالا امتیاز بخشی از این وام‌ها به مبلغ 20 تا 30 میلیون تومان خرید...

Bartarinha.ir/
پرداخت وام ازدواج به 242هزار نفر از ابتدای سال

پرداخت وام ازدواج به 242هزار نفر از ابتدای سال

شهرزاد دانشمندی گفت: از ابتدای سال تا امروز به 242 هزار نفر به مبلغ 207 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت شده است.

Bartarinha.ir/
ماجرای وام 500 میلیونی زوج‌های جوان چیست؟ / وام ازدواج 5 برابر می‌شود؟

ماجرای وام 500 میلیونی زوج‌های جوان چیست؟ / وام ازدواج 5 برابر می‌...

بانک‌ها در پرداخت و مردم در بازپرداخت وام 70 تا 100 میلیون تومانی ازدواج درمانده شده‌اند. اما حالا وعده پرداخت وام 500 میلیون تومانی به زوج‌های جوان عنوان شده است. ماجرا چیست؟

TejaratNews.com/
خضریان: صف وام ازدواج باید برچیده شود

خضریان: صف وام ازدواج باید برچیده شود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه طبق آمار رسمی بانک مرکزی و محاسبات موجود، بانک‌ها با مشکلی جهت تامین منابع تخصیص وام ازدواج رو برو نیستند، خواستار برچیده شدن صف وام ازدواج شد و گفت که در صور...

Bartarinha.ir/
جزيیات وام ازدواج در سال 1400 اعلام شد

جزيیات وام ازدواج در سال 1400 اعلام شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اضهار داشت: افرادی که از سال 97 ازدواج کرده و تسهیلات دریافت نکرده‌اند، می‌توانند نسبت...

Borna.news/
جزيیات پرداخت وام ازدواج در سال 1400

جزيیات پرداخت وام ازدواج در سال 1400

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: تاکنون 27 هزار و 51 نفر از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره‌مند شده اند و سایر افراد نیز در حال تکمیل مدارک هستند.

Bartarinha.ir/
پرداخت وام ازدواج 70میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

پرداخت وام ازدواج 70میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 70 میلیون تومانی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

Bartarinha.ir/
پرداخت وام ازدواج 70 میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

پرداخت وام ازدواج 70 میلیونی به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 70 میلیون تومانی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

Borna.news/
حدود 82 هزار در نوبت وام ازدواج

حدود 82 هزار در نوبت وام ازدواج

طبق آمار بانک مرکزی، حدود 82 هزار نفر از سال 99 هنوز در نوبت دریافت وام هستند.

Borna.news/
چند نفر در سال جاری وام ازدواج می‌گیرند؟

چند نفر در سال جاری وام ازدواج می‌گیرند؟

بیش از 10.681 نفر (و به مبلغ 778 میلیارد و 100 میلیون تومان) با ابلاغ قانون بودجه 1400 به شبکه بانکی در سال جاری و تا پایان چهارم اردیبهشت ماه 1400 از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره‌مند شده‌اند.

Bartarinha.ir/
صف وام ازدواج طولانی‌تر می‌شود/ بانک‌ها مجاز به خرید سهام نیستند

صف وام ازدواج طولانی‌تر می‌شود/ بانک‌ها مجاز به خرید سهام نیستند

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی اظهار داشت: بانک‌ها مجاز نیستند که سهام خریداری کنند و اگر دست به خرید سهام بزنند، در بررسی‌های صورت‌های بانک‌ها مشخص می‌شود و بانک مرکزی به طور جدی بر این موضوع نظارت دارد...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟ مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر! ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سیاست‌های اقتصادی اختلال زا افت 6 دلاری قیمت نفت در پی کشف سویه کرونا خطر جدی برای بازار جهانی پسته و خرمای ایران ارزش معاملات بورس تهران 18 درصد کاهش یافت تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واحد برمی‌گردد؟/کدام گروه فردا پیشتاز است؟ وزیر اقتصاد‌: حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد‌ سویه جدید کرونا، بهای نفت را کاهش داد پاتک علاءالدین به شهرداری تهران برداشتن قدم اول؛ ورود استارتاپ ‌ها به بازار سرمایه آخرین قیمت میوه‌ها در بازار وضعیت سرچشمه های زاینده رود در چهارمحال و بختیاری 60 درصد کارشناسان، بورس را بدون نوسان می‌بینند پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله 1400 آمریکا، رقیب جدید پسته ایرانی! فروش اینترنتی مرغ گرم از هفته‌ آینده اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود بازگشت اعتماد سهامداران به بورس در سایه ثبات قوانین آزادی متهمی که با هشت هزارمیلیارد دستگیر شد! واقعیت ماجرای صادرات قطعه خودرو به بنز چیست؟ برنامه دولت برای افزایش حقوق سال آینده چیست؟ آب زاینده رود باز می‌شود؟ ملی مس ایران به خود استراحت داد کاهش 84 درصدی خروج پول از بورس/ کانون سهامداران خرد تشکیل شود کشف گونه جدید ویروس کرونا قیمت جهانی طلا را افزایش داد ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست آیا وقت خروج از بازار ارز فرا رسیده است؟ کاهش 2 درصدی ارزش سهام عدالت/ برنامه جدید برای سهام عدالت در راه است؟ آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها حباب سکه به 280 هزار تومان رسید صادرات تقلبی خودروی ایرانی! «شمش 99.7» ایرالکو کاستی‌ها را جبران کرد نخل‌های جنجالی از قطر به ایران برگشت خوردند!؟ نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 5 آذر آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد کاهشی بسیار اندک در نرخ وکیوم‌باتوم "شبندر" قیمت جهانی نفت امروز آذر‌ماه / برنت به 80 دلار و 20 سنت رسید سیگنال مهم برای بورس / نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ تفکیک مالکیت در واگذاری شرکت‌های دولتی آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد عبور صنایع از زمستان با توزیع عادلانه قطعی گاز جهش کرونا در آفریقا ، کاهش ارزش بورس اوراق بهادار توکیو سبدکالای «آلومینیوم المهدی» سربه‌سر فروخته شد قیمت دلار عقب‌نشینی کرد آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی