نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم عبدالعظیم به بنیاد مسکن واگذار شد

نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم عبدالعظیم به بنیاد مسکن واگذار شد

ريیس بنیاد مسکن از واگذاری توسعه حرم عبدالعظیم و نوسازی بافت فرسوده پیرامون آن به این بنیاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر اکبر نیکزاد در مراسم کلنگ زنی ساخت 3 هزار واحد مسکونی در منطقه 18 تهران گفت: بنیاد مسکن حدود 180 هزار واحد روستایی را در دست ساخت دارد. 100 هزار واحد مسکن شهری نیز در قالب قانون جهش تولید مسکن در نقاط مختلف کشور در دست احداث است.

ريیس بنیاد مسکن افزود: طرح هادی روستاها را اجرا کرده ایم و همه روستاهای بالای 20 خانوار طرح هادی دارند همچنین بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیل و زلزله در دست اجرا است که در 15 منطقه از کشور شامل 6 منطقه سیل زده و 9 منطقه زلزله زده بازسازی‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به طرح احداث 180 هزار واحد مسکونی در شهر تهران که قرار است شهرداری ساخت آنها را مدیریت کرد کند گفت: 10 هزار واحد از این 180 هزار واحد را بنیاد مسکن می‌سازد. قبل از سال جاری 3 هزار واحد کلنگ زنی شد که در حال اجراست. قرار بود 7 هزار واحد باقیمانده خرداد امسال عملیاتی کنیم که به تاخیر افتاد اما امروز 3 هزار واحد مسکونی در تهران کلنگ زنی شد و 4 هزار واحد باقی مانده هم به زودی ساخت آنها آغاز خواهد شد.

ريیس بنیاد مسکن با بیان اینکه توسعه حرم حضرت عبدالعظیم و بافت پیرامونی آن به بنیاد مسکن واگذار شده است گفت: نوسازی بافت فرسوده حرم حضرت عبدالعظیم را اجرایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به مشکلات بافت‌های فرسوده تهران افزود: در برخی بافت‌های فرسوده تهران، مردم امنیت جانی ندارند. اما در حال تعریف و اجرای پروژه‌های نوسازی هستیم.

کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور