تامین نیاز کشور با تولید سالانه 15 میلیون تن ذرت علوفه‌ای

تامین نیاز کشور با تولید سالانه 15 میلیون تن ذرت علوفه‌ای

مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، از تولید بیش از 15 میلیون تن ذرت علوفه‌ای در سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، فرامک عزیزکریمی مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی در کارگاه آموزشی بهره‌وری در تولید و ضرورت‌های تهیه سیلوی کیفی ذرت، با اشاره به نمونه موفق کشت ذرت در مزرعه نمونه کشوری در استان تهران، بر اهمیت تامین علوفه و پروتيین دامی با هدف تامین امنیت غذایی تاکید کرد و گفت: برای ذرت علوفه‌ای سیلویی نیاز کشور 15 میلیون تن است که در این زمینه خودکفا هستیم.

این مقام مسيول، تاب‌آوری کشت ذرت کشور را 400 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: متاسفانه برخی کشاورزان به دلایل اقتصادی از ابتدا محصول ذرت خود را بین دانه‌ای یا سیلویی تفکیک نمی‌کنند؛ این مسيله به دلیل میزان تراکم و موارد فنی مهم است.

وی تاکید کرد: با این که 15 میلیون تن تولید ذرت سیلویی عددی قابل اتکا است و در این زمینه خودکفا هستیم اما باید به اصول بهره‌وری در آب و کیفیت سیلو دقت بیشتری کنیم.

عزیزکریمی با تاکید بر اهمیت حضور کشاورزان در جنگ اقتصادی گفت: کشاورزان ولی‌نعمتان ما هستند که در شرایط فعلی تولید را حمایت می‌کنند؛ امروز شاهدیم کشورهای که ادعا داشتند از آمریکا تا اتحادیه اروپا، کمرشان به دنبال اثرات مختلف ناشی از جنگ اوکراین شکسته است و به دنبال تامین محصولات اساسی خود هستند.

مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: کشوری که می‌خواهد روی پای خود بایستد، بدون امنیت غذایی راه به‌جایی نخواهد برد؛ بنابراین باید علاوه بر افزایش کیفی بر تولید بهینه و کیفی محصولات نیز توجه کرد.

صلاحی ريیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان تهران نیز در این مراسم، کشاورزان را خط مقدم تولید دانست و گفت: هر جا توسعه هست به‌کارگیری علم نیز هست؛ جلسه امروز نیز بخش اجرا، تحقیقات و آموزش و کشاورزان را در کنار هم قرار داده‌اند تا بتوانند یکی از موضوعات مهم زراعت را ترویج کنند.

بنا بر این گزارش، با توجه به اهمیت تولید ذرت علوفه‌ای سیلویی مورد نیاز کشور برای دامداران و لزوم رعایت نکات بسیار مهم به‌زراعی در کاشت، داشت و برداشت و ماده خشک حاصله در سیلو، آخرین دستاوردها در کارگاه بهره‌وری در تولید و ضرورت‌های تهیه سیلوی ذرت در محل مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران و کشت و صنعت صفاری در شهرستان ورامین با حضور مدیران زراعت و دام استان‌های کشور و دامداران و کشاورزان پیشروی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی یک‌روزه سراسری مدیران امور دام و زراعت استان‌های کشور، از مزرعه هزار هکتاری نمونه کشوری دام و کشت و صنعت صفاری به عنوان نمونه‌ای موفق بازدید کردند.

local_offerبرچسب‌ها:
سرنوشت ذرت های در گمرک مانده چه شد؟

سرنوشت ذرت های در گمرک مانده چه شد؟

طبق اعلام گمرک ایران، 45 هزار تن باقی مانده از محموله ذرت‌های آلوده که در گمرک پلمب شده بود، ‌بعد از آزمون سوم سازمان...

Gostaresh.news/
کشف بیش از 5 تن ذرت سرقتی در بندر امام خمینی

کشف بیش از 5 تن ذرت سرقتی در بندر امام خمینی

ماموران یگان حفاظت بندر امام خمینی از کشف و ضبط 2 محموله ذرت سرقتی به وزن بیش از 5 تن و به ارزش بیش از 550 میلیون ریال خبر دادند.

MehrNews.com/

تامین نیاز کشور با تولید سالانه 15 میلیون تن ذرت علوفه‌ای

ماجرای ترخیص عجیب 27 هزار تن ذرت‌ آلوده

ماجرای ترخیص عجیب 27 هزار تن ذرت‌ آلوده

مکاتبه گمرکی بیانگر ترخیص 27 هزار تن ذرتی است که با تشخیص سازمان استاندارد، آلوده تشخیص داده شده بود. ظاهرا دو شرکت واردکننده‌ با هماهنگی یکدیگر برای خروج این ذرت‌ها اقدام کرده‌اند که بخشی از جزيیات ا...

Isna.ir/
لبنان محموله ذرت اوکراین را باز نکرده پس فرستاد

لبنان محموله ذرت اوکراین را باز نکرده پس فرستاد

بلومبرگ گزارش داد: خریدار لبنانی محموله 26 هزار تنی ذرت اوکراین، از دریافت این محموله خودداری کرده است.

FarsNews.ir/
دقایقی پیش یک کشتی 60 هزار تنی ذرت از اوکراین به مقصد ایران راه افتاد

دقایقی پیش یک کشتی 60 هزار تنی ذرت از اوکراین به مقصد ایران راه اف...

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ایران 60 هزار تن ذرت از ا وکراین خریداری کرده که دقایقی پیش بندر چورنومورسک در دریای سیاه را به مقصد ایران ترک کرد.

FarsNews.ir/
ذرت فرانسوی در معرض بدترین خشکسالی تاریخ

ذرت فرانسوی در معرض بدترین خشکسالی تاریخ

داده‌های دفتر مزرعه فرانس آگریمر نشان داد که شرایط کشت ذرت فرانسه هفته گذشته به شدت کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود در حداقل یک دهه اخیر رسید زیرا خشکسالی وخیم‌تر شد و مزارع در معرض موج گرما در بزرگ...

Isna.ir/
تخلیه 64 هزار تن ذرت وارداتی در بندر شهید رجایی

تخلیه 64 هزار تن ذرت وارداتی در بندر شهید رجایی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در بندر شهید رجایی بندرعباس از تخلیه 64 هزار تن ذرت وارداتی از کشور برزیل در این بندر خبر داد.

MehrNews.com/
واردات 30 هزار تن ذرت برای تامین نیاز فوری دامداران

واردات 30 هزار تن ذرت برای تامین نیاز فوری دامداران

مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران گفت: اتحادیه برای تامین نیاز فوری دامداران 30 هزار تن ذرت به کشور وارد کرد.

Irinn.ir/
انتقال 10 هزار گوسفند از جنوب به شمال‌غرب کشور برای مقابله با کمبود علوفه

انتقال 10 هزار گوسفند از جنوب به شمال‌غرب کشور برای مقابله با کمبو...

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: 10 هزار میش و گوسفند و دام مولد از استان‌های جنوبی به استان‌های شمال‌غرب کشور به عنوان راهکاری برای کمبود علوفه منتقل می‌شود.

FarsNews.ir/
ترخیص و بارگیری 500 هزار تن ذرت دامی از بندر امام به داخل کشور

ترخیص و بارگیری 500 هزار تن ذرت دامی از بندر امام به داخل کشور

شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز بارگیری و انتقال 500 هزار تن ذرت دامی به استان‌های سراسر کشور پس از ترخیص از بندر امام خمینی (ره) خبر داد.

MehrNews.com/
آلوده شدن 145 هزار تن ذرت دپو شده در بندر امام تکذیب شد

آلوده شدن 145 هزار تن ذرت دپو شده در بندر امام تکذیب شد

ريیس اداره کالاهای اساسی بنادر خوزستان ادعای مطرح شده مبنی بر آلوده شدن محموله 145 هزار تنی ذرت‌های وارداتی در انبارهای بندر امام خمینی (ره) را تکذیب کرد.

MehrNews.com/
‌محموله ذرت‌ غیراستاندارد در بندر امام (ره) در حال خروج از کشور است

‌محموله ذرت‌ غیراستاندارد در بندر امام (ره) در حال خروج از کشور اس...

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور اعلام کرد: محموله ذرت‌ غیر استاندارد دپو شده در انبار بندر امام خمینی (ره) در حال خروج از کشور است.

FarsNews.ir/

محموله ذرت آلوده دپو شده در بندر امام، از کشور خارج می‌شود

محموله ذرت آلوده دپو شده در بندر امام، از کشور خارج می‌شود

محموله ذرت آلوده دپو شده در بندر امام، از کشور خارج می‌شود

ایلنا: مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کشور اعلام کرد: محموله ذرت غیر استاندارد دپو شده در انبار بندر امام (ره) در حال خروج از کشور است.

Ilna.news/
رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله... مزایده 259 سازمان اموال تملیکی برگزار می شود نشست مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با نمایندگان عاملان پخش روغن موتور رتبه 25 ایران در سازمان بین المللی استاندارد بورس دوباره منفی شد | کاهش 3447 واحدی شاخص کل جزيیات بازگشت درآمدهای مالیاتی به استان محل فعالیت پدیده جدید بازار اجاره / فروش آپارتمان بدون اطلاع مستاجر آخرین گزارش ها از قیمت مسکن | قیمت هر متر مربع چند؟ افزایش قیمت نفت در ماه آینده