اتحادیه اروپا‌ خواستار کاهش 15 درصدی مصرف گاز شد

اتحادیه اروپا‌ خواستار کاهش 15 درصدی مصرف گاز شد

اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواست تا از ماه آینده به طور داوطلبانه مصرف گاز طبیعی خود را تا 15 درصد کاهش دهند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواست تا از ماه آینده به طور داوطلبانه مصرف گاز طبیعی خود را تا 15 درصد کاهش دهند زیرا این نگرانی وجود دارد که روسیه از سرگیری ارسال گاز به اروپا از طریق خط لوله «نورد استریم یک» را از سر نگیرد.

این اقدام بخشی از برنامه «صرفه جویی در گاز برای زمستانی ایمن» است که در بروکسل مطرح شده و هدف آن تضمین عرضه بدون وقفه برای خانوارها و مصرف کنندگان ضروری نظیر بیمارستان ها و صنایع اصلی است.

کاهش مصرف گاز تا 31 مارس 2023 به قوت خود باقی خواهد ماند.

به گزارش یورو نیوز، اورسلا فن ، ريیس کمیسیون اروپا نیز گفته است: « مهم است که همه کشورهای عضو اروپا در صرفه جویی، ذخیره سازی و آماده به اشتراک‌گذاری گاز مشارکت کنند.»

به گفته وی اگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نتوانند با هم عمل کنند، تمام کشورهای عضو ‌متضرر خواهند شد.

اگر کشورهای عضو نتوانند به صورت داوطلبانه به اندازه کافی (مصرف گاز را) کاهش دهند و بحران انرژی بدتر شود و این امر به اعلام «هشدار اتحادیه» در مورد امنیت عرضه شود، منجر شود، این کاهش (مصرف) احتمالا اجباری شود.

شریان اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا یعنی خط لوله «نورد استریم یک» قرار است، پس از تعمیرات برنامه ریزی شده در روز پنجشنبه (فردا) از سرگرفته شود.

رویترز دیروز گزارش داد، با وجود نگرانی فزاینده در اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه روسیه از موضوعات فنی به عنوان بهانه‌ای برای عدم شروع مجدد ارسال گاز استفاده می‌کند، جریان گاز به موقع با کمتر از ظرفیت کامل از سر گرفته می‌شود.

مسکو بارها اعلام کرده، تامین کننده قابل اعتماد گاز طبیعی است و به تعهدات قراردادی خود در قبال مشتریان پایبند خواهد بود.

پیام/

حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید