تويیت‌های میلیاردر آمریکایی دردسرساز شد

تويیت‌های میلیاردر آمریکایی دردسرساز شد

سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال در حالی خواستار توقف توییت های ایلان ماسک شدند که در هفته های گذشته این میلیاردر آمریکایی با توییت های خود سرمایه گذاران این بازار را به خاک سیاه نشاند.

خبرآنلاین: ایلان ماسک در حالی در هفته های گذشته پشت بیت کوین را خالی کرد که این میلیاردر آمریکایی بیش از هر شخص دیگری شهروندان سراسر دنیا را به خرید این ارز دیجیتال ترغیب کرد؛ این ارز دیجیتال به دنبال تصمیم ایلان ماسک برای به تعلیق در آوردن خرید خودروهای تسلا با بیت کوین تا کانال 30 هزار دلاری سقوط کرد.

در ماه های گذشته قیمت بیت کوین با اقدامات حمایتی ایلان ماسک افزایش چشمگیری را تجربه کرد؛ این میلیاردر آمریکایی در ابتدا در قسمت «بایو» حساب توییتر خود هشتگ بیت‌کوین و حرف «بی» انگلیسی را اضافه کرد که منجر به ورود بیت کوین به کانال 40 هزار دلاری شد و در ماه های گذشته نیز اعلام کرد که خرید و فروش خودروهای تسلا با این ارز دیجیتال امکان پذیر شده است و تسلا در اقدامی حمایتی 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خرید که قیمت این ارز دیجیتال را تا 60 هزار دلار بالا برد.

آمارها حاکی از آن است که تسلا از محل خرید این حجم بیت کوین بیش از یک میلیارد دلار سود کرده است و این در حالی است که در سال 2020 شرکت تسلا از محل فروش خودروهای برقی خود تنها 821 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

اخیرا اما ایلان ماسک به دلیل انرژی‌بر بودن استخراج بیت کوین و مغایرت آن با معیارهای انرژی پاک خرید خودرو با بیت کوین را به حالت تعلیق درآورد و موجب ریزش خیره کننده قیمت این ارز دیجیتال شد.

بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که تحت تاثیر صحبت های ایلان ماسک نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه می کند؛ دوج کوین نیز که در چند ماه گذشته رشد بیش از 830 درصدی را تجربه کرده بود پس از صحبت های ایلان ماسک در برنامه زنده یکشنبه شب که از سرمایه گذاران بازار رمز ارز خواسته بود با احتیاط رفتار کرده و تمام دارایی خود را وارد این بازار نکنند بیش از 17 درصد سقوط کرد.

حال اما سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال پس از پشت سرگذاشتن تمام این اتفاقات خواستار توقف توییت های ایلان ماسک در خصوص رمز ارزها شده اند؛ ویلیام کویگلی مدیرعامل مگنتیک، یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده، در مصاحبه اخیر خود با سی ان ان از سرمایه گذاران خواسته است که برای مدتی نسبت به اظهارات ایلان ماسک در خصوص ارزهای دیجیتال بی توجه باشند.

این فعال بازار رمز ارزها در ادامه در مصاحبه خود با سی ان ان افزوده است که تویتت های ريیس تسلا در خصوص دوج کوین نیز غیرمسيولانه است و از آنجا که وی متخصص بازار رمز ارزها نیست سرمایه گذاران این بازار نباید به صحبت های وی اعتنایی کنند.

تعداد زیادی از سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال نیز در رشته توییت هایی از اقدامات ایلان ماسک انتقاد کرده اند و خشم خود را در توییت های خود به نمایش گذاشته اند و حتی عده ای ایلان ماسک را منفورترین شخص در دنیا خطاب کردند.

روز شنبه گذشته از ایلان ماسک درخواست شد تا مواضع خودش را در قبال افرادی که از او انتقاد می کنند و ارزهای دیجیتال روشن کند و وی در توییتی اظهار کرد:" جنگ واقعی بین فیات و ارزهای دیجیتال است که من از مورد دوم حمایت می کنم." و به دنبال این توییت برخی از کارشناسان از سرمایه گذاران خواستند تا احتیاط کنند و جای پرستش ماسک دانش خود را در خصوص ارزهای دیجیتال به حداکثر برسانند.

هایدی چاکوس پرتغالی که از سال 2014 در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کرده است و بیش از 44 هزار دنبال کننده در توییتر دارد از سرمایه گذاران این بازار خواسته است که به جای راه افتادن به دنبال ایلان ماسک خودشان در خصوص پولی که به دست آورده اند فکر کنند و تصمیم بگیرند.

local_offerبرچسب‌ها:
ارز‌های دیجیتال باز هم ریزش کردند | قیمت بیت کوین 29 خرداد 1400

ارز‌های دیجیتال باز هم ریزش کردند | قیمت بیت کوین 29 خرداد 1400

قیمت بیت کوین در روز‌های گذشته موفق به حفظ مقاومت 40،000 دلاری نشد و سقوط کرد. در این سقوط اول رسیدن به 39،500 دلار بود و امروز شاهد نزول به کانال 35 هزار دلار هستیم.

NabzeBourse.ir/
داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

حدود یک هفته‌ای است که شاهد عرضه و تشکیل صف فروش سنگین در بازار بیت کوین هستیم و امروز هم بیت کوین رقم زیر 39 هزار دلار را هم لمس کرد.

FarsNews.ir/

مجلس السالوادور هم قانونی شدن بیت کوین را تایید کرد

ایلان ماسک به بازار دوج‌کوین سیگنال داد

ایلان ماسک به بازار دوج‌کوین سیگنال داد

ایلان ماسک‌، مدیرعامل تسلا در تويیتی به صورت تلویحی سیگنال دوج‌کوین یک دلاری را داد.

Bartarinha.ir/
تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی‌های ایلان ماسک درباره ارزهای مجازی باعث شده که وی جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست بدهد.

FarsNews.ir/
شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

این شرکت همیار شما در اجاره ماینر و استخراج بیت کوین هم هست و پیشنهادهای ویژه‌ای را برای رساندن شما به سود در این حوزه در نظر گرفته است.

BourseNews.ir/
چرا بیت کوین سقوط کرد؟

چرا بیت کوین سقوط کرد؟

ایلان ماسک دوباره با یک کلمه بازار ارز مجازی را بهم ریخت و باعث شد تا بیت کوین سقوط کند.

FarsNews.ir/

چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی قرمز شدند؟

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

برای سومین بار در یک هفته اخیر بیتکوین موفق به فتح کانال 58 هزار دلاری شد.

Bartarinha.ir/
با بیت کوین، خودرو بخرید

با بیت کوین، خودرو بخرید

ایلان ماسک مدیر شرکت خودروسازی تسلا از استفاده بیت‌کوین برای خرید خودروهای گران قیمت این کمپانی خبر داد.

TejaratNews.com/
بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

قیمت بیت کوین در معاملات یکی ـ دو روز گذشته بازار جهانی چند هزار دلار عقب‌نشینی کرد.

FarsNews.ir/

نوسان هزار دلاری بیت کوین در معاملات امروز

سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

اطلاعات کوین دسک نشان می‌دهد ارزش بیت کوین در روز سه شنبه بیش از 4 درصد افزایش یافته است. بزرگترین ارز مجازی دنیا از...

Borna.news/
بیت‌کوین با تويیت ایلان ماسک منفجر شد

بیت‌کوین با تويیت ایلان ماسک منفجر شد

اجازه خرید ماشین های تسلا با رمز ارز بیت کوین سبب افزایش قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی شد.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی منتفی شد اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ قیمت دلار امروز 31 خرداد 1400 چقدر شد؟ در این لحظات شاخص با رشد 3329 واحدی مواجه است موج جدید خاموشی در راه است جزيیات مهم از عرضه اولیه جدید بورس | وطوبی آماده عرضه اولیه شد همه عرضه های بورس انرژی در معاملات روز جاری افزایش 180 درصدی سود هر سهم "ودی" کاهش بهای 19 ارز/ نرخ رسمی 14 ارز افزایش یافت قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد + جدول طرح عرضه خودرو در بورس به صحن ارسال شد تحلیل بورس 31 خرداد 1400 / تغییر مسیر بازار با کاهش نرخ سود بین بانکی با 300 تا 600میلیون چه خودرویی بخریم؟ آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه عرضه اولیه لطیف در فرابورس ایران بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت احتمال افزایش قیمت ماکارونی سهمیه بنزین تیر 1400، کی واریز می‌شود؟ عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد "رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه در مجمع حخزر چه گذشت؟ برنامه های آتی شرکت چیست؟ موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" بورس امروز دوشنبه 31 خرداد 1400 | شستا صدرنشین تاثیرگذارترین نمادها صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد "بهگزین بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد سهمیه بنزین تیر ماه امشب واریز می‌شود انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی "پارتا" "آرمان سهام" صورت مالی 12 ماهه را منتشر کرد

در حال بارگیری...