چهارمین هفته افزایشی قیمت نفت رقم خورد

چهارمین هفته افزایشی قیمت نفت رقم خورد

چهارمین هفته افزایشی متوسط قیمت نفت طی هفته گذشته ثبت شد و نفت برنت 1.2 درصد و نفت خام آمریکا 2 درصد رشد قیمتی را ثبت کردند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی نزدیک به 2 درصد افزایش یافت و چهارمین هفته متوالی افزایشی ثبت شد.

این افزایش ناشی از بروز نشانه‌هایی در مورد کمبود عرضه در ماه‌های آتی و افزایش تنش میان روسیه و اوکراین بود که می‌تواند عرضه بیش از این تحت تاثیر قرار دهد.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و 43 سنت افزایش 81.07 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 42 سنت افزایش 77.07 دلار معامله شد.

قیمت نفت برنت طی هفته گذشته حدود 1.2 درصد و قیمت نفت خام آمریکا حدود 2 درصد افزایش یافتند.

فیل فلاین، تحلیلگر بازار نفت می‌گوید، تاثیر کاهش عرضه به آرامی بر روی قیمت‌گذاری بازار آغاز شده است.

عرضه نفت در بازار شروع به کم شدن کرده است و در ماه‌های آتی به میزان چشمگیری این وضعیت شدت می‌گیرد. خطر مرتبط با جنگ نیز بر قیمت‌ها تاثیر گذاشته است.

روسیه برای چهارمین روز متوالی کشتی‌های مواد غذایی اوکراین در دریای سیاه را توقیف کرد و تنش‌های میان 2 کشور بیشتر شده است.

از طرفی، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته کاهش یافت اما صادرات نفت خام این کشور افزایش یافته است.

این اداره در روز دوشنبه پیش‌بینی کرده بود، تولید نفت و گاز شیل آمریکا احتمالا در ماه آگوست برای اولین بار در سال جاری کاهش می‌یابد و نگرانی‌ها در مورد کمبود عرضه را افزایش می‌یابد.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات به رویترز گفت، اقدامات کنونی اوپک پلاس در حال حاضر برای حمایت از بازار نفت کافی است و در صورتی که نیاز به اقدامات بیشتر باشد، تنها با یک تماس تلفنی کار گروه راه می‌افتد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد