تولید محصولات با ارزش افزوه بالا ، استراتژی اصلی ذوب آهن است

تولید محصولات با ارزش افزوه بالا ، استراتژی اصلی ذوب آهن است

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ذوب آهن اصفهان شنبه 25 تیرماه ، با حضور بیش از 73 درصد...

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ارايه گزارش به هیات مدیره گفت: این شرکت به عنوان تولید کننده مقاطع ساختمانی مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا، این مقاطع کیفی را برای استفاده در زیرساخت های کشور در بخش های گوناگون تولید می کند.

ذوب آهن اصفهان،دارنده رتبه سوم تولید فولاد خام

وی افزود : این شرکت با تولید 2 میلیون و 489 هزار تن فولاد خام در سال 1400 در مقایسه با سایر رقبا از منظر تولید فولاد خام، رتبه سوم را در کشور دارد و در سال های 99 و 1400 رشد همه شرکت ها به جزء ذوب آهن منفی بوده است و این شرکت مادر صنعتی رشد 5 درصدی تولید فولاد خام را به همت تلاشگران ثبت نمود.

تیرآهن سهم 64 درصدی در سبد تولید ذوب آهن دارد

این مقام مسيول بیان کرد : در سبد تولید محصولات ذوب آهن،تیرآهن سهم تولید 64 درصدی دارد و در بخش صادرات نیز 56 درصد از سهم صادرات شرکت را از آن خود نموده است لذا تولید و توسعه انوع تیرآهن ها در سایزهای مختلف در دستور کار قرار دارد.

ذوب آهن روی ریل پیشتازی تولید

رخصتی گفت : طی سه سال اخیر از سال 98 تا سال 1400،تولید تمامی محصولات در شرکت از جمله کک به عنوان یک محصول میانی تا شمش و محصولات نوردی رو به افزایش بوده است.

ساخت یک میلیون واحد مسکونی فرصت مغتنمی برای تولید کننده مقاطع ساختمانی استاندارد

وی فرصت های پیش روی شرکت را نیز چنین برشمرد :آغاز نهضت ملی مسکن توسط دولت خدمتگزار و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال برای ذوب آهن اصفهان که تولید کننده مقاطع ساختمانی است یک نقطه قوت بسیار مهم به شمار می رود، امکان تامین نسبی بخشی از مواد اولیه و انرژی در داخل کشور،توسعه تکنولوژی در صنعت فولاد و امکان کاهش هزینه های تولید،هدف گذاری دولت در توسعه شبکه حمل و نقل ریلی کشور،تغییرالگوی مصرف از ورق به مقاطع سنگین و انتقال نماد از فرابورس به بورس و استفاده از معافیت های مالیاتی و ابزارهای تامین مالی .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه به تشریح نقاط قوت شرکت نیز به شرح ذیل پرداخت : اعتبار و برند شرکت در بازارهای داخلی و بین المللی،وجود زنجیره کامل تولید فولاد،تولید فولاد خام تمیز،توانمندی در تولید محصولات متنوع با کیفیت بالا،وجود زیرساخت های لازم برای توسعه و سرمایه گذاری،تامین بخشی از منابع انرژی مورد نیاز(برق و گاز سوختنی) در داخل شرکت ، بهره گیری از کمیته های تخصصی و اتاق های فکر جهت رصد مستمر فضای کسب و کار و ارایه سیاست های راهبردی .

وی در خصوص محدودیت های موجود نیز گفت : نامتوازن بودن بودن خط تولید در کک سازی و فولادسازی از جمله محدودیت ها است. قابلیت تولید 3 میلیون و ششصد هزار تن چدن در بالا دست خط وجود دارد و در نوردها نیز قابلیت تولید مقاطع وجود دارد در میانه فولادسازی وجود دارد که قابلیت جذب این میزان از چدن را ندارد که با تاکید هلدینگ صدرتامین و برنامه های مصوب شده به سمت جذب حداکثری چدن در کوتاه مدت و تبدیل آن به فولاد که ارزش افزوده بالایی دارد،حرکت می کنیم.

سه هاب ویژه برای تامین پایدار مواد اولیه

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص تامین مواداولیه نیز گفت : در سه محدوده کشور سه هاب تعریف شده است که در یک بخش آن مجوز تاسیس گندله سازی و فرآوری سنگ آهن گرفته شده است و در بخش دیگر در کردستان تفاهم نامه آن منعقد شد و در شرق اصفهان نیز در مرحله مذاکره هستیم و انشاا.. به زودی خبرهای خوشی در این زمینه منتشر می کنیم.

وی اظهار کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در ایران از نسل اول که بنیان این کارخانه را نهادند تاکنون به همت نیروی انسانی مجرب، کارنامه درخشانی از خودش در بخش مختلف و در جای جای ایران اسلامی به یادگار گذاشته است.برنامه ریزی برای بهره گیری از تجربیات پیشگامان و همچنین دانش کارکنان در بخش های مختلف شرکت در دستور کار قرار دارد.

رخصتی رکوردهای شرکت در سال 1400 را نیز چنین عنوان کرد : دستیابی به رکورد تولید 2 میلیون و 768 هزار تن چدن مذاب و یک میلیون و 223 هزار تن کک خشک،طراحی و تولید ریل مترو و قطار پرسرعت،توافق با استانداری کردستان برای بهره برداری از معادن سنگ آهن،اخذ مجوز فرآوری سنگ آهن و تولید گندله در خراسان جنوبی و خراسان رضوی،تکمیل زنجیره تولید ریل ملی با انعقاد قرارداد سوزن ریل با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان،طراحی و تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالا مانند : میلگرد ساده قطر30 و 50 مارک 70Cr2، تیرآهنIPE30 و شمش فولادی با مارک های مختلف و کسب رکورد 12 ساله تولید قطعات در کارگاه های ساخت با ساخت و تحویل حدود 405000 قطعه .

بر اساس مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه صورت‌های مالی تلفیقی گروه و شرکت ذوب آهن اصفهان شامل صورت وضعیت های مالی به تاریخ 29 اسفند ماه 1400 و صورت های سود و زیان ، تغییرات در حقوق مالکانه و جریان های نقدی برای سال مالی منتهی به 29/12/1400 ، با اکثریت آرا مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

همچنین مقرر گردید از محل سود خالص سال 1400 به ازای هر سهم 60 ریال به عنوان سود سهام تقسیم و طبق برنامه زمان بندی شده در وجه سهامداران پرداخت گردد.

بر اساس این مصوبات ، موسسه حسابرسی هوشیار ممیز به به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی شرکت و موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی البدل، برای مدت یکسال انتخاب گردیدند. ضمن اینکه روزنامه دنیای اقتصاد جهت درج اطلاعیه و آگهی های شرکت برای مدت یکسال ، تعیین گردید.

حمایت از صادرات ذوب آهن اصفهان ، حمایت از تولید ملی است

حمایت از صادرات ذوب آهن اصفهان ، حمایت از تولید ملی است

ريیس کل گمرک ایران با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مدیرعامل و دیگر مسيولان این مجتمع عظیم صنعتی ، در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب آهن شرکت کرد.

FarsNews.ir/
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان مدال زرین حامی روابط عمومی را دریافت کرد

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان مدال زرین حامی روابط عمومی را دریافت کرد

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نهمین کنفرانس روابط عمومی و صنعت مدال زرین مدیر حامی روابط عمومی را دریافت نمود.

FarsNews.ir/
ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزارتن محصول با ارزش افزوده تولید می‌کند

ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزارتن محصول با ارزش افزوده تولید می‌کند

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در کنفرانس تخصصی استیل پرایس گفت: ذوب آهن اصفهان امسال 400 هزارتن محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کند.

FarsNews.ir/
ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات

ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات

ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و برترین شرکت در عرضه متنوع محصولات در بورس کالا ی ایران و همچنین چهارمین شرکت برتر در ارزش محصولات ارايه شده در بورس برگزیده شد .

FarsNews.ir/
اهریمن پوشالی تحریم زیر چرخ اراده کارکنان ذوب آهن اصفهان، مجال نفس کشیدن نیافت

اهریمن پوشالی تحریم زیر چرخ اراده کارکنان ذوب آهن اصفهان، مجال نفس...

سرپرست ذوب اهن نوشت: اهریمن پوشالی تحریم زیر چرخ ارابه اراده پولادین همکاران در ذوب آهن اصفهان، مجال نفس کشیدن نیافت.

FarsNews.ir/
ذوب آهن اصفهان سازمان برتر در حوزه مسيولیت اجتماعی

ذوب آهن اصفهان سازمان برتر در حوزه مسيولیت اجتماعی

ذوب آهن اصفهان در اولین رویداد تقدیر از بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی استان اصفهان در حوزه مسيولیت‌های اجتماعی، حايز رتبه دوم در بخش سازمانی شد.

FarsNews.ir/
رکورد جدید تولید ماهانه در ذوب آهن اصفهان ثبت شد

رکورد جدید تولید ماهانه در ذوب آهن اصفهان ثبت شد

بر اساس اعلام ذوب آهن اصفهان، سخت کوشان مادر صنعت فولاد کشور با همت والای خود، در بهمن ماه با تولید 250 هزار و87 تن چدن مذاب، با متوسط روزانه 8336 تن این رکورد را ثبت نمودند.

FarsNews.ir/
ذوب آهن اصفهان جایگاه مهمی در بومی سازی صنعت کشور دارد

ذوب آهن اصفهان جایگاه مهمی در بومی سازی صنعت کشور دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل این شرکت دیدار و گفتگو کرد .

FarsNews.ir/
امضای دو قرارداد تحقیقاتی توسط ذوب آهن اصفهان با صرفه‌جویی 2.2 میلیون یورو

امضای دو قرارداد تحقیقاتی توسط ذوب آهن اصفهان با صرفه‌جویی 2.2 میل...

دو قرارداد تحقیقاتی بین ذوب آهن اصفهان با جهاد دانشگاهی شریف و ستاد توسعه فوتونیک با صرفه جویی بالغ بر 2.2 میلیون یورو در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران امضا شد.

FarsNews.ir/
رکورد جدید تولید فولاد ذوب آهن اصفهان ثبت شد

رکورد جدید تولید فولاد ذوب آهن اصفهان ثبت شد

تلاشگران ذوب آهن اصفهان 16 بهمن ماه موفق شدند، همزمان با دهه مبارک فجر ، رکورد روزانه جدیدی در تعداد ذوب با دو کنورتور در بخش فولاد سازی ثبت نمایند.

FarsNews.ir/
ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان شد

ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان شد

در پی استعفای منصور یزدی زاده و طی حکمی از سوی غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین و بر اساس مصوبه جلسه هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در روز جاری، ایرج رخصتی به عنوان سرپرست مدیریت عامل...

FarsNews.ir/
سهم 10 درصدی ذوب آهن اصفهان از تولید فولاد کشور/تلاش و انتظار برای احیای یک مصوبه حیاتی

سهم 10 درصدی ذوب آهن اصفهان از تولید فولاد کشور/تلاش و انتظار برای...

معاون خرید شرکت افزود: ذوب آهن اصفهان سهم 10 درصدی از تولید فولاد کشور دارد و به عنوان نخستین شرکت فولادی، نقش بزرگی در صنعتی شدن کشور داشته است اما با این وجود، از هیچ سهمیه مواد اولیه‌ای برخوردار نی...

FarsNews.ir/
ذوب آهن اصفهان قلب صنعت فولاد ایران، نگینی در دشت طبس

ذوب آهن اصفهان قلب صنعت فولاد ایران، نگینی در دشت طبس

ذوب آهن اصفهان، قلب صنعت فولاد ایران، نگینی در دشت طبس و نامی که حتی برای یک بار هم که شده به گوش اکثر مردم ایران خورده است و از منظر بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران اقتصاد و صنعت کشور، حرکت ایران به ...

FarsNews.ir/
ذوب آهن اصفهان با نماد "ذوب" در فهرست نرخ‌ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد

ذوب آهن اصفهان با نماد "ذوب" در فهرست نرخ‌ های بازار دوم بورس اورا...

شرکت ذوب آهن اصفهان اعلام نمود که از تاریخ 1400/9/1 شرکت مذکور به‌ عنوان پانصد و نود و ششمین شرکت پذیرفته ‌شده در بخش "فلزات اساسی"، گروه "تولید فلزات اساسی" و...

EghtesadOnline.com/
بومی سازی چرخ و محور قطار‌های مانوری در پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان

بومی سازی چرخ و محور قطار‌های مانوری در پویش بازرگان ذوب آهن اصفها...

با دستیابی به دانش ساخت چرخ و محور قطار‌های مانوری شرکت‌های فولادی و ایستگاه‌های راه آهن، ایران به جمع تولید کنندگان این فناوری پیوست.

EghtesadOnline.com/
شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری عجیب اما واقعی؛ واردات پارچه مبل رکورد زد اسامی برندهای ظروف ملامین غیراستاندارد اعلام شد