سرمایه گذاری در صندوق‌های جسورانه نیازمند پذیرش ریسک است

سرمایه گذاری در صندوق‌های جسورانه نیازمند پذیرش ریسک است

کارشناس بازار سرمایه گفت: کسانی که به دنبال بازدهی بالایی هستند، به سراغ صندوق‌های جسورانه می‌روند و ریسک آن را می‌پذیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مجید روزبهانی کارشناس بازار سرمایه ، در رابطه با صندوق‌های جسورانه گفت: صندوق‌های جسورانه نوعی از صندوق جهت سرمایه گذاری در کسب و کار‌ها نوظهور هستند، مانند استارتاپ‌ها که مستعد رشد هستند و ریسک بالایی را شامل می‌شوند.

وی افزود: صندوق های جسورانه، پروژه مورد نظر را توسط تیم تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهد و بعد از تایید واجد شرایط بودن به آن‌ها منابع مالی تعلق می‌گیرد و این صندوق‌ها دارای بازدهی‌های بسیار بالایی هستند، چون در کار‌های نوظهور سرمایه گذاری می‌کنند.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: گاهی اوقات ممکن است پروژه با شکست مواجه شود، پس افرادی که وارد این صندوق‌ها می‌شوند، باید این قضیه را پذیرفته باشند، از جمله ریسک‌هایی که در این قضیه وجود دارد، ریسک سیستماتیک، غیر سیستماتیک، قوانین مقررات است، که می‌توان به آن اشاره کرد.

روزبهانی تشریح کرد: عمر این صندوق‌های جسورانه چیزی حدود 7 سال است، صندوق‌های جسورانه اصولا 50 درصد از منابع در اختیار خود را بر روی پروژه‌های (استارتاپی) سرمایه گذاری می‌کنند و بقیه منابع خود را در جا‌هایی که ریسک کمتری دارد، مانند سپرده بانکی و اوراق مشارکت سرمایه گذاری می‌کنند.

کارشناس بازار سرمایه گفت: صندوق‌های جسورانه یا به عبارتی دیگر ریسک پذیر برای افراد دارای روحیه خطر پذیر و جسورانه مناسب است، یا به عبارتی برای کسانی که تحمل ریسک بالا را دارند، توصیه می‌شود.

وی افزود: اصولا افراد حقیقی کمتر وارد این صندوق‌ها می‌شوند و بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای و نهاد‌های مالی، شبه دولتی و صندوق‌های بازنشستگی که ریسک پذیری بالایی دارند، وارد این صندوق‌ها می‌شوند.

روزبهانی تصریح کرد: افرادی که در این صندوق‌ها سرمایه گذاری می‌کنند، باید کاملا ریسک آن را پذیرفته باشند، به علت اینکه ضمانتی برای برگشت سرمایه نیست،  این صندوق‌ها از منابعی که در اختیاردارند، همزمان در چند پروژه سرمایه گذاری می‌کنند، تا مخاطرات آن را کاهش دهند.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که تفاوت صندوق‌های جسورانه با سایر صندوق‌ها چیست؟ گفت: تفاوت صندوق‌های جسورانه با سایر صندوق‌ها در ترکیب دارایی شان است، به طور مثال صندوق‌های جسورانه نهایت 50 یا 60 درصد دارایی هایشان را در استارتاپ‌ها سرمایه گذاری می‌کنند و باقی سرمایه گذاری‌های خود را در سایر پرتفوی‌ها انجام می‌دهند، این صندوق‌ها با توجه به ریسک بالایی که دارند بازده بالایی را شامل می‌شوند، اما صندوق‌های دیگر، چون این ریسک را متحمل نمی‌شوند، بازده کمتری را شامل می‌شوند.

روزبهانی تصریح کرد: صندوق‌های جسورانه توسط سازمان ها، نهاد‌های مالی و افراد ثروتمند بیشتر خریداری می‌شود و افق زمانی بلند مدت را در نظر می‌گیرند، در صورتی که افراد در بقیه صندوق ها، چون ریسک کمتری را متحمل می‌شوند و بازده زمانی کوتاه مدت را در نظر می‌گیرند.

کارشناس بازار سرمایه در مورد خرید این صندوق‌ها گفت: برای خرید این صندوق‌ها آگهی یا تبلیغات صورت می‌گیرد، که به صورت مستقیم از خود شرکت خریداری می‌شود، یا به صورت ETF قابل معامله است، آن دسته که به صورت ETF هستند، در بورس معامله می‌شوند.

وی گفت: صندوق‌های جسورانه در مقابل صندوق‌های با درآمد ثابت هستند، که هیچ ریسکی را شامل نمی‌شوند.

کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که چرا این صندوق‌ها در فرابورس معامله می‌شوند؟، بیان کرد: این صندوق‌ها در فرابورس معامله می‌شوند، چون معامله در آن ساده ترباشد و اهرم کمک کننده‌ای به تامین مالی اقتصاد کشور شود.

local_offerبرچسب‌ها:
پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه‌ گذاری مشترک امید برای ورود جامع به پروژه‌ های توسعه‌ ای

پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه‌ گذاری مشترک امید برای ورود جامع به پرو...

پیشنهاد ایجاد شورای عالی سرمایه‌گذاری را در دولت مطرح کرده‌اند که ایده بسیار خوبی است؛ اما با توجه به اینکه لازمه شکل‌گیری آن، فراهم‌سازی زمینه‌های متعددی در دولت...

EghtesadOnline.com/
صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واریز شد

صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه...

صندوق سرمایه گذاری امین سامان خبر داد/ سرمایه‌گذاران، سود بهمن‌ماه صندوق امین سامان به حساب شما واریز شد

BourseNews.ir/
«آساس» صندوق سرمایه گذاری 5 ستاره بازار سرمایه

«آساس» صندوق سرمایه گذاری 5 ستاره بازار سرمایه

صندوق سرمایه‌گذاری آسمان آرمانی سهام با نماد

BourseNews.ir/
با 8 صندوق سرمایه گذاری کارگزاری مفید

با 8 صندوق سرمایه گذاری کارگزاری مفید

بازار سرمایه همچون سایر بازار‌های مالی، از تحولات سیاسی و اقتصادی تاثیر گرفته و دچار نوسان می‌شود، همین ویژگی در اقتصاد پرتلاطم کشور، ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را به مراتب افزایش می‌دهد. در این میان ی...

BourseNews.ir/
نحوه خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی یکم+عکس

نحوه خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF ...

نحوه خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی یکم+عکس

BourseNews.ir/
ثبت صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم

ثبت صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم

صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم، در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شد.

EghtesadOnline.com/
صندوق ثروت آفرین تمدن،پر مشتری ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی کشور

صندوق ثروت آفرین تمدن،پر مشتری ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی کشور

رشد بازار بورس در ماه‌های اخیر باعث شده این بازار بسیار بیشتر از گذشته در میان مردم رواج پیدا کند و این روز‌ها اکثر مردم یا به دنبال راه‌های دریافت کد بورسی هستند و یا کد بورسی خود را گرفته‌اند و دنبا...

BourseNews.ir/
پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری اندوخته آمیتیس آغاز شد

پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری اندوخته آمیتیس...

پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری اندوخته آمیتیس با نرخ سود پیش بینی شده سالانه 18 درصد از امروز یکشنبه به مدت سه روز کاری انجام می شود.

NabzeBourse.ir/
شروع تابستانی دلچسب در صندوق سرمایه گذاری مشترک آبان یکم

شروع تابستانی دلچسب در صندوق سرمایه گذاری مشترک آبان یکم

کسب بازدهی بیش از 16 درصدی در هفته گذشته

BourseNews.ir/
بازدهی خارق العاده صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک دی در یک هفته

بازدهی خارق العاده صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک دی در یک هفته

کسب بازدهی بیش از 23 درصدی در کنار خروج سنگین منابع از صندوق، حاصل عملکرد صندوق بانک دی در هفته ای که گذشت، بوده است.

BourseNews.ir/
کسب رتبه اول بازدهی هفتگی در صندوق سرمایه گذاری سبحان

کسب رتبه اول بازدهی هفتگی در صندوق سرمایه گذاری سبحان

بازدهی محقق شده این صندوق در هفته گذشته رتبه اول را در میان صندوق‌های سهامی به خود اختصاص داده است. با این حال، بازدهی سالیانه آن همچنان در میان صندوق‌های با عملکرد ضعیف ارزیابی می‌گردد.

BourseNews.ir/
چرا بورس این روزها سبز است؟ درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند افزایش قیمت شیرخام هنوز ابلاغ نشده است سهام عدالت امروز 2 تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به محدوده یازده میلیون تومان رسید ظهور سه سرباز سفید | بورس صعودی می ماند؟ تحقیق و تفحص از وزارت نفت در مجلس کلید خورد دورهمی سهامداران "خفولا" در نیمه تیرماه 60 ثانیه 2 تیر 1400 سقوط بیت‌کوین به زیر 30هزار دلار افزایش قیمت شیر منتفی شد دلار به دو شرط تک نرخی می‌شود مصرف آب تهرانی‌ها بیشتر از میانگین کشوری/ وضعیت جیره‌بندی آب در کشور افزایش قیمت بلیت هواپیما قانونی است؟ پکیج حرام گرگ های همیشه در صحنه بازار سرمایه تامین مالی بنگاه‌های کوچک را میسر می‌کند/ هدایت نقدینگی خرد به سمت بنگاه های کوچک تولید... پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه کارگران به ريیس جمهوری منتخب ضرورت تنظیم سیاست‌های پولی در راستای تقویت تولید پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / آیا نرخ بهره بین بانکی روند بازار را تغییر می‌دهد؟ دلیل سبز شدن شاخص بورس از نظر ريیس سازمان بورس + فیلم خاموشی مراکز مجاز رمزارز تا پایان شهریور 1400 "فولاد" از سهامداران دعوت کرد انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید، با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی کارت اعتباری سهام عدالت به کدام سهامداران تعلق نمی‌گیرد؟ کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت افزایش تسهیلات بلاعوض مسکن محرومان حجم معاملات نقدی دلار و یورو در بهار 1400 شرایط پیش فروش یکساله محصولات ایران خودرو + جدول تصاویری از «هیوندا النترا» جدید با ظاهر اسپرت دنده معکوس بیت کوین در معاملات امروز بیشترین ارزش معاملات سهام (2تیر) / مجموع ارزش معاملات پس از چهار ماه به بیش از 6هزار میلیارد رسید قیمت طلا به مسیر صعودی بازگشت بهار قرمز بازارها / سرمایه‌گذاران کدام بازارها سود کردند؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | نوسان دلار در محدوده حساس/ پیش بینی روند بازار ... میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ / به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ عملکرد سفارس در خرداد ماه1400/ ارزش بازاری سفارس دو هزار و 390میلیارد کاهش یافت افزایش هزینه خانوار؛ رشد 50درصدی برخی کالاها آخرین صورتحساب پالایشی یکم 2 تیر 1400 چقدر شد؟ قیمت طلا و سکه در بازار امروز پایان عرضه اولیه «لطیف» / به هر نفر چند سهم رسید؟ رشد ارزش سهام عدالت در آخرین روز معاملاتی هفته | ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی در 2 تیر 1400 پایان بورس امروز 2 تیر 1400 / شاخص کل کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی را رد کرد میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ | به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ پایان عصر دستور برای تعیین قیمت ثبت حجم معاملات هزار و 500میلیون واحدی برای خساپا / خساپا با سبزپوشی همراه شد ثبت رشد 0.05درصدی برای خودرو / خودرو با سبزپوشی به استقبال هفته آینده رفت رشد پرقدرت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته اگر سهام فولاد دارید، بخوانید(2تیر) / سهم 10درصدی فولاد مبارکه در رشد شاخص بورس تهران نگاهی به پرتفوی شرکت سرمایه گذاری غدیر در خرداد ماه / وغدیر در کدام شرکت های غیربورسی سرمایه گذاری ک... سهامداران «فملی» بخوانند (2تیر) / صعود پرقدرت فملی در آخرین روز هفته

در حال بارگیری...