بدهی عمومی آمریکا برای اولین بار از 33 تریلیون دلار گذشت

بدهی عمومی آمریکا برای اولین بار از 33 تریلیون دلار گذشت

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که حجم بدهی عمومی این کشور از 33 تریلیون دلار فراتر رفته است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، سه ماه پس از امضای لایحه افزایش سقف بدهی آمریکا از سوی جو بایدن، ريیس جمهور آمریکا، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که حجم بدهی عمومی این کشور از 33 تریلیون دلار فراتر رفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که حجم بدهی عمومی آمریکا به بالاترین حد خود رسیده است و از 33 تریلیون دلار فراتر رفته است.

بر اساس داده‌های وزارت خزانه داری آمریکا، حجم کل بدهی خارجی آمریکا به 33.044 تریلیون دلار رسیده است.

تا پیش از توافق دولت بایدن با کنگره حداکثر سقف بدهی آمریکا 31.4 تریلیون دلار بود. درواقع توافق شده که دولت می‌تواند تا نخستین روز سال 2025 هرقدر که بخواهد استقراض کند.

جو بایدن، ريیس‌جمهور آمریکا در ژوين گذشته لایحه‌ای را برای افزایش سقف بدهی امضا کرد تا آمریکا از پرداخت بدهی‌های خود نکول نکند که آسیب‌های اقتصادی بزرگی به بار می‌آورد.

سیزدهم خرداد ماه گذشته بود که کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، جو بایدن، ريیس‌جمهور آمریکا روز شنبه لایحه‌ افزایش سقف بدهی دولت این کشور را امضا کرده است.

بر اساس این بیانیه, امضای این لایحه توسط بایدن باعث می‌شود تا آمریکا از بحران و سقوط اقتصادی جلوگیری کند.

بحران بدهی آمریکا از سوی رسانه‌های آمریکایی مادر همه بحران‌ها توصیف می‌شود و افزایش سقف بدهی 31.4تریلیون دلاری دولت آمریکا باعث افزایش نگرانی‌ها در خصوص تاثیر نکول بدهی آمریکا بر اقتصاد جهانی شده است.

کارشناسان می‌گویند: بدهی عمومی آمریکا نه سال زودتر از آن چیزی که قبل از شیوع کرونا انتظار می‌رفت، به رقم 33 تریلیون دلار رسیده است.

آنها می‌گویند برای آنکه بدهی عمومی این کشور به یک بحران بدل نشود، دولت باید عواملی را که باعث افزایش سطح بدهی می‌شود، حل کند.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد