چه خبر از بزرگان بورس؟ | افزایش سود 52 درصدی یک پالایشی

چه خبر از بزرگان بورس؟ | افزایش سود 52 درصدی یک پالایشی

در روزی که شاخص کل بورس با فراز و فرود همراه بود و در نهایت شاخص کل مثبت بسته شد، 199 نماد مثبت و 357 نماد منفی بودند.
در روزی که شاخص کل بورس با فراز و فرود همراه بود و در نهایت شاخص کل مثبت بسته شد، 199 نماد مثبت و 357 نماد منفی بودند.

به گزارش نبض بورس؛ در شرایطی که هفته گذشته شاخص کل بورس بعد از سه ماه بار دیگر به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد بازگشته بود، امروز نیز روند صعودی نماگر‌های بورس ادامه یافت. همچنین در این روز ارزش معاملات بورس به رقم 6 هزار و 200 میلیارد تومان رسید.  

در معاملات امروز، همانند روز چهارشنبه هفته گذشته، نماد میدکو پرچم دار روند صعودی شاخص کل بورس بود و این نمد با رشد 1908 واحدی بیشترین تاثیر را در سبزپوشی نماگر کل داشت.

اما بزرگان بورس امروز چه روندی را سپری کردند؟
 
 
1. امروز، برای پالایشی‌ها فضای مثبت و پرسودی رقم خورد. به گونه‌ای که نماد شپنامتعلق به پالایش نفت اصفهان با رشد 1094 واحدی تاثیر قابل توجهی در روند صعودی شاخص کل بورس داشت و با حجم معاملاتی 41 میلیونی رشد 4.48 درصدی قیمت هر سهم را به ثبت رساند و به نرخ 1376 تومان برای هر سهم رسید. از دیگر نکات مهم، افزایش تقاضا در گروه پالایشی‌ها از جمله شپنا بود. در حقیقت، نرخ خوراک پالایشی‌ها از فوب خلیج فارس به نرخ صادراتی ایران تغییر پیدا کرد که (ای ار) موجب کاهش بهای تمام شده و افزایش سودآوری این شرکت‌ها در صورت‌های مالی سال مالی منتهی به اسفند 1399 شده است. خاطر نشان می‌گردد که امروز شرکت پالایش نفت اصفهان در اصلاحیه‌ای سود هر سهم 12 ماهه منتهی به اسفند 1399 را از 1288 ریال به 1956 ریال افزایش داد و با تعدیل مثبت 52 درصدی روبرو شد. شرکت علت این تعدیل را اعلام نرخ قطعی نفت خام، اصلاح نرخ‌های برآوردی سه ماهه آخر سال 1399 و تعدیل نرخ نفت خام و فرآورده‌های اسفند ماه 1398 اعلام نمود.

2. شتران دیگر نماد پالایشی امروز بود با حجم معاملاتی 20 میلیونی همراه شد و در نهایت، افزایش 4.08 درصدی بهای هر سهم را به ثبت رساند؛ بنابراین قیمت هر سهم متعلق به پالایش نفت تهران به رقم 1045 تومان رسید.

3. نماد تاپیکومتعلق به نفت و گاز و پتروشیمی تامین امروز رشد 2.21 درصدی را برای قیمت هر سهم خود تجربه کرد. این در حالی است که در دو روز کاری گذشته، بهای این سهم با کاهش همراه بود.

4. کچاد، نمادی که رتبه نخست منفی‌های اثرگذار بر شاخص کل را به نام خود به ثبت رساند و با افت 1.57 درصدی بهای هر سهم مواجه شد.

5.تیپیکونمادی با بیشترین صف خرید در معاملات امروز بورس؛ این نماد که متعلق به سرمایه گذاری دارویی تامین است، امروز با صف خرید قابل توجهی مواجه شد، در نهایت با رشد 0.63 درصدی قیمت پایانی سهم همراه شد.

6. کالانمادی که امروز نیز روند صعودی خود را حفظ کرد. این نماد که متلعق به بورس کالای ایران، در معاملات امروز با حجم معاملاتی بیش از یک میلیونی، قیمت پایانی هر سهم خود را با افزایش 3.63 درصدی به رقم 2025 تومان رساند. این چهارمین رشد پیاپی این سهم بورسی بود.

7. پاکشو، شیمیایی مثبت امروز؛ این نماد که متعلق به گروه صنعتی پاکشو است امروز با صف خرید قابل توجهی مواجه شد و در پایان، قیمت هر سهم این نماد با رشد 4.03 درصد به نرخ 594 تومان رسید.

8. بانک دی با نماد دیامروز نیز همانند هفته گذشته برای سهامدارانش گل کاشت و با رشد حدود 5 درصدی قیمت هر سهم خود، کار خود را با صف خرید 550 میلیونی به پایان رساند.

9. رانفورنمادی از گروه رایانه ای‌ها امروز با استقبال و صف خرید مواجه شد. نمادی که در هفته گذشته روند مثبت و قابل توجهی نداشت، اما امروز با رشد 4.22 درصدی قیمت هر سهم خود همراه شد.

10. دارایکم، امروز را بر خلاف پایان هفته قبل، مثبت به اتمام رساند و با افزایش 1.44 درصدی هر واحد سهم خود، نرخ 12364 تومان را به ثبت رساند.
 

بیشتر بخوانید:

  • تحلیل بنیادی و تکنیکال وبملت | مقاومت جدی بر روی چه قیمتی است؟
  • عرضه اولیه وهامون چقدر نقدینگی می خواهد؟
  • عرضه اولیه سپید چرا متوقف است؟
  • برگزاری مجمع 15 شرکت بورسی امروز 26 تیر 1400
  • گزارش بورس امروز شنبه 26 تیر 1400
  • پیش بینی بورس فردا یکشنبه 27 تیر 1400

 

سود نقدی سهامداران شپنا کی واریز میشود؟

سود نقدی سهامداران شپنا کی واریز میشود؟

سود سهام سهامداران حقیقی دارای کد سجام شرکت پالایش اصفهان از شهریور ماه به حساب بانکی معرفی شده سهامداران در سامانه سجام واریز می‌شود.

NabzeBourse.ir/
اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

اظهارنظر حسابرس «شپنا» در خصوص افزایش سرمایه 83 درصدی

BourseNews.ir/
چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | ر...

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

NabzeBourse.ir/
تحلیل تکنیکالی و بنیادی شپنا | شپنا چه روندی را طی خواهد کرد؟

تحلیل تکنیکالی و بنیادی شپنا | شپنا چه روندی را طی خواهد کرد؟

شپنا با معامله نزدیک به 75 میلیون برگه سهم و پایانی 0.4 درصد مثبت به کار خود در آخرین روز هفته گذشته پایان داد. روند معاملاتی شپنا در هفته پیش رو چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
مقاومت جدی شپنا کجاست؟

مقاومت جدی شپنا کجاست؟

شپنا امروز را با صف فروش آغاز کرد و در یک ساعت ابتدایی بازار یکبار صف فروش سهم جمع شد، اما دوباره به صف فروش نشست تا اینکه در یک ساعت پایانی بازار و با ایجاد جو خوشبینی در یک سری سهام کامودیتی محور دو...

NabzeBourse.ir/
خبری مهم برای سهامداران شپنا / پالایش نفت اصفهان برنده مزایده 3400 میلیارد تومانی

خبری مهم برای سهامداران شپنا / پالایش نفت اصفهان برنده مزایده 3400...

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کدال، شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) برنده مزایده خرید یک ششم از سهام شرکت نفت سپاهان شد. مزایده‌ای که ارزش آن 3400 میلیارد تومان بود.

TejaratNews.com/
روز خوب نمادهای پالایشی/ صعود شپنا با صف خرید 50میلیونی

روز خوب نمادهای پالایشی/ صعود شپنا با صف خرید 50میلیونی

سهام شرکت پالایش نفت اصفهان با افتی 0.6درصدی و جابجایی240میلیون برگه سهم سرخ‌پوش شد.

EghtesadOnline.com/

سهامداران شپنا بخوانند (17 فروردین)/ افت شپنا برای هشتمین روز متوالی

ثبت حجم معاملات 160میلیون سهمی برای شپنا/ شپنا با زیان دو درصدی همراه شد

ثبت حجم معاملات 160میلیون سهمی برای شپنا/ شپنا با زیان دو درصدی هم...

در معاملات بورس امروز شپنا با افت دو درصدی قیمت 13,900را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این نماد از رقم 225میلیارد تومان عبور کرد.

EghtesadOnline.com/

بازگشت شپنا به روند نزولی با افت دو درصدی / سبزپوشی شپنا دوام نیاورد

ثبت حجم معاملات 135میلیون واحدی برای شپنا/ صف فروش شپنا جمع‌آوری شد

ثبت حجم معاملات 135میلیون واحدی برای شپنا/ صف فروش شپنا جمع‌آوری ش...

در معاملات بورس امروز شپنا با افت یک و نیم درصدی قیمت 12,000را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این نماد به رقم 160میلیارد تومان نزدیک شد.

EghtesadOnline.com/
ارزش پالایشی یکم 14 تیر 1400 چقدر شد؟ | صعود پالایش با صف خرید سنگین شپنا

ارزش پالایشی یکم 14 تیر 1400 چقدر شد؟ | صعود پالایش با صف خرید سنگ...

صندوق پالایش یکم، امروز در سومین روز هفته مثبت به پایان رسید و سبزپوش به اتمام رسید و در پایان معاملات ارزش هر واحد صندوق پالایش‌یکم با 1.86 در صد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل 70 هزار و 580 ریال معامل...

NabzeBourse.ir/
عملکرد پالایشی ها زیر ذره بین / تلاش پالایشی ها برای سبزپوشی بی ثمر نماند

عملکرد پالایشی ها زیر ذره بین / تلاش پالایشی ها برای سبزپوشی بی ثم...

پرچمداران پالایشی با بازگشت به مدار صعودی با رشد همراه شدند و کام سهامداران خود را شیرین کردند.

EghtesadOnline.com/
سبزپوشی شپنا برای سومین روز متوالی/ شپنا در مدار صعودی باقی ماند

سبزپوشی شپنا برای سومین روز متوالی/ شپنا در مدار صعودی باقی ماند

در معاملات فرابورس امروز شپنا با رشد سه درصدی قیمت 14,590را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این نماد از رقم 255میلیارد تومان عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
افزایش 17.000 تنی فروش لوب کات سبک "شپنا"

افزایش 17.000 تنی فروش لوب کات سبک "شپنا"

در هفته گذشته شاهد عرضه و معامله 18.000 تن لوبکات سبک تولیدی این پالایشگاه در بورس کالا بودیم.

BourseNews.ir/
هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه رمز ارزی که به ماه پرتاب شد توانمندی فولاد مبارکه برای صادرات اسلب گاز ترش/ بی‌اثر بودن تحریم‌ها نتیجه خودکفایی کشور است تنور داغ معاملات بورس در نخستین ماه تابستان حرکت به سمت نوآوری‌هایی فراتر از دیفای در شبکه اتریوم معرفی گوشی جدید شیايومی پوکو F3 GT + قیمت

در حال بارگیری...