افزایش سرمایه 4 شرکت بورسی

افزایش سرمایه 4 شرکت بورسی

چهار شرکت بورسی در ارتباط با مراحل افزایش سرمایه شرکت خود اطلاع‌‌‌رسانی کردند. این افزایش سرمایه بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده صورت گرفت.
بع گزارش تجارت‌نیوز، طی روزهای گذشته چهار شرکت بورسی در ارتباط با مراحل افزایش سرمایه شرکت خود اطلاع‌‌‌رسانی کردند. شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) در یک اطلاعیه از ثبت نهایی افزایش سرمایه این شرکت خبر داد.
این افزایش سرمایه بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 03/ 09/ 1400 صورت گرفت که طبق آن مقرر شد سرمایە شرکت از مبلغ 70‌میلیارد ریال به‌‌‌مبلغ 673‌میلیارد ریال (از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها) افزایش یابد. در اطلاعیه دیگری بیمه سرمد (وسرمد) در ارتباط با «اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیات‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه » این شرکت اطلاع‌‌‌رسانی کرد. بر اساس ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت‌ها، بعد از اینکه هیات‌مدیره گزارش توجیهی خود را مبنی بر لزوم افزایش سرمایه شرکت ارايه کرد، نوبت به بررسی حسابرس و بازرس قانونی شرکت می‌‌‌رسد.
حسابرس بیشتر به مبانی عقلانی و امکانات شرکت برای افزایش سرمایه می‌‌‌پردازد. در اطلاعیه بیمه سرمد، موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر به عنوان حسابرس اعلام کرده است: « بر اساس رسیدگی به شواهد پشتوانه مفروضات و با فرض تحقق رویدادهای پیش‌بینی شده توسط هیات‌مدیره این موسسه به مواردی برخورد نکرده است که متقاعد شود مفروضات مزبور مبنای معقولی را برای گزارش توجیهی فراهم نمی‌‌‌کند.»
گزارش توجیهی افزایش سرمایه بیمه سرمد در اردیبهشت امسال توسط هیات‌مدیره این شرکت منتشر شد. در این گزارش بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 2500‌میلیارد ریال به 7500‌میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران، سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور حفظ و افزایش نسبت توانگری شرکت و افزایش سهم نگهداری در جذب پرتفوهای جدید و ثروت‌سازی برای سهامداران شرکت و شروع فعالیت قبولی اتکایی تاکید شده است.
خوراک دام پارس (غدام) شرکت دیگری است که در فرآیند افزایش سرمایه خود در مرحله اظهارنظر حسابرس قرار دارد. گزارش توجیهی افزایش سرمایه هیات‌مدیره این شرکت از مبلغ 60‌میلیارد ریال به مبلغ 160‌میلیارد ریال در شهریور ماه امسال ارايه شده بود. گفته شده این افزایش سرمایه از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صورت خواهد گرفت.
صدور مجوز افزایش سرمایه شرکت معادن منگنز ایران (کمنگنز) یکی دیگر از موضوعات اخیر شرکت‌های بورسی در ارتباط با افزایش سرمایه بود که در وب‌سایت کدال منتشر شده است.
در اطلاعیه این شرکت آمده است: «در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت معادن منگنز ایران (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده است. مبلغ این افزایش سرمایه یک‌هزار و 277‌میلیارد تومان عنوان شده که قرار است از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی و همین‌طور سود انباشته شرکت تامین شود. سرمایه کنونی «کمنگنز» 202‌میلیارد ریال است.
تصمیمات دولت برای بورس فردا اعلام می‌شود کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود فوری / پرداخت وام 100 میلیونی به بازنشستگان آغاز شد وعده ريیس جمهور برای افزایش وام ازدواج فقط با یک نامه وام 50 میلیونی بگیرید! ريیسی: ما به دنبال عدالت در پرداخت حقوق هستیم در کجای تهران خانه زیر متری 20 میلیون تومان است؟ جزيیات دریافت تسهیلات بانکی بدون ضامن فردا روز سرنوشت ساز برای بورس گوشت قرمز ارزان شد+ جدول قیمت اعلام میزان مالیات بر دستمزدها در 1401 بانک‌ها فقط به منافع خود توجه دارند فروش تبلت‌های 42 تا 75 میلیونی در بازار لوازم دیجیتال حقوق سربازان سه برابر می شود افزایش حقوق کارگران چند درصد است؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد | آخرین قیمت پژو، رانا و تیبا | 5 بهمن 1400 ريیسی: سلطه دلار باید شکسته شود قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد مالیات عجیب خانه های لوکس به کجا رسید؟ «افزایش قیمت بنزین» کابوس ريیس جمهور مدیرعامل بانک رفاه: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم 6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران یارانه 500 هزار تومانی در راه است مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد... سرپرست مدیریت بیمه‌های اشخاص بیمه رازی: فرآیند بررسی و پرداخت هزینه‌های درمان تسریع یافت ریزش قیمت آیفون‌های بازار/ جدول قیمت‌ها روند نزولی بازار سرمایه / تک سهمی که در بورس افت... یک نماینده بیمه رازی: طوفان‌های اینستاگرامی در تقویت برند بیمه رازی بسیار اثرگذار است ازدواج افراد مسن برای گرفتن وام ! افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طی 2 سال گذشته 10 درصد زعفران تولید شده در کشور در بورس کالا... فروش ملی مس با رشد 101 درصدی همراه شد ​ آغاز پیش ثبت نام سفرهای سوریه از فردا گندم های وارداتی از روسیه آلوده است؟ توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است افزایش قیمت غیرقانونی لوازم خانگی فقط 10 درصد زعفران تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می‌شود هفت تپه‌های دولت روحانی تمامی ندارد! / خصوصی‌سازی مشکوک یک فروشگاه زنجیره‌ای به کمک واردکنندگان برنج خبر ویژه برای معامله‌گران خودرو/ شرایط درج آگهی‌های... وضعیت سبد سهام عدالت در 5 بهمن مردم آماده برف و باران‌های تازه باشند/‌ کاهش دما تا هشت درجه در برخی شهرها پیش بینی جذاب از آینده قیمت طلا و بیت کوین تفاهم‌نامه احداث پل مرزی اتومبیل‌رو بر رودخانه آستاراچای امضا شدپ اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی تشکیل شد آخرین قیمت سکه، طلا و ارز (5 بهمن) الزام مناطق آزاد تجاری و صنعتی‌ به درج قیمت تولید‌کننده در راستای شفاف‌سازی‌ ورود سیگنال های مثبت برجامی به بازار ارز وقوع انفجار در «کرکوک» عراق وزارت راه آیین‌نامه تشکیل «مرکز ایمنی حمل و نقل» را تدوین کرد