شکایات تعرفه‌ای بررسی می‌شود

شکایات تعرفه‌ای بررسی می‌شود

مدیرعامل توانیر از حمایت کمیسیون انرژی مجلس از تعرفه پلکانی برق خبر داد و گفت: با این وجود برای بررسی برخی شکایات تعرفه‌ای مشترکان کمیته‌ای مشترک بین وزارت نیرو و کمیسیون انرژی تشکیل شد.

مهر: در چند ماه گذشته تعرفه برق مصرفی مشترکان با اعمال تعرفه‌گذاری پلکانی(IBT) محاسبه شده است. مهمترین ویژگی این مدل قیمت‌گذاری این است مشترکینی که دوبرابر الگوی متعارف مصرف می‌کنند قیمت صادراتی برق را می‌پردازند و یارانه‌ای به آنها تعلق نمی‌گیرد. به همین منظور نمایندگان مجلس جلسه‌ای را به منظور بررسی ابعاد این طرح با مسيولین صنعت برق برگزار کردند.

محمدحسین متولی زاده، مدیرعامل توانیر درباره جلسه مسيولان صنعت برق با اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: جلسه خوبی بود و ابعاد طرح در جلسه بررسی و گزارشی به نمایندگان ارايه شد. خوشبختانه نمایندگان در صدد حمایت از عموم مردم که مصرف متعارف دارند برآمدند و تاکید کردند که برای مشترکین پرمصرفی که تعدادشان کم است، اصلاح تعرفه و کاهش یارانه اقدام درستی بوده است و به این ترتیب از پلکانی شدن تعرفه که دو ماه قبل انجام شد، حمایت کردند.

وی افزود: با این وجود برای بررسی شکایاتی که از سوی مشترکان درباره تعرفه‌ها مطرح شده و در صورت لزوم، انجام برخی اصلاحات، یک کمیته مشترک بین وزارت نیرو و کمیسیون انرژی مجلس تشکیل شد.

مدیرعامل توانیر در پاسخ به ابهامات ایجاد شده برای مشترکینی که هزینه برق مصرفی آنها خیلی زیاد شده است گفت: در شش ماهه اول امسال بیش از 85 میلیون قبض صادر شده است و با وجود آنکه ما تلاش کرده ایم که دخالت انسان و مامور برق را به حداقل برسانیم اما احتمال اشتباه بدلیل آسیب دیدگی کنتور برق و یا اتصالی در منزل اشخاص وجود دارد و کسانی که احساس می‌کنند تفاوت خیلی فاحشی در تعرفه برق شان ایجاد شده به ادارات توزیع برق مراجعه کنند.

همچنین هادی بیگی نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با با اشاره به پلکانی شدن تعرفه برق مصرفی مشترکان گفت: برخی مشترکان که با افزایش شدید تعرفه برق مصرفی مواجه شده بودند، قبوض خودشان را به کمیسیون انرژی فرستاده بودند و ما پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که مشکلی وجود ندارد و طبق قاعده مصوب، تعرفه برق مصرفی محاسبه شده و افزایش تعرفه رخ داده است.

این عضو کمیسیون انرژی افزود: تا قبل از تعرفه گذاری پلکانی اینطور بود که هر چه مصرف بالاتر می‌رفت قیمت هم بالا می‌رفت ولی ضریب افزایش قیمت کمتر می‌شد و هیچ بازدارندگی ای نداشت اما در تعرفه گذاری پلکانی که دو ماه است اعمال شده، هدف این است کسانی که با مصرف بالای خودشان به منافع ملی ضربه می‌زنند از یارانه کمتری برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: نکته مهمی که در جلسه کمیسیون انرژی با مسيولان صنعت برق مطرح شد، این بود که توضیح و فهم این قاعده برای مردم مشکل است و مردم باید کاملا بفهمند که مبنای محاسبه قیمت برق چگونه است و قرار شد تا این امر به صورت ساده‌تر برای مردم توضیح داده شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه مشترکان پرمصرف 2 درصد از کل مشترکان را تشکیل می‌دهند و از دهک‌های بالای درآمدی هستند گفت: اعمال تعرفه پلکانی و دریافت قیمت برق با قیمت برق صادراتی، هیچ تاثیری بر زندگی این دهک‌ها ندارد و کمیسیون انرژی مجلس هم موافق است و تاکید دارد مشترکینی که مصرف بالا دارند باید هزینه تمام شده و واقعی انرژی مصرفی شان را بپردازد.

local_offerبرچسب‌ها:
محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد

محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد

سخنگوی صنعت برق از پایان اوج مصرف تابستان امسال و به صفر رسیدن خاموشی‌های بخش خانگی خبر داد.

TejaratNews.com/
مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟

مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که انتظار می‌رود طی سال جاری 95.68 تریلیون وات ساعت برق برای استخراج بیت کوین در جهان مصرف خواهد شد.

FarsNews.ir/
افزایش 16 درصدی تعرفه مشترکان پر مصرف برق

افزایش 16 درصدی تعرفه مشترکان پر مصرف برق

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: تعرفه مشترکان پر مصرف 16 درصد بیشتر از مشترکان خوش‌مصرف محاسبه می‌شود.

TejaratNews.com/
افزایش مصرف برق همزمان با بازگشت ساعت کاری ادارات

افزایش مصرف برق همزمان با بازگشت ساعت کاری ادارات

سخنگوی صنعت برق کشور اظهار کرد که با بازگشت ساعت کاری ادارات از اول شهریور، به روال عادی قبل یعنی از ساعت 7:30 تا 14:30، شاهد افزایش مصرف برق خواهیم بود.

TejaratNews.com/
روند مصرف برق کاهشی شد

روند مصرف برق کاهشی شد

روند مصرف برق که در روز‌های اخیر افزایشی شده بود از روز گذشته و با کاهش دمای هوا کاهشی شد.

Bartarinha.ir/
کاهش 2 هزار مگاواتی مصرف برق نسبت به دیروز

کاهش 2 هزار مگاواتی مصرف برق نسبت به دیروز

مدیرکل دفتر مهندسی و راهبری توانیر گفت: با توجه به کاهش یک درجه‌ای دما حدود 2 هزار مگاوات نسبت به دیروز کاهش مصرف برق داشته ایم.

Irinn.ir/
کاهش هزار مگاواتی مصرف برق

کاهش هزار مگاواتی مصرف برق

سخنگوی شرکت برق گفت: مصرف برق نسبت به روز گذشته هزار مگاوات کاهش یافته است.

Irinn.ir/
فعالیت تیم‌‌های ویژه نظارت بر مصرف برق در تهران

فعالیت تیم‌‌های ویژه نظارت بر مصرف برق در تهران

تیم‌های نظارت ویژه شبانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با همراهی نمایندگان دادستانی به منظور قطع روشنایی‌های غیرضروری و تزيینی ساختمان‌های اداری و تجاری و برج‌های مسکونی پایتخت، از امشب/19تیر/ فعال ...

Bartarinha.ir/
مصرف برق ایرانیان در مقایسه با سایر کشور‌ها

مصرف برق ایرانیان در مقایسه با سایر کشور‌ها

براساس گزارش‌های بین‌المللی، سرانه مصرف برق سالانه ایرانی‌ها، کمتر از میانگین جهانی است.

Bartarinha.ir/
مصرف برق را کاهش دهید تا برق قطع نشود

مصرف برق را کاهش دهید تا برق قطع نشود

شرکت توانیر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از همه هموطنان گرانقدر تقاضا داریم برای ایجاد آرامش فرزندانمان در این شرایط نسبت به کاهش مصرف خود اقدام تا از قطع برق جلوگیری گردد.

Bartarinha.ir/
رکورد مصرف برق باز هم شکست

رکورد مصرف برق باز هم شکست

مصرف برق همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد به طوری که با گذشتن از مرز 64 هزار مگاوات، رکورد بی‌سابقه‌ای را از خود بر جای گذاشت.

Bartarinha.ir/
عبور مصرف برق از توان تولید نیروگاه‌ها

عبور مصرف برق از توان تولید نیروگاه‌ها

سخنگوی صنعت برق با اشاره به عبور مصرف برق از توان تولید نیروگاه‌ها گفت: اوج تقاضای مصرف برق در 24 ساعت گذشته به 59 هزار و 274 مگاوات رسید.

TejaratNews.com/
هشدار به خوزستانی‌ها درباره مصرف برق

هشدار به خوزستانی‌ها درباره مصرف برق

سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور با اشاره به میانگین افزایش دما در کشور و افزایش مصرف برق در هفته جاری، از شهروندان خواست با خاموش کردن کولرهای اضافی صنعت برق را در تامین برق یاری کنند.

TejaratNews.com/
احتمال رکوردشکنی مصرف برق در هفته آینده/ تولید کمتر از مصرف

احتمال رکوردشکنی مصرف برق در هفته آینده/ تولید کمتر از مصرف

سخنگوی صنعت برق با اشاره به احتمال رکوردشکنی مصرف برق، گفت: هفته آینده که هفته گرمتری خواهد بود اوج نیاز (پیک) مصرف به 60 هزار مگاوات افزایش می‌یابد که رسیدن به این اوج نیاز مصرف، رکورد تازه‌ای برای ص...

TejaratNews.com/
احتمال ثبت رکورد مصرف برق در پی افزایش گرما

احتمال ثبت رکورد مصرف برق در پی افزایش گرما

سخنگوی صنعت برق گفت: هفته آینده که هفته گرمتری خواهد بود اوج نیاز (پیک) مصرف به 60 هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

Bartarinha.ir/
تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته جزيیات جدید برای متقاضیان مسکن/ چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کننند؟ ارزش سهام عدالت 28 مهرماه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن امکان ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح ملی مسکن ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد از دکل گمشده چه خبر؟ اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد! افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی مهر آخرین وضعیت 6 هزار کامیون دست دوم افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه بازدهی منفی 17 درصدی پالایشی در سال جاری