میوه فروشی‌ها فاکتور دهند تا خرید کنید

میوه فروشی‌ها فاکتور دهند تا خرید کنید

ريیس اتحادیه میوه و تره بار گفت: این حق مردم است که بدانند انواع میوه در میدان چند خریداری شده و با 30 درصد افزایش نرخ...

در وضعیت فعلی یک خرید ساده از میوه فروشی محل، حدودا 200 هزار تومان آب می‌خورد. قبل از خرید میوه همانند مرغ و ماهی باید دو دو تا چهار تا کنید! دیگر برخی میوه‌ها به آن دسته کالاهایی تبدیل شده که خریدن آن برای هر قشری ممکن نیست.

این روزها بازار میوه‌های نوبرانه داغ است. گاهی نرخ برخی از محصولات در مدار افزایشی قرار می‌گیرد و دلیل آن نیز مشخص نیست. در مواردی نرخ میوه‌های نوبرانه به طوری افزایش می‌یابد که بسیاری از افراد توانایی خرید ندارند و از این میوه‌ها صرف نظر می‌کنند اما نرخ میوه‌های نوبرانه که در ماه‌های گذشته در بازار میوه با قیمت‌های بالایی فروخته می‌شد، این روزها در میادین میوه و تره بار روند نزولی به خود گرفته است.

از سوی دیگر تابستان، اوج عرضه میوه به بازار است و باید ارزانترین فصل برای خرید میوه باشد اما متاسفانه تورمی که در تمام فصل‌ها شاهد آن هستیم؛ تاثیر خود را بر روی بازار میوه نیز گذاشته است و شاهد قیمت‌های بالا برای خرید این محصولات هستیم.

از سوی دیگر بلاتکلیفی نرخ رب گوجه فرنگی نیز باعث شد تا برخی فکر کنند گرانی گوجه فرنگی در راه است اما مشاهدات میدانی حکایت از عرضه مطلوب گوجه فرنگی در بازار می کند. در نتیجه قیمت‌ها افزایشی نخواهد بود.

سیب زمینی در صدر گرانی!

ماجرای سیب زمینی هم به نوبه خود جالبه است. در خرداد ماه حدودا 13 هزارتومان به فروش می‌رسید اما درحال‌حاضر نرخ آن به 18 هزار تومان رسیده است.

ريیس اتحادیه میوه و تره بار نیز چندی پیش با توجه به گرانی چند روزه سیب زمینی به گسترش نیوز گفت: مشکل تولید سیب زمینی تا 20 خرداد وجود دارد. اگر تدبیری از سوی وزارت جهاد صورت نگیرد، در هفته آینده سیب زمینی 20 درصد افزایش نرخ داشته باشد و در میدان قیمت سیب زمینی 18 هزار تومان شود، در بازار خرده فروشی به 25 هزار تومان می رسد. هر چند که نرخ این محصول به 25 هزار تومان نرسید اما روند کاهشی نیز نداشته است.

این روز‌ها کمتر پیش می‌آید تا شاغلان برای خرید مایحتاج روزانه خود به مغازه‌ها بروند. خرید بسیاری از کالاها از طریق اینترنت بسیار آسان است.

خرید میوه از سایت‌های اینترنتی

در نتیجه بسیاری از مردم برای خرید میوه به مغازه نمی‌روند و سعی می‌کنند در وقت خود صرفه جویی و به راحتی میوه بخرند. برای این کار باید به سراغ سایت‌های اینترنتی رفت. در این خصوص مشاهده نرخ میوه در برخی از سایت‌های اینترنتی نیز خالی از لطف نیست.

در سایت‌های اینترنتی نرخ یک کیلو سیب زمینی 17500 تومان، خربزه درجه یک 4 کیلو 104 هزار تومان، زردآلو درجه یک کیلویی 81 هزار تومان، گیلاس کیلویی 124 هزار تومان و خیار کیلویی 24500 تومان است.

گسترش نیوز در خصوص قیمت‌های جدید در بازار میوه گفت‌وگویی با مصطفی دارایی نژاد، ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی داشت.

دارایی نژاد در خصوص کاهش نرخ میوه‌های نوبرانه اظهارکرد: نرخ همه ی میوه‌های نوبرانه مانند شلیل، زردآلو، شب رنگ و هلو هسته جدا روند کاهشی داشته است و حدود 30 درصد ارزان شده‌اند. در فرنگی جات نیز حدود 15 درصد کاهش نرخ داشتیم.

چرا سیب زمینی گران است؟

وی با اشاره به گرانی سیب زمینی گفت: با وجود اینکه بسیاری از اقلام در بازار میوه و صیفی جات کاهش نرخ داشته‌اند اما سیب زمینی به همان نرخ قبل باقی مانده است. هر سال قبل از محرم دو قلم کالا سیب زمینی و پیاز دخیره می‌شود و به همین دلیل در خصوص این دو محصول مقداری افزایش نرخ داشتیم.

ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی درباره میزان توزیع در ماه محرم گفت: به احتمال زیاد در ماه محرم عرضه دو برابری بار را خواهیم داشت و اجازه افزایش قیمت‌ نمی دهیم. ما 66 قلم کالا داریم که به وفور موجود و 20 درصد افت نرخ داشته است.

وی با بیان برنامه خود برای هفته جاری با توجه به نزدیکی به ایام محرم اظهارکرد: حدود یک ماه است که اتحادیه برای کلیه اقلام برنامه‌ریزی می‌کند. برای هفته جاری افزایش عرضه پیاز و سیب زمینی در دستور کار است. میزان ورودی به میدان را از امروز به 3 هزار تن می‌رسانیم و اگر احساس کنیم قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند تا عرضه روزانه 4 هزار تن نیز برای سیب زمینی و پیاز ظرفیت داریم.

دارایی نژاد در خصوص وضعیت نرخ گوجه فرنگی نیز گفت: کمبودی در عرضه نداریم و در نتیجه قیمت‌ها مناسب است.

از میوه فروشان فاکتور بخواهید

وی با اشاره به ضرورت دریافت فاکتور از مغازه داران گفت: متاسفانه بارها اعلام کردیم که وزارت جهاد پیگیری کند تا هر شخصی که فاکتور میدان نداشت، اجازه بار فروشی در مغازه نداشته باشد. مغازه داران باید فاکتور میدان را در دید عموم بگذارند. این حق مردم است که بدانند این اقلام در میدان چند خریداری شده و با 30 درصد افزایش با چه قیمتی به فروش می‌رسد. من با جریمه کردن موافق نیستم اما باید بازار را رصد و فاکتور میدان را از آنها طلب کنند. مانند بقیه اقلام که روی آنها نرخ خورده است، فاکتورهایی که در میدان می‌دهیم، مغازه داران باید در مغازه نصب کنند. نرخ خرید میدان و سودی که مغازه داران دارند، باید مشخص باشد. اگر این روند نباشد، هر شخصی با هر قیمتی بخواهد میوه و صیفی جات می‌فروشد.

مردم قدرت خرید میوه ندارند

ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان پیرامون میزان تقاضا نیز اظهارکرد: قدرت خرید مردم حدودا 30 درصد کاهش پیدا کرده است. الان در مغازه‌ها مشاهده می‌کنید که شخصی که موقعیت مالی مناسبی دارد یک کیلو میوه می‌خرد. میزان تقاضا مدت‌ها است که مطلوب نیست.

میوه های گران بازار چند؟

میوه های گران بازار چند؟

بر اساس مشاهدات میدانی از میوه فروشی‌های سطح شهر تهران بعد از آناناس، انبه و گیلاس گرانترین میوه‌های بازار هستند.

Gostaresh.news/
ارزانی در راه بازار میوه است؟

ارزانی در راه بازار میوه است؟

سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از کاهش نرخ انواع محصولات میوه و تره‌بار در میادین شهرداری خبر داد.

Gostaresh.news/

قیمت میوه و تره بار در تاریخ 10 مرداد 1401/ جدیدترین قیمت آناناس، توت فرنگی، سیب زمینی و پیاز

افزایش 100 درصدی زنده فروشی دام در عید قربان/ تمایل مردم به خرید گوشت از میادین میوه و تره بار

افزایش 100 درصدی زنده فروشی دام در عید قربان/ تمایل مردم به خرید گ...

ایلنا: مدیر ارزیابی و پشتیبانی حوزه بهره‌برداری سازمان میادین میوه و تره‌بار خاطر نشان کرد: تعداد دام ورودی به جایگاه‌های شهرداری بیش از 160 درصد افزایش پیدا کرد...

Ilna.ir/
ارزانی میوه در راه است؟

ارزانی میوه در راه است؟

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت برخی از اقلام میوه و صیفی نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

Gostaresh.news/

میوه ارزان شده است + لیست جدید قیمت

کاهش نسبی قیمت میوه و صیفی در بازار

قیمت میوه و صیفی کاهش یافت/ جدول آخرین قیمت‌ها

میوه های نوبرانه در سراشیبی قیمت / هندوانه را در...

میوه های نوبرانه در سراشیبی قیمت / هندوانه را در...

ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار اظهار داشت: به علت گرمای هوا برای هفته آینده باز هم کاهش 5 درصدی...

Gostaresh.news/
قیمت‌ها در بازار میوه عجیب و غریب شد

قیمت‌ها در بازار میوه عجیب و غریب شد

در حالی که فصل اوج عرضه میوه رسیده است اما قیمت‌ میوه در اوج قرار دارد و برخی میوه‌های داخلی از وارداتی هم گران‌تر شده...

Bartarinha.ir/

جدیدترین قیمت میوه/میوه داخلی هم گران‌تر از میوه وارداتی شده است

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه 25 تیرماه 1401

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه 25 تیرماه 1401

راهنمای خریدمهر نوشت: تازه‌ترین قیمت انواع میوه و تره‌بار، امروز شنبه 25 تیرماه 1401 در بازار تهران اعلام شد.

KhabarOnline.ir/
ارزانی سیب زمینی در راه است؟

ارزانی سیب زمینی در راه است؟

از بهمن‌ماه سال گذشته که قیمت سیب زمینی بالا رفت و به کیلویی 18 تا 20 هزارتومان رسید تاکنون قیمتش کاهشی نشده است. اما...

Gostaresh.news/
چرا سیب زمینی گران شد؟

چرا سیب زمینی گران شد؟

اگر قرار باشد از فروش سیب زمینی کمتر از 8000 تومان به کشاورز برسد، برای او مقرون به صرفه نخواهد بود زیرا هزینه‌ای که...

Gostaresh.news/
نرخ مصوب انواع میوه و سبزی اعلام شد/ گیلاس کیلویی 56...

نرخ مصوب انواع میوه و سبزی اعلام شد/ گیلاس کیلویی 56...

کشاورزیسازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شھرداری تھران نرخ انواع میوه و تره بار را اعلام کرد.

KhabarOnline.ir/
سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟ سکه طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان/ طلا ارزان‌تر شد اعلام میزان مستمری صندوق‌های بازنشستگی قیمت های جدید ساعت هوشمند در بازار کسب رتبه پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد سیاسی‌کاری دنباله‌دار‌ اصلاح‌طلبان در‌ احیای دریاچه ارومیه/‌ دولت سیزدهم پای‌ کار حل مشکل مردم آمد قیمت روز انواع تلفن همراه +جدول آغاز خرید خودرو بدون قرعه کشی | خرید خودرو به قیمت کارخانه قیمت میوه و تره بار + جدول قیمت روز گوشت قرمز +جدول خبر مهم دولت برای یارانه بگیران | کالابرگ الکترونیک ماه آینده اجرایی می شود؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز 23 مرداد ماه/ سقوط قیمت طلا... واردات با کدام رمز ارزها مجاز است؟آیا برای اقتصاد ایران مفید است؟ تفاوت فاحش نرخ تورم و بهره بانکی در ترکیه واریزی جدید 1 میلیون و 200 هزار تومانی در جیب این افراد | واریزی جدید دولت را چه کسانی می گیرند؟ قیمت فروش وام ازدواج اعلام شد! امضای تفاهمنامه جدید توسط بانک سپه برق در مصر سهمیه بندی می شود همیشه نفرین؟! نرخ تورم در اسپانیا به بالاترین میزان در 38 سال گذشته رسید وام فوری 200 میلیون تومانی | نحوه دریافت وام فوری + مبلغ اقساط ریزش 500 هزار تومانی قیمت سکه/ نرخ جدید؛ 14 میلیون و 300 هزار تومان چین حفاری در یکی از عمیق‌ترین میادین نفتی جهان را آغاز کرد بیماری اقتصاد دیگر با قرص‌ و دوا درمان نمی‌شود/... هندی‌ها تحریم نفتی آمریکا علیه روسیه را دور زدند قیمت دلار در بازار توافقی به 28 و 700 تومان رسید مشکلی برای تامین برق در مرزهای خوزستان وجود ندارد افزایش حجم تجارت روسیه و چین به 200 میلیارد دلار زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد قیمت دلار صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد1401 قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! برآورد اولیه خسارت 734 میلیارد تومانی سیل به واحدهای آبزی‌پروری کمبود شیرخشک، در آستانه بحرانی‌شدن قرار گرفت خبر خوش امروز/ این بازنشستگان حقوق می گیرند سهامداران عدالت رایگان سجامی می شوند ژويیه عرضه نفت خام عراق اوج گرفت زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد ارز ترجیحی تورم پنهان ایجاد کرده بود/ علل اصلی بروز تورم سهمیه‌بندی برق به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در مصر فروش سالانه "پیزد" 26 درصد افزایش یافت شامپو بدن چند؟