تحلیل شاخص کل و شاخص کل هموزن | شاخص کل سطح 1.4 میلیون واحدی را لمس خواهد کرد؟

تحلیل شاخص کل و شاخص کل هموزن | شاخص کل سطح 1.4 میلیون واحدی را لمس خواهد کرد؟

شاخص کل در غیاب نماد‌های بزرگ بازار امروز منفی کمی را به نسبت روز‌های گذشته خورد و با افت 0.05 درصدی به سطح یک میلیون و 469 هزار و 40 واحدی رسید و شاخص کل هموزن نیز با افت 0.19 درصدی تا ارتفاع 401 هزار و 683 واحد پایین آمد. شاخص کل و شاخص کل هموزن چه روندی را طی خواهند کرد؟

به گزارش نبض بورس، تحلیلگر: نجمه نیک طبع | شاخص کل در غیاب نماد‌های بزرگ بازار امروز منفی کمی را به نسبت روز‌های گذشته خورد و با افت 0.05 درصدی به سطح یک میلیون و 469 هزار و 40 واحدی رسید و شاخص کل هموزن نیز با افت 0.19 درصدی تا ارتفاع 401 هزار و 683 واحد پایین آمد.

در این مطلب قصد داریم به تحلیل تکنیکال شاخص کل و شاخص کل هموزن بپردازیم.

شاخص کل سطح 1.4 میلیون واحدی را لمس خواهد کرد؟

نمودار هفتگی شاخص کل از شکست کانال نزولی به سمت اهداف مشخص شده در کانال موازی در حرکت بوده و به محض رسیدن به خط وسط کانال موازی و مقاومت ابر کوموی فلت، شروع به اصلاح کرده است.

نکته مهم در مورد این نمودار این است که روند صعودی حفظ شود و برای حفظ شدن روند صعودی، نمودار به کفی بالاتر از عدد یک میلیون و دویست هزار واحد نیاز دارد.

با توجه به فاصله‌ای که نمودار از نوسان نمای کیجنسن فلت گرفته است و همچنین با توجه به گارد نزولی کنونی لمس حمایت یک میلیون و چهارصد هزار واحدی دور از انتظار نیست.

در بررسی نمودار روزانه شاخص کل متوجه خروج نمودار ازابر کومو صعودی می‌شویم و در مبحث ایچیموکو این خروج می‌تواند به معنای ادامه روند نزولی باشد و هر مثبت بازار می‌تواند پولبک به لین ابر کومو صعودی باشد.
تشکیل ابر نزولی آینده و آزادی عمل چیکو اسپن تاییدی برای ادامه روند نزولی است.

حمایت‌های شاخص کل اعداد:
یک میلیون و چهارصد و یک میلیون و سیصد چهل می‌باشد.

حمایت شاخص کل هموزن کجاست؟

شاخص هموزن بعد از شکست ناموفقی که از بالای کانال نزولی داشت دوباره به کانال قبلی بازگشته و به ابرکومو صعودی خود وارد شده است.

اولین حمایت موثر می تواند کف ابر کومو نزولی باشد. این حمایت حوالی عدد سیصد و نود و پنج هزار واحد است.
لازم به ذکر است که اندیکاتور آر اس آی هم به عدد تاثیرگزار 30 رسیده است.

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی