ورود 500 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه/ رشد 43 درصدی جابه‌جایی مسافر با برنامه‌ریزی راه‌آهن‌

ورود 500 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه/ رشد 43 درصدی جابه‌جایی مسافر با برنامه‌ریزی راه‌آهن‌

عضو هیيت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری گفت: با برنامه ریزی مناسب شرکت راه آهن و همکاری شرکت های ریلی، امسال حمل مسافر با قطار 43 درصد نسبت به پارسال رشد کرد.

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس روز گذشته و با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن و مدیران شرکت‌های ریلی، 500 دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل و بازسازی شده وارد شبکه ریلی کشور شد.

در حاشیه این مراسم، محمد خان احمدی، عضو هیيت مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی مسافری گفت: این 500 دستگاه ناوگان ریلی هم شامل ناوگان نو تولید داخل و هم شامل ناوگان بازسازی و بهسازی شده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده واگن های مسافری متعلق به مجموعه سفیر است، ادامه داد: 15 دستگاه از این واگن ها متعلق به شرکت ریل سیر کوثر است، این واگن ها ساخته شده توسط شرکت واگن پارس است و در مسیر ریلی قم-مشهد و بلعکس به کار گرفته خواهد شد.

خان احمدی بیان کرد: همچنین 10 دستگاه از این واگن ها متعلق به شرکت مهتاب سیر جم است که بازسازی شده است و در مسیر تهران-مشهد و بالعکس به کار گرفته خواهد شد.

به گفته عضو هیيت مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی مسافری بخشی از این واگن ها نیز متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا است.

خان احمدی اظهار داشت: شرکت های نورالرضا و راه آهن شرقی بنیاد در سال جاری 36 دستگاه واگن را بهسازی کردند که 26 دستگاه آن متعلق به شرکت نورالرضا و 10 دستگاه آن واگن غزال متعلق به راه‌آهن شرقی بنیاد بود.

وی افزود: امسال در بخش حمل و نقل ریلی مسافری نسبت به سال قبل 43 درصد رشد جابه جایی مسافر محقق شد و رکورد جابه جایی مسافر نسبت به سال 89 که بالاترین جابه جایی مسافر با 28 میلیون و 800 هزار نفر بود، شکسته شد و به عدد 29 میلیون مسافر رسیدیم.

خان احمدی در تشریح دلایل رشد جابه جایی مسافران ریلی در سال جاری، اظهار داشت: برنامه ریزی صحیح شرکت راه آهن، استفاده بهینه از واگن ها، چرخشی کردن واگن ها و همکاری مناسب شرکت‌های ریلی موجب شد در سال جاری رکورد جابه جایی مسافر ریلی در شرکت راه آهن شکسته شود.

عضو هیيت مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی مسافری با اشاره به برنامه‌ریزی مناسب شرکت راه‌آهن در این عرصه گفت: ضریب اشغال قطارهای مجموعه سفیر امسال بالای 95 درصد بود که این یک رکورد بی سابقه است، پیش از این در ایام پیک تقاضا، ضریب اشغال به 90 درصد می رسید اما امسال در کل طول سال به ضریب اشغال 95 درصد رسیدیم.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد سرمایه گذاری در بخش ریلی افزایش یابد، گفت: خوشبختانه با پیگیری وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، مشکلات ماده 12 رفع شد و امیدواریم از محل صرفه‌جویی سوخت و انرژی، رقم مناسبی به توسعه ناوگان ریلی کشور اختصاص یابد.

پایان پیام/

یکی از خلاءهای مهم کشور، مسيله سرمایه‌گذاری است اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی عکس | فرمان فوق العاده این بنز ! عکس | هیولاهای دنیای ماشین با این دستگاه ها ساخته شدند! اعلام آمادگی دیوان محاسبات برای گره گشایی و رفع اشکالات در پرداخت حقوق معلمان پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟ روسیه جای عربستان را به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت به چین گرفت اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده 9 درصدی کالاهای اساسی در سال 1402 + سند سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم 3 میلیارد دلار صادرات فراورده‌های نفتی با کمک بورس انرژی خبر تازه درباره ثبت‌نام خودروهای داخلی یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت 70 درصد رسید عرضه آجیل‌های تقلبی در میادین تره‌بار/ خشکسالی دلیل جدید گرانی ها حتی پسته! وزیر کار: نرخ بیکاری در سال جاری به 8.2 درصد کاهش یافت تولید یک میلیون و 348 هزار خودرو در سال 1401/ ایران رکورددار رشد تولید خودرو در جهان شد خاندوزی: سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم سامانه ثبت‌نام خودروها 24 امشب بسته می‌شود/ بازگشایی مجدد 7 و 8 فروردین رای شورای رقابت به لغو عضویت شرکت‌های کروز در هیات مدیره ایران خودرو درج قیمت روی بلیت هواپیما الزامی شد/ برخورد با شرکت های متخلف پیش‌بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در 1402 پیش بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در سال 1402 عرضه 257 میلیون دلار حواله، دو برابر بیشتر از معاملات بیت‌کوین تخت گاز می‌رود! عکس| ستایش سایت معتبر از ماشین شگفت انگیزی که طالبان با موتور کرولا ساخت! مردم 30 درصد کمتر به خشکشویی‌ها مراجعه می کنند سخنگوی وزارت صمت: مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو 2 روز دیگر تمدید شد / جاماندگان 7 و 8 فرورد... واکنش ایران خودرو درپی انتشار تصاویری از پارکینگ این شرکت در شبکه های اجتماعی دفتر رسانه وزارت صمت: از تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز تا فروش خودرو 3 تا 5 برابر قیمت واقعی به مردم تمدید مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو در 7 و 8 فروردین اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال 1402 اعلام شد تحویل حضوری خودروها در ایران‌خودرو مازندران مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد آخرین قیمت دلار و یورو 29 اسفند 1401 مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین روز اسفند 1401 خاندوزی: 2 برابر سال گذشته بودجه عمرانی پرداخت کردیم/ 12 ماه بودجه عمومی بدون استقراض طومار تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز؛ از قاچاق 33 هزار میلیارد تومانی تا جریمه 13800 میلیاردی شمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت آب و برق از 1000 شرکت فراتر رفت دریافت شماره شبا بانک رفاه مزیت‌های «مرغ سایز» برای مصرف‌کنندگان مصرف بنزین رکورد زد/ هشدار افزایش مصرف بنزین همزمان با افزایش مسافرت ها صندوق توسعه ملی 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد خودرویی که فقط رنگ‌آمیزی آن به 600ساعت زمان نیاز دارد! کاهش دما در برخی شهرها/ آسمان کشور 2 روز آینده بارانی است کارگران مزد سال 1402 را چگونه محاسبه کنند؟ بازار پوشاک یخ زد پیش‌بینی ريیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید ‌خودپردازهای خالی از اسکناس در روزهای پایانی سال/ گلایه مردم از نبود پول نو در آستانه سال نو‌ فرزین: مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود مرکز فروش ماهی بعثت ؛ از فروش ماهی لوکس تا گارانتی تعویض!