پاسخ به سوالات مشمولان کالابرگ الکترونیک

پاسخ به سوالات مشمولان کالابرگ الکترونیک

هفته گذشته اجرای سراسری طرح کالا برگ الکترونیک آغاز شده است و در این بین سوالاتی برای مشمولان یارانه برای استفاده از...

تسنیم: هفته گذشته اجرای سراسری طرح کالا برگ الکترونیک آغاز شده است و در این بین سوالاتی برای مشمولان یارانه برای استفاده از کالابرگ به وجود آمده است که یکی از این موارد چگونگی مشاهده اعتبار است.

با توجه به اجرای این طرح در کل کشور ممکن است سوالاتی در این خصوص برای افراد به وجود آمده باشد که در اینجا به برخی از این موارد پاسخ داده خواهد شد.

- چه کسانی مشمول دریافت اعتبار هستند؟

هر خانواری که طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، حساب دریافت یارانه آنها در استان مربوطه افتتاح شده است، مشمول دریافت یارانه است.

- در صورت عدم دریافت اعتبار با وجود داشتن شرایط چه باید کرد؟

پس از نصب برنامه کاربردی "شما" نسبت به مشاهده موجودی اعتبار اقدام نمایید. خانوارهایی که طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، حساب دریافت یارانه آنها در استان مربوطه افتتاح شده است مشمول دریافت یارانه هستند.

- افرادی که مشمول یارانه نیستند چه باید کنند؟

اگر در فروردین ماه سال جاری یارانه دریافت نمی‌کردید جهت ثبت نام به سامانهwww.my.gov.irمراجعه کنید. در صورتی که یارانه بگیر بوده و حذف شده‌اید، جهت ثبت درخواست بررسی وضعیت خانوار برای دریافت یارانه به سامانه www.hemayat.mcls.gov.ir مراجعه فرمایید.

- اعتبار طرح کالابرگ چقدر است؟

در حال حاضر مبلغ اعتبار به هما میزان یارانه دریافتی خانوار است.

- اعتبار در حساب چه کسی شارژ شده است؟

اعتبار به حساب سرپرست خانوار تخصیص داده شده است و از کلیه کارت‌های بانکی سرپرست خانوار قابلیت خرید وجود دارد.

- پیامک شارژ/ واریز اعتبار را دریافت نکرده‌اید؟

میزان و مانده اعتبار از دو طریق قابل مشاهده است:

1. از طریق شماره‌گیری کد دستوری #28*788*

2. با استفاده از برنامه کاربردی «شما» که می‌توانید از طریق کافه بازار یا مایکت با مراجعه به سایت شما قابل نصب است.

- در صورتی که فرد مشمول دریافت یارانه بوده باشد اما استعلام مربوط به آن صفر باشد چه باید کرد؟

خانواری که طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، حساب دریافت یارانه آنها در استان مربوط افتتاح شده است مشمول دریافت یارانه هستند. پس از نصب برنامه شما نسبت به مشاده موجودی اعتبار اقدام نمایند.

- چگونه می‌توان از اعتبار کالابرگ استفاده کرد؟

با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی متعلق به سرپرست خانوار بوده و یا مراجعه به فروشگاه‌های مجاز که در برنامه کاربردی شما یا سایت shoma.sfara.ir معرفی شده‌اند، می‌توانید از خرید اعتباری استفاده کنید.

- کجا می‌توان فهرست فروشگاه‌ها را مشاهده کرد؟

با استفاده از برنامه کاربردی شما که می‌توانید از طریق کافه بازار یا مایکت یا مراجعه به سایت شما آن را نصب کنید. گوشی های دارای سیستم عامل IOS باید به صورت مستقیم از سایت شما این برنامه را دانلود کنند.

- چه کالاهایی شامل اعتبار می‌شوند؟

10 قلم کالای اساسی شامل:

شیر و ماست کم چرب، پنیر سفید، گوشت سفید(مرغ)، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج

برای مشاهده جدول کالاهای اساسی می‌توانید به برنامه کاربردی شما و یا سایت شما مراجعه نمایید.

- شارژ اعتبار چه مدت یکبار انجام می‌شود؟

یارانه ماه بعد، یک ماه زودتر در حساب کالابرگ الکترونیکی سرپرست خانوار شارژ می‌شود.

- اعتراض به دهک بندی و ارايه درخواست بازبینی چگونه است؟

ثبت اعتراض به دهکبندی خانوار، فقط در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس اینترنتیhttps://hemayat.mcls.gov.irقابل انجام است و پیگیری دریافت نتیجه اعتراض نیز فقط از طریق همین سایت امکانپذیر است.

- آیا خرید از طریق کالابرگ کارمز دارد؟

خریددر طرح کالابرگ الکترونیکیهمانند خریدهای عادیهیچ هزینه و کارمزدی ندارد.

- آیا امکان استفاده از اعتبار در خرید اینترنتی وجود دارد؟

به زودی امکان خرید از فروشگاههای اینترنتی که به سامانه "شما" متصل شده‌اند، فراهم می‌شود.

- آیا تمام کارت‌های بانکی اعضای خانوار قابل استفاده است؟

خیر، فعلا با استفاده از کلیه کارتهای بانکی که متعلق به سرپرست خانوار است، قابلیت خرید وجود دارد.

- آیا کارت بانک‌های خاصی در این طرح قابل استفاده است؟

خیرمحدودیتی وجود ندارد. با استفاده از کلیه کارتهای بانکی که متعلق به سرپرست خانوار است، قابلیت خرید وجود دارد.

- آیا از هر فروشگاهی امکان خرید در این طرح وجود دارد؟

تنها با مراجعه به فروشگاه‌های مجاز که در برنامه کاربردی "شما" یا سایت shoma.sfara.ir معرفی شده‌اند می‌توان خرید اعتباری را انجام داد.

- اگر از اعتبار خود استفاده نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

استفاده از این اعتبار کاملا اختیاری است، درصورت عدم استفاده از مزایای خرید اعتباری، همانند قبل میتوانید به صورت نقدی در تاریخ واریزیارانه نقدی، آن را برداشت نمایید.

- اگر پذیرندهکمفروشی یا گرانفروشی کند به کدام مرجع باید شکایت کرد؟

سامانه 124 وزارت صمت-داخلی6

- اگر پذیرندهاز ارايه جنس با کیفیت خودداریکندیاخریدارانرا ملزم به استفاده از برند خاصی نماید؟

شکایت از واحد صنفی سامانه 124 داخلی6

- آیا در این طرح کالاها با برند خاصی ارايه می‌شود؟

افراد می‌توانند از گروه کالایی اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه، خرید خود را انجام دهند.

- سرپرست خانوار چه کسی است؟

شخصی که مبلغ یارانه نقدی خانواده به حساب وی واریز می شده است.

- چه اصنافیتحت پوشش هستند؟

عمده فروشی‌ها،خواروبارفروشی، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های موادغذایی، فروشگاه‌های محصولات لبنی و پروتيینی، تعاونی‌های مصرف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای.

- آیا امکان خرید از فروشگاه های زنجیرهای وجود دارد؟

فهرست فروشگاه‌های مجاز و آدرس آنها از طریق مراجعه به سایت شما به آدرسshoma.sfara.irیا از طریق برنامه کاربردی "شما" قابل مشاهده است.

- آیا از برند کالایی خاص باید خرید کرد؟

افراد می‌توانند از گروه کالایی اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه، خرید خود را انجام دهند.

- آیا می‌توان کل اعتبار را صرف خرید یک یا چند قلم کالای اساسی نمود؟

این امکان فراهم است که مردم براساس نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالاهای اساسی را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار خرید نمایند.

- آیا دریک خرید باید از اعتبار استفاده کرد یا امکان استفاده از اعتبار در چند مرتبه خرید وجود دارد؟

امکاناستفاده از اعتبار در چند مرحله خرید وجود دارد.

پ
نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟