اعلام قیمت 27 کالای خوراکی / به‌روزسانی قیمت‌ها با تغییرات بازار

اعلام قیمت 27 کالای خوراکی / به‌روزسانی قیمت‌ها با تغییرات بازار

مدیر کل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنابر تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت وزارت جهادکشاورزی قیمت 27 قلم خوراکی را منتشر خواهد کرد تا مصرف‌کنندگان با آگاهی از محدوده قیمتی کالای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس تصمیم روز گذشته ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مقرر شد وزارت جهادکشاورزی به صورت روزانه قیمت اقلام خوراکی را از طریق رسانه‌ها اعلام کند و مردم و مصرف‌کنندگان نیز با خرید اقلام به قیمت اعلام شده راسا بر نرخ‌ها نظارت کنند و با هرگونه تخلف برخورد شود.

در این راستا و در پاسخ به این سوال که وزارت جهادکشاورزی با چه سازوکاری و قیمت چه اقلامی را روزانه منتشر خواهد کرد؟ ابراهیم زارع- مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به ایسنا گفت: در حال آماده سازی پلتفرم آن هستیم و قرار است قیمت 27 قلم کالای خوراکی از محصولات لبنی، میوه و تره بار، برنج، ماکارونی، حبوبات، گوشت و … اعلام شود.

وی ادامه داد: برخی از اقلام مانند مرغ، تخم مرغ، روغن و برخی از محصولات لبنی قیمت مصوب دارند. قیمت این محصولات تا زمانی که قیمت مصوب آنها تغییر نکند، ثابت می‌ماند. برای محصولاتی که قیمت مصوب ندارند رنج قیمتی موجود در بازار تعیین می شود تا مردم بتوانند با آگاهی بیشتر از قیمت ها و به راحتی کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند. زیرا اگر مردم از محدوده قیمتی کالایی که قصد خرید آن را دارند، آگاه شوند گرانفروشی آشکار خواهد شد.

مدیر کل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی اضافه کرد: اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد قیمت اقلام از استان ها و منابع معتبر دریافت خواهیم کرد. در مورد قیمت میوه و تره بار مرجع در مراکز استان ها میدان مرکزی میوه و تره بار آنها خواهد بود. در تهران نیز به دلیل اینکه قیمت ها در مناطق مختلف متفاوت است در حال بررسی مراجع قیمتی هستیم تا قیمت های اعلام شده مفید و دقیق باشد.

وی تصریح کرد:در پلتفرمی که پیش بینی شده قیمت اقلام درج می شود و هر زمان که تغییراتی در بازار رخ داد قیمت ها نیز به روز می شوند.

زارع در پایان گفت: از روز گذشته با دستور ريیس جمهوری وزارت جهادکشاورزی کار خود را در این بخش آغاز کرده است. امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاه های مختلف از جمله وزارت صمت، اتاق اصناف و… این امر مهم را در کوتاهترین زمان ممکن محقق سازیم. همچنین نحوه اطلاع رسانی قیمت ها نیز یا از طریق بارگذاری در سایت وزارتخانه یا رسانه‌ها و شبکه‌های مربوطه انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا

مطالعه بیشتر: ارز 4200 تومانی با بازار اقلام اساسی چه کرد؟
13 هزار تن برنج پشت در گمرک / وزارت جهاد کشاورزی پاسخگو نیست

13 هزار تن برنج پشت در گمرک / وزارت جهاد کشاورزی پاسخگو نیست

در حالیکه حداقل 13 هزار تن برنج وارداتی امکان ترخیص دارد، گمرک بعد از دو مکاتبه با وزارت جهاد در رابطه با تعیین تکلیف محموله‌ برنج وارداتی قبل از ممنوعیت واردات و عدم پاسخگویی این وزارتخانه، این باراز...

TejaratNews.com/
وزیر جهاد کشاورزی: بازار برنج کنترل می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی: بازار برنج کنترل می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی ساداتی‌نژاد درباره‌ی قیمت برنج گفت: خشکسالی سبب کاهش 20 درصدی تولید برنج ایرانی شده است. با ذخایری که در شرکت بازرگانی دولتی وجود دارد بازار برنج کنترل می‌شود.

Bartarinha.ir/
تصویب تامین ارز مورد نیاز برای وزارت جهاد کشاورزی

تصویب تامین ارز مورد نیاز برای وزارت جهاد کشاورزی

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تامین ارز مورد نیاز برای وزارت جهاد کشاورزی تصویب شد.

TejaratNews.com/
بازداشت یکی از مدیران جهاد کشاورزی در کرمان

بازداشت یکی از مدیران جهاد کشاورزی در کرمان

بازرس کل استان کرمان از دستگیری یکی از مدیران جهاد کشاورزی استان کرمان در بخش واگذاری اراضی به اتهام دریافت رشوه خبر داد.

Bartarinha.ir/
سکوت وزارت جهاد کشاورزی در مورد بازار مرغ

سکوت وزارت جهاد کشاورزی در مورد بازار مرغ

سکوت ها و عدم توضیح کافی برای ضعف موجود در بازار مرغ توسط وزارت جهاد کشاورزی جای تامل دارد. همه ساله از ابتدای اسفند، قیمت اقلام ضروری سبد خانوار به بهانه های مختلف دچار التهاب می شود که امسال هم بازا...

TejaratNews.com/
وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ را کاهش می‌دهد

وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ را کاهش می‌دهد

علیرضا رزم حسینی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که ظرف 3 روز آینده نسبت به عرضه گوشت مرغ در بازار اقدام می‌کند تا شرایط به حالت عادی بازگردد.

TejaratNews.com/
30 دی ماه؛ آخرین فرصت ثبت نام در سامانه مسکن وزارت جهاد کشاورزی

30 دی ماه؛ آخرین فرصت ثبت نام در سامانه مسکن وزارت جهاد کشاورزی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، 30 دی ماه را آخرین فرصت ثبت درخواست و یا تکمیل اطلاعات متقاضیان در...

Borna.news/
دستگیری 2 مدیر ارشد جهاد کشاورزی مازندران

دستگیری 2 مدیر ارشد جهاد کشاورزی مازندران

دو مدیر ارشد جهاد کشاورزی مازندران به اتهام ارتشاء و اخلال در بازار نهاده های دامی در استان دستگیر شدند.

Bartarinha.ir/
واکنش وزیر جهاد کشاورزی به وقف اراضی ملی

واکنش وزیر جهاد کشاورزی به وقف اراضی ملی

وزیر جهاد کشاورزی در توییتی به موضوع وقف جنگل های آق مشهد ساری و دماوند واکنش نشان داد.

Bartarinha.ir/
چرا گوجه‌فرنگی گران شد؟ / واکنش وزارت جهاد کشاورزی به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی

چرا گوجه‌فرنگی گران شد؟ / واکنش وزارت جهاد کشاورزی به افزایش قیمت ...

یک مقام مسيول در وزارت جهاد کشاورزی گفت: علت افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار کاهش برداشت محصول به دلیل بارندگی‌های روزهای اخیر بوده و از ابتدای هفته آینده قیمت‌ها به حالت سابق بازمی‌گردد.

TejaratNews.com/
آخرین اظهارنظر وزارت جهاد کشاورزی درباره ذرت‌های آلوده

آخرین اظهارنظر وزارت جهاد کشاورزی درباره ذرت‌های آلوده

قايم مقام معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حتی یک کیلوگرم ذرت آلوده وارد کشور نشده و چند سال پیش این ذرت‌ها چون استانداردهای لازم را نداشتند، اجازه ترخیص به آنها داده نشد.

TejaratNews.com/
فساد به گندم رسید / وزارت جهاد کشاورزی بی‌توجه به هشدارها

فساد به گندم رسید / وزارت جهاد کشاورزی بی‌توجه به هشدارها

ريیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با بیان اینکه دلالان، ضایعات همچون شن و خاک و گندم ضایعاتی را با گندم مخلوط کردند، گفت: ما سه سال است که به وزیر جهاد کشاورزی هشدار داده و متذکر شده‌ایم که فساد ...

TejaratNews.com/
اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت