تحویل بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس

تحویل بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس

ريیس سازمان برنامه و بودجه از تحویل بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس در پانزدهم آبانماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
میرکاظمی گفت: بودجه شرکت‌های دولتی دقیقا در همان تاریخی که باید به مجلس ارايه می‌شد یعنی تا پانزدهم آبانماه به نمایندگان تقدیم شد.

وی افزود: با توجه به تغییر ساختاری که در بودجه سال 1401 داریم تلاش می‌کنیم اصل بودجه را نیز تا 15 آذرماه به مجلس تحویل دهیم.

وی در خصوص تغییر ساختار بودجه افزود: شیوه تنظیم بودجه کاملا متفاوت شده و تلاش کرده ایم تا منابع موثر عمل کنند همچنین شاخص‌های کلان کشور از ماه‌های اول مورد حمایت قرار می‌گیرد و رصد خواهند شد ضمن اینکه کل بودجه قابل پاسخگویی خواهد بود.

میرکاظمی افزود: در بودجه 1401 تلاش شده تا هم تکالیف و وظایف داشته باشیم و هم تفویض اختیار و در عین حال منابع لازم را در اختیار کسانی که اختیار دارند قرار می‌دهیم تا در عمل در خصوص برنامه‌های که با آن‌ها توافق می‌کنیم پاسخگو باشد.

ريیس سازمان برنامه و بودجه درباره جلسه ريیس جمهور با اقتصاددانان که شب گذشته برگزار شد، گفت: در این جلسه مسايل خوبی مطرح شد از جمله وضعیت ارز در کشور، نحوه تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالا‌ها و تداوم این سیاست‌ها و همچنین مشکلاتی که ممکن است از این بابت متوجه کشور شود مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تامین مواد غذایی، تامین نهاده‌های دامی، تامین دارو از دیگر بخش‌هایی بود که کارشناسان اقتصادی به آن‌ها اشاره کردند گفت: در خصوص این مسايل حرف‌ها و نقطه نظرات بعضا متضادی مطرح شد برخی‌ها هشدار دادند که عده‌ای حمایت کردند و بعضی نیز نظرات مخالف داشتند.
 
 میرکاظمی افزود: اساسا این جلسات برای شنیدن نقطه نظرات متفاوت تشکیل می‌شود تا دولت تمامی نقطه نظرات را در تصمیم گیری‌های خود لحاظ کند تا بتواند به بهترین وجه سیاست هایش را اعمال کند که برای مردم نتیجه بخش باشد.

وی با بیان اینکه شنیدن نقطه نظرات همه کارشناسان در سطح کشور شیوه دولت است گفت: دولت آمادگی دارد نقطه نظرات تمامی کارشناسان با هر نوع سلیقه سیاسی و تفکر اقتصادی را بشنود تا ضمن استفاده از نکات مثبت و ملاحظاتی که ممکن است دولت در نظر نگرفته باشد آن را رعایت کند تا مانع از انحراف در جامعه و سیاست گذاری‌های اقتصادی دولت شود.

وی تاکید کرد: این جلسات هم با حضور ريیس جمهور و هم در بدنه کارشناسی تداوم خواهد یافت.
قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401

قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401

خبرها حاکی است، بر اساس آخرین جمع بندی ها در لایحه بودجه 1401 میزان فروش روزانه نفت 1.2 میلیون بشکه با قیمت فروش هر بشکه 60 دلار و نرخ تسعیر ارزی 23 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

Bartarinha.ir/
تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها

تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها

رییس سازمان برنامه و بودجه در دیدار با وزیر امور خارجه گفت: لایحه بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم ها بسته شده، از ابتدا هم دولت گفته بود برای اقتصاد برنامه دارد و سفره مردم را به مذاکرات گره نخواهد زد.

Bartarinha.ir/
جزيیات بودجه 1401 شرکت‌های دولتی/7 ابرشرکت 3 درصد درآمدشان مالیات و سود می‌دهند

جزيیات بودجه 1401 شرکت‌های دولتی/7 ابرشرکت 3 درصد درآمدشان مالیات ...

جزيیات بودجه 1401 شرکت‌های دولتی در بخش اقتصادی نشان می‌دهد هفت ابر شرکت دولتی که سهم 36 درصدی از درآمد شرکت‌ها دارند تنها 3 درصد آن را مالیات و سود به دولت می‌دهند.

FarsNews.ir/
لایحه بودجه 1401 بدون کسری بسته شد

لایحه بودجه 1401 بدون کسری بسته شد

ريیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه سال آینده بر اساس منابع پایدار و بدون کسری بسته شده و مجلس هم از این سیاست دولت حمایت کرد.

Bartarinha.ir/
میرکاظمی: لایحه بودجه 1401 بدون کسری بسته شد

میرکاظمی: لایحه بودجه 1401 بدون کسری بسته شد

ريیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه سال آینده بر اساس منابع پایدار و بدون کسری بسته شده و مجلس هم از این سیاست دولت حمایت کرد.

Irinn.ir/
سیر تا پیاز بودجه 1401 شرکت‌های دولتی

سیر تا پیاز بودجه 1401 شرکت‌های دولتی

بودجه سال 1401 شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات دولتی از نظر منابع و مصارف نسبت به مدت مشابه سال جاری 74 درصد افزایش یافته و تعداد شرکت‌های زیان‌ده کاهشی شده است.

FarsNews.ir/
کمیسیون اصل 90 مجلس پیگیر واریز سود معوق سهامداران عدالت

کمیسیون اصل 90 مجلس پیگیر واریز سود معوق سهامداران عدالت

کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به پیگیری واریز سود معوق سهامداران عدالت گفت: آسیب‌شناسی سهام عدالت نیز در همه حوزه‌ها در این کمیسیون در حال انجام است که در وقت خود مطالبات بحق سهامداران عدالت در این حوز...

FarsNews.ir/
واکنش همتی به مصوبه خودرویی مجلس

واکنش همتی به مصوبه خودرویی مجلس

عبدالناصر همتی، ريیس سابق بانک مرکزی در تويیتی در واکنش به مصوبه خودرویی مجلس نوشت: واردات خودرو بایستی تحت یک استراتژی و باهدف انتقال تکنولوژی لازم باشد،نه برمبنای صادرات خودرو مازاد(!) و قطعه با وجو...

Bartarinha.ir/
موافقت مجدد مجلس با واردات خودرو

موافقت مجدد مجلس با واردات خودرو

نمایندگان مجلس با هدف تنظیم بازار خودرو با واردات مدیریت شده خودرو موافقت کردند.

Irinn.ir/
حذف مصوبه مجلس به نفع صادرکنندگان

حذف مصوبه مجلس به نفع صادرکنندگان

جرم‌انگاری عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی که با اعتراض گسترده فعالان اقتصادی روبه‌رو شده بود، از مصوبه اصلاحی کمیسیون اقتصادی مجلس حذف شد.

Bartarinha.ir/
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با مبانی اقتصادی اسلامی در تضاد است

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با مبانی اقتصادی اسلامی در تضاد است

مجلستهران- ایرنا - رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس، گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس را در تضاد با اصول و مبانی اقتصاد اسلامی ارزیابی کرد و گفت: معنای گزارش مرکز پژوهش‌ها این است که اگر می‌خواهید بورس بهب...

Irna.ir/
تشکیل کمیته مشترک وزارت اقتصاد و مجلس برای بررسی واصلاح بازار سرمایه

تشکیل کمیته مشترک وزارت اقتصاد و مجلس برای بررسی واصلاح بازار سرما...

مجلستهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از طرح این کمیسیون برای تشکیل کمیته مشترک وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی و اصلاح بازار سرمایه خبر داد.

Irna.ir/
جزيیات تحقیق و تفحص مجلس از بورس مشخص شد

جزيیات تحقیق و تفحص مجلس از بورس مشخص شد

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: بعضی از فعالین بازار با استفاده از رانت‌های موجود و ابزار‌های در اختیار، سبب شدند که سود‌های هنگفتی نصیب‌شان شود.

YJC.news/
تقاضای تحقیق از بانک‌های دولتی دستور مجلس

تقاضای تحقیق از بانک‌های دولتی دستور مجلس

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی در دستور کار این هفته مجلس قرار دارد.

Irinn.ir/
فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟