آمار مشترکان پرمصرف برق خانگی هم اعلام شد

آمار مشترکان پرمصرف برق خانگی هم اعلام شد

مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه‌ریزی امور مشترکان توانیر از منفی شدن رشد مصرف برق بخش خانگی و همچنین آخرین آمار مشترکان پرمصرف‌ خبر داد و گفت: امضای تفاهم‌نامه‌های مدیریت مصرف برق در بخش‌های کشاورزی و صنعت، امسال با رشد 30 درصدی همراه بوده است.

به‌گزارش ایسنا، عبدالامیر یاقوتی اظهار کرد: میزان پیک‌سایی پیش‌بینی‌شده در دوره اوج بار مصرف امسال حدود 9000 مگاوات بوده که تاکنون در همین حدود نیز محقق شده است. این میزان همکاری با جمع مصرف برق استان‌های تهران و قم در پیک بار برابری می‌کند و معادل 9 نیروگاه هزار مگاواتی در پیک سایی شبکه تاثیر داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 250 میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی، صرفا برای مشترکان خانگی لحاظ شده است که 11 میلیون و 325 هزار و 110 مشترک معادل 40 درصد قبوض صادره مشترکان خانگی را شامل می‌شود و به این ترتیب تمامی مشترکانی که در دوره اوج بار امسال الگو را رعایت کردند و مصرف برقشان نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داشته، مشمول پاداش صرفه‌جویی در طرح 5=1 شدند.

سهم 14 درصدی پرمصرف‌ها در میان مشترکان خانگی

وی مصرف برق 80 درصد مشترکان خانگی در دوره گرم امسال را تا سقف الگوی مصرف ذکر کرد و افزود: 10 درصد مشترکان خانگی تا 1.5 برابر الگو، 6 درصد بین 1.5 تا 2 برابر الگو و 4 درصد دیگر نیز بیش از 2 برابر الگو مصرف برق داشته‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه‌ریزی امور مشترکان تصریح کرد: متوسط مصرف ماهانه 80 درصد مشترکان خانگی در مناطق عادی 275 کیلووات‌ساعت، 10 درصد 375 کیلووات ساعت، 6 درصد 520 کیلووات ساعت و 4 درصد 900 کیلووات ساعت است. لازم به ذکر است که تعرفه مازاد بر الگوی مصرف برق مشترکان پرمصرف خانگی به صورت غیریارانه‌ای باید پرداخت شود.

رشد منفی 3 درصد سرانه مصرف برق برای مصارف خانگی

یاقوتی رشد مصرف برق بخش خانگی را در 4 ماه ابتدای سال نسبت به سال گذشته منفی عنوان کرد و گفت: امسال به رغم افزایش تعداد مشترکان خانگی، رشد سرانه مصرف در این بخش حدود 3 درصد کاهش داشته است که اقداماتی نظیر اصلاح تعرفه برق، پاداش صرفه‌جویی مصرف، فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف از عوامل اصلی این کاهش به شمار می‌رود.
وی در خصوص وضعیت سرانه مصرف برق در کشور تاکید کرد: سرانه مصرف برق ما نسبت به متوسط جهانی و کشورهای مشابه که بهای برق آن‌ها واقعی است، بالاتر بوده، چرا که نسبت به استفاده درست از انرژی حساسیت‌های لازم را نداریم.

 نحوه و زمان پرداخت پاداش کشاورزان و صنعتگران

طبق اعلام وزارت نیرو، یاقوتی درباره پاداش‌های تشویقی سایر مصارف گفت: مشترکان کشاورزی که طبق مصوبه دولت 5 ساعت در روز با برنامه‌های صنعت برق همکاری کنند، صد درصد بهای برق آن‌ها بخشوده می‌شود، اما پاداش همکاری صنایع متناسب با دوره همکاری و توان کاهش یافته محاسبه می‌شود که به طور متوسط 3 برابر مبلغ انرژی جابه‌جا شده مشمول تشویق می‌شوند و معمولا بین ماه‌های مهر و آبان در قبوض برق آن‌ها اعمال می‌شود.

وی میزان همکاری بخش کشاورزی با برنامه‌های پیک‌سایی صنعت برق در ساعات اوج بار را تاکنون به طور متوسط 2000 مگاوات و بخش صنعت را متوسط 4700 مگاوات عنوان و تصریح کرد: بخش صنعت در دو بخش شامل مشترکان صنعتی بخش انتقال به میزان 2500 مگاوات و مشترکان صنعتی بخش توزیع به میزان 2200 مگاوات همکاری داشتند.

به گفته یاقوتی، ادارات نیز علاوه بر حدود 700 مگاوات کاهش مصرف، 500 مگاوات مولدهای خودتامین خود را در پیک بار به مدار آوردند.

رشد 30 درصدی تفاهم‌نامه‌های مدیریت مصرف صنعت و کشاورزی

یاقوتی با اشاره به تعدیل 300 مگاوات از مصارف روشنایی معابر در ساعات اوج بار شب، از انعقاد 560 هزار تفاهم‌نامه با صنایع و کشاورزی خبر داد که 30 درصد نسبت به پارسال رشد داشته و حدود 4000 تفاهم‌نامه نیز برای بهره‌گیری از مولدهای خود تامین ادارات بسته شد که پیش‌بینی می‌شود تا 800 مگاوات با برنامه پیک سایی همکاری داشته باشند.

تکلیف مراکز معاف از تعرفه به مدیریت مصرف

این مدیر صنعت برق با تاکید بر اینکه تمامی مصارف، مشمول محدودیت‌های اوج بار هستند و باید الگوی‌ مصرف برق را رعایت کنند، گفت: همه بخش‌های مصرفی اعم از پادگان‌ها، بیمارستان‌ها، مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حساس موظفند در دوره پرباری شبکه از همه فرصت‌های صرفه‌جویی استفاده کنند و مطابق استاندارد سازمان پدافند غیرعامل کشور مولدهای اضطراری‌شان آماده به کار باشد و ما نیز از این مراکز بازرسی کرده و عملکرد آن‌ها را مطابق مصوبات قانونی ارزیابی و گزارش خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به اقدامات گسترده صنعت برق و همکاری تمامی مشترکان، پیک تابستان 1401 با موفقیت سپری شود.

local_offerبرچسب‌ها:
14 درصد مصرف برق متعلق به مشترکان پرمصرف/ برق 12 درصد مشترکان رایگان شد

14 درصد مصرف برق متعلق به مشترکان پرمصرف/ برق 12 درصد مشترکان رایگ...

مدیرکل فروش و خدمات مشترکان توانیر گفت: برنامه پاداش 5 برابر تعرفه که به‌ازای هر کیلووات‌ساعت کاهش مصرف اجرا شد، ابتکار خوبی بود که باتوجه‌به آمارها حدود 40 درصد از مشترکان مشمول پاداش شدند.

MehrNews.com/
آب مشترکان پرمصرف قطع می‌شود

آب مشترکان پرمصرف قطع می‌شود

سخنگوی آب کشور گفت: بر اساس آخرین تصمیم وزارت نیرو برای مقابله با مشترکان بدمصرف تصمیم بر آن شده که آب این دسته از مشترکان به صورت موقت سه تا چهار ساعت در روز قطع شود و اگر روند خود را تغییر ندهند، مج...

Isna.ir/
نحوه تعیین تعرفه گاز مشترکان پرمصرف مشخص شد

نحوه تعیین تعرفه گاز مشترکان پرمصرف مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه تعرفه آب، برق و گاز مشترکان پرمصرف را در سال 1401 مشخص کردند.

FarsNews.ir/
نصب یک میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف

نصب یک میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر، از نصب یک میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، ادارات و مراکز تجاری بزرگ خبر داد.

Irinn.ir/
ماجرای پیامک مشترکان پرمصرف برق

ماجرای پیامک مشترکان پرمصرف برق

مدتی است که برای مشترکان برق پیامکی با عنوان بررسی و پایش میزان مصرف برق ارسال می شود و بعضا این نگرانی را به وجود آورده که مشترکان از بهمن ماه دچار افزایش تعرفه می شوند، آنطور سخنگوی صنعت برق گفته بر...

TejaratNews.com/
ماجرای پیامک مشترکان پرمصرف برق چیست؟

ماجرای پیامک مشترکان پرمصرف برق چیست؟

مدتی است که برای مشترکان برق پیامکی با عنوان بررسی و پایش میزان مصرف برق ارسال می شود و بعضا این نگرانی را به وجود آورده که مشترکان از بهمن ماه دچار افزایش تعرفه می شوند، آنطور سخنگوی صنعت برق گفته بر...

Isna.ir/
افزایش 1.5 تا 3.5 برابری تعرفه برق مشترکان پرمصرف

افزایش 1.5 تا 3.5 برابری تعرفه برق مشترکان پرمصرف

وزیر نیرو از افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف خانگی از ابتدای بهمن 1400 خبر داد.

Irinn.ir/
هشدار به مشترکان پرمصرف گاز

هشدار به مشترکان پرمصرف گاز

وزیر نفت با بیان اینکه هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت گاز مطرح نیست، گفت: 25 درصد مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز که نزدیک 50 درصد گاز خانگی را مصرف می‌کنند، مشمول جریمه خواهند شد.

TejaratNews.com/
برق مشترکان پرمصرف با قیمت 820 تومان محاسبه شده است

برق مشترکان پرمصرف با قیمت 820 تومان محاسبه شده است

مدیرکل مدیریت امور مشترکان شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: مشترکانی که بالاتر از الگوی تعیین شده برای برق، مصرف داشتند برق آن‌ها با قیمت 820 تومان محاسبه شده است.

Irinn.ir/
پشت پرده قبض‌های نجومی برق/ پیشنهادی عجیب برای مشترکان پرمصرف!

پشت پرده قبض‌های نجومی برق/ پیشنهادی عجیب برای مشترکان پرمصرف!

دو دوره‌ای است که با صدور قبض برق، مشترکان زیادی در فضای مجازی نسبت به میزان قبض و نحوه محاسبه قیمت آن اعتراض کرده‌اند حالا سخنگوی صنعت برق می‌گوید احتمالا از برق این افراد سواستفاده شده و به مشترکان ...

TejaratNews.com/
مشترکان پرمصرف آب و برق جریمه می‌شوند

مشترکان پرمصرف آب و برق جریمه می‌شوند

وزیر نیرو گفت: مشترکان پرمصرف در بخش آب و برق پس از سپری شدن مهلت 6 ماهه طرح برق امید و آب و در صورت تداوم رفتار مصرفی غلط جریمه خواهند شد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد