کدام استان‌‌ها نمی‌‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌ نام کنند؟

کدام استان‌‌ها نمی‌‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌ نام کنند؟

نزدیک به یک ماه از آغاز ثبت‌نام مسکن حمایتی می‌گذرد اما ساکنان برخی استان‌های کشور می‌گویند که در سامانه طرح جهش تولید مسکن، امکان ثبت‌نام برای برخی استان‌ها وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بسیاری از ساکنان استان‌ها و شهرهای مختلف می‌گویند که امکان ثبت‌نام برای مسکن حمایتی ندارند. فارس در گزارشی مدعی شده است که اهالی 20 استان و از جمله استان قم نمی‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌نام کنند و برخی مردم شهرهای کوچکتر از جمله سرپل‌ذهاب کرمانشاه به اقتصاد آنلاین گزارش داده‌اند که با وجود آنکه بسیاری از مردم این شهر خانه و کاشانه خود را در زلزله از دست داده‌اند امکان ثبت‌نام مسکن حمایتی برای آنها وجود ندارد.

پیگیری‌ها از معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که خبر حذف 20 استان از سامانه ثبت‌نام مسکن حمایتی صحت ندارد و اهالی تمام استان‌های ایران به جز قم می‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌نام کنند.

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی توضیح می‌دهد که علاوه بر استان قم، در برخی شهرستان‌های ایران امکان ثبت‌نام برای مسکن حمایتی وجود ندارد زیرا در قم و این شهرها زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز تامین نشده است.

چه کسانی در شهرهای مجاور ثبت‌نام کنند؟

این موضوع در حالی رخ می‌دهد که در سوم آبان امسال وزارت راه اطلاعیه‌ای منتشر کرد و توضیح داد که افراد ساکن 17 استان می‌توانند برای شهرهای مجاور استان خود تقاضای مسکن حمایتی بدهند. در این اطلاعیه آمده بود که مردمی که در مراکز استان‌های البرز، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان و سیستان و بلوچستان ساکن هستند باید برای شهرهای مجاور محل سکونت‌شان درخواست مسکن حمایتی بدهند. به عنوان مثال شهروندان ساکن کرج نمی‌توانند تقاضای مسکن حمایتی در کرج داشته باشند و باید برای مسکن حمایتی در شهرهای استان البرز و هشتگرد ثبت‌نام کنند.

این قاعده شامل ساکنان استان‌های مرکزی، قزوین، گیلان، مازندران، فارس، مرکزی، یزد و هرمزگان نیز می‌شود.

امکان جدید برای متقاضیان مسکن ملی در 11 کلانشهر

به جز این روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی به اقتصاد آنلاین خبر داد که به تازگی امکان ثبت‌نام ساکنان 11 کلانشهر برای مسکن حمایتی در شهرهای جدید فراهم شده است. بر این اساس ساکنان تبریز می‌توانند برای شهر جدید سهند و ساکنان شهر اصفهان و شهرستان‌های این استان در شهرهای جدید فولادشهر، شهر جدید بهارستان و شهر جدید مجلسی ثبت‌نام کنند.

بر اساس توضیحات وزارت راه و شهرسازی ساکنان شهرستان‌های لنجان، نجف آباد، فلاورجان و خمینی‌شهر در شهر جدید فولادشهر و ساکنان کلیه شهرهای استان اصفهان در شهر جدید مجلسی امکان ثبت‌نام دارند.

در استان بوشهر هم ساکنان شهر بوشهر می‌توانند در شهر جدید عالیشهر و ساکنان شهرهای عسلویه، نخل‌تقی و چاه‌مبارک در شهر جدید نایبند ثبت‌نام کنند. همچنین در استان سمنان ساکنان شهر سمنان در شهر سمنان و شهر جدید ایوانکی و ساکنان گرمسار در شهر جدید ایوانکی امکان ثبت‌نام دارند. در استان فارس هم شیرازی‌ها می‌توانند برای شهر جدید صدرا ثبت‌نام کنند.

در استان سیستان‌و‌بلوچستان ساکنان شهر زاهدان در شهرهای زاهدان و شهر جدید رامشار و شهر جدید تیس و ساکنان چابهار در شهر چابهار و شهر جدید تیس و همچنین ساکنان زابل در شهر جدید رامشار امکان ثبت‌نام دارند.

در استان مرکزی ساکنان اراک در شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر، ساکنان شازند و خمین در شهر جدید مهاجران و ساکنان محلات و دلیجان در شهر جدید امیرکبیر می‌توانند ثبت‌نام کنند و در استان هرمزگان هم ساکنان بندر عباس در شهر جدید علوی امکان ثبت‌نام دارند.

در استان خراسان رضوی هم امکان ثبت‌نام ساکنان مشهد در شهرهای جدید گلبهار و بینالود، ساکنان چناران در شهر جدید گلبهار و ساکنان نیشابور در شهر جدید بینالود و ساکنان کلیه شهرهای استان خوزستان در شهرهای جدید شیرین‌شهر و رامین فراهم شده است.

در استان تهران ساکنان شهر تهران در شهرهای جدید پرند، ایوانکی، هشتگرد، رباط‌کریم و پاکدشت، ساکنان قیام دشت در پاکدشت و ساکنان شهریار، بهارستان، ملارد، ری و قدس در شهر جدید پرند امکان ثبت‌نام دارند.

براساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی متقاضیانی که در این مدت ثبت‌نام کرده‌اند اما شهرهای دیگری را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند ثبت‌نام قبلی خود را در سامانه لغو و انصراف بدهند و دوباره با انتخاب درست شهر جدید، ثبت‌نام کنند.

ثبت‌نام نهضت ملی مسکن از 28 مهر آغاز شد و به مدت یک ماه و تا 28 آبان ماه ادامه دارد. سامانه ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن به نشانی saman.mrud.ir برای ثبت‌نام متقاضیان در دسترس است.

منبع: اقتصادآنلاین

بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت

بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت

شاخص رشد سالیانه اجاره بها در شهر تهران و کل کشور به اعداد بی‌سابقه 52 و 55 درصد رسیده و برنامه‌هایی مثل تعیین سقف اجاره‌بها منجر به کنترل بازار اجاره نشده است.

Bartarinha.ir/
آیا مذاکرات مسکن را ارزان می‌کند؟ / رونق معاملات در خانه‌های نقلی

آیا مذاکرات مسکن را ارزان می‌کند؟ / رونق معاملات در خانه‌های نقلی

امروز دور هفتم مذاکرات وین آغاز می‌شود. مذاکراتی که برخی می‌گویند اثری بر بازارهای داخلی ایران ندارد و برخی دیگر می‌گویند می‌تواند بازارها را تحت تاثیر قرار دهد. آیا نتایج مذاکرات وین، بر قیمت مسکن اث...

TejaratNews.com/
قیمت مسکن در مسیر ثبات

قیمت مسکن در مسیر ثبات

فعالان بازار مسکن شروع ثبت‌نام از افراد فاقد مسکن و اجرای برنامه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را موثرترین فاکتور در جلوگیری از جهش و حرکت به سمت ثبات قیمت مسکن عنوان می‌کنند.

TejaratNews.com/
تاثیر مذاکرات بر بازار مسکن / پیش‌بینی روند بازار ملک

تاثیر مذاکرات بر بازار مسکن / پیش‌بینی روند بازار ملک

ایران و 4 قدرت جهانی مذاکرات برای احیای برجام را، امروز دوشنبه 8 آذر، بار دیگر آغاز می‌کنند. تحلیل کارشناسان از تاثیر مذاکرات بر بازار مسکن و روند قیمتی آن در ماه‌های پیش رو چیست؟

TejaratNews.com/
واکنش بازار مسکن به مذاکرات وین

واکنش بازار مسکن به مذاکرات وین

میانگین قیمت واحدهای مسکونی در آبان ماه یک‌درصد (ماهانه) رشد کرد. این ریزنوسان با وجود صعود معاملات مشخص می‌کند فروشنده‌ها به‌دلیل یک فاکتور بیرونی، چشم‌انداز قیمت را کاهشی می‌بینند.

TejaratNews.com/
تا امروز چند نفر در در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند؟

تا امروز چند نفر در در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند؟

طبق تازه‌ترین آمار ارايه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بیش از یک میلیون و 734 هزار نفر در سامانه نهضت ملی‌ مسکن ثبت‌نام کردند.

TejaratNews.com/

ثبت‌نام بیش از یک میلیون و 713 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن

بانک مرکزی: اعتبار وام ودیعه مسکن تمام شد

بانک مرکزی: اعتبار وام ودیعه مسکن تمام شد

ثبت نام وام ودیعه مسکن در حالی ادامه دارد که بانک مرکزی از اتمام اعتبار بانک‌ها خبر می دهد ولی معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی این اتمام اعتبار را قبول ندارد.

TejaratNews.com/
جزيیات روش‌های تامین اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن

جزيیات روش‌های تامین اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن

محمودزاده ضمن اعلام روش‌های تامین اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: مدیران کل راه و شهرسازی نسبت به تامین اراضی اهتمام داشته باشند.

TejaratNews.com/
مسکن در تهران گران شد

مسکن در تهران گران شد

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان 1400، نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.

Bartarinha.ir/
مسکن ارزان 2 میلیارد تومانی/ بازپرداخت وام جهش مسکن چقدر می‌شود؟

مسکن ارزان 2 میلیارد تومانی/ بازپرداخت وام جهش مسکن چقدر می‌شود؟

دولت مدعی است که در طرح جهش مسکن برای دهک‌های پایین جامعه مسکن ارزان می‌سازد، اما برآوردها نشان می‌دهد که قیمت تمام شده این واحدها حدود دو میلیارد تومان است.

TejaratNews.com/
قیمت مسکن ارزان می‌شود یا گران؟

قیمت مسکن ارزان می‌شود یا گران؟

طبق آمارهای منتشر شده و همچنین نظرات کارشناسان، نیمه دوم سال 1400 ثبات در بازار مسکن مشهود است.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال 1400

پیش‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال 1400

طبق آمارهای منتشر شده و نظرات کارشناسان، نیمه دوم سال 1400 ثبات در بازار مسکن مشهود است.

TejaratNews.com/
نرخ اجاره مسکن در شیراز / کدام مناطق ارزان‌تر است؟

نرخ اجاره مسکن در شیراز / کدام مناطق ارزان‌تر است؟

بنا بر اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار فهرستی از متوسط اجاره ماهانه آپارتمان در برخی از محلات شیراز و حومه به دست آمده است.

TejaratNews.com/
آغاز ساخت مسکن برای زلزله زده‌های اندیکا

آغاز ساخت مسکن برای زلزله زده‌های اندیکا

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان از آغاز ساخت و ساز مسکن برای زلزله زده‌های اندیکا بر اساس شرایط جغرافیایی شهرستان خبر داد.

TejaratNews.com/
نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ ارايه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است رفع چالش قدیمی قیمت گذاری دستوری با ورود کالا‌های متعدد به بورس کالا تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد صورت مالی میاندوره ای شرکت تولید رینگ سایپا منتشر شد "کنور" صورت مالی حسابرسی شده شرکت تابعه را منتشر کرد پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول) انتشار صورت سود وزیان میاندوره ای "رتکو" چشم نگران بازار طلا و ارز به مذاکره ایران و 1+4 افزایش 64درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو