سازمان بورس به موضوع روابط و رانت‌های اطلاعاتی ورود کند

سازمان بورس به موضوع روابط و رانت‌های اطلاعاتی ورود کند

مجلستهران- ایرنا- رییس‌ مجلس شورای اسلامی از سازمان بورس خواست بر موضوع نظارت و کنترل و روابط و رانت‌های اطلاعاتی در بورس که موجب بهرمندی عده‌ای و ضرر و آسیب عده‌ای دیگر در بورس می‌شود، اهتمام جدی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر قالیباف روز سه شنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره وضعیت بورس اظهار کرد: مردم براساس سیاست‌های دولت قبل به بازار بورس اعتماد کرده‌اند برای همین شاهد بودیم که تعداد سهامداران از چهار، پنج میلیون به 40 تا 50 میلیون رسید که بسیاری از این سهامداران هم سهامداران خرد هستند.

وی خواستار پاسخگویی دولت‌ها نسبت به بازار سرمایه شد و ادامه داد: دولت باید توجه کند بازار بورس بازار تنها و مستقلی نیست، این بازار تحت تاثیر سیاست‌های اقتصادی، پولی و بانکی دولت است. از صادرات و واردات تا تصمیم‌های بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این بازار تاثیرگذار هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم روشن شدن سیاست‌های اقتصادی دولت و هماهنگی بانک مرکزی با بقیه بخش‌های دولت گفت: آقای ريیسی در معرفی کابینه به مجلس قول داد که حتما برنامه و سیاست‌های اقتصادی روشن خود را به مجلس اعلام خواهد کرد.

 وی اضافه کرد: در آستانه لایحه بودجه 1401 هستیم و خوب است که این سیاست‌ها روشن و مشخص شود و این توقع و انتظار مجلس از دولت است.

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: از شما که فرزند مجلس و امروز در دولت هستید هم انتظار خاصی داریم و به این موارد توجه کنید.

 قالیباف ادامه داد: امروز مخصوصا سهامداران خرد به این احتیاج دارند که ابزار لازم برای پوشش ریسک بورس و حمایت مخصوصا برای سهامداران خرد پیش بینی شود. اگر کار کارشناسی خواستید، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون تولید و مرکز پژوهش‌ها کمک می‌کنند. حالا با اوراق تبعی می‌خواهید این کار را انجام دهید یا هر کار دیگر، بحث من روش‌ها نیست اما به ویژه برای سهامداران خرد باید این کار انجام شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقع ما از وزارت اقتصاد امور اقتصادی و دارایی ثبات در بورس است، گفت: علاوه بر این نقد شوندگی از اولویت‌ها و انتظارات ما و مطالبه مجلس و مردم  است. شفافیت و فلسفه وجودی بورس هم مهم است.

قالیباف با بیان اینکه بازار بورس و بازار سرمایه برای رونق تولید و توسعه زیرساخت‌های کشور است، گفت: باید ببینیم امروز بورس چقدر به سمت تولید و زیرساخت‌ها پیش می‌رود. از بورس و آقای عشقی توقع داریم که در بحث نظارت و کنترل و روابط و رانت‌های اطلاعاتی در بورس که موجب بهرمندی عده‌ای و ضرر و آسیب عده‌ای دیگر در بورس می‌شود، اهتمام جدی داشته باشند.

وی یادآورشد: آسیب دیدگان عمدتا سهامداران خرد هستند که هم در کاهش و هم افزایش در نوسانات ضرر جدی می‌کنند این دیگر مستقیم به مدیریت بورس  و نظارت و کنترل برمی‌گردد و جزو وظایف ذاتی بورس است که باید به آن توجه شود.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر سیاست‌های اقتصادی روشن، بحث قیمت‌گذاری دستوری و سیاست‌های اوراق و سهام معلوم شود، امیدواریم شاهد با یک رشد و ثبات منطقی در بورس باشیم و این توقع مجلس و مردم از دولت و به ویژه وزارت اقتصاد و امور دارایی است.

قالیباف با اشاره به اینکه مجلس روزهای سه‌شنبه بنای پیگیری و نظارت بر اجرای قوانین دارد، گفت: حتما در جلسات بعدی روزهای سه شنبه پیگیر موضوع بورس خواهیم بود چرا که این دغدغه دو سوم مردم است که در اینجا سرمایه گذاری کرده‌اند.

تشدید ریزش بورس با عرضه‌های اولیه جذاب! / کاهش جذابیت تاریخی عرضه‌های اولیه

تشدید ریزش بورس با عرضه‌های اولیه جذاب! / کاهش جذابیت تاریخی عرضه‌...

یک کارشناس بازار سهام گفت: در شرایطی که بازار سرمایه در رکود سنگین به سر می‌برد، عرضه‌های اولیه جدید حتی با قیمت‌های جذاب نیز موجب افزایش شتاب ریزش سایر سهام می‌شود.

TejaratNews.com/
سهامداران بورس منتظر جبران باشند

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

نشست نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل اتاق بازرگانی تهران امروز برگزار شد. عشقی در این جلسه از بازگشت اعتماد از دست رفته سهامداران گفت.

Bartarinha.ir/

سهامداران نگاه بلندمدت به بورس داشته باشند

اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود

اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود

عشقی گفت: با پیگیری‌های انجام شده اعتماد از دست رفته سهامداران را جبران کرده و پیشنهاداتی برای حل این موضوع در بودجه لحاظ خواهد شد..

YJC.news/
روز پرکار بورس انرژی

روز پرکار بورس انرژی

امروز کالاهای حلال 402، حلال 404، آیزوفید و آیزوریسایکل پالایش نفت تبریز در رینگ داخلی و رافینت 2 شرکت پتروشیمی شیمی بافت در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

Sena.ir/
رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

بازار سهام شنبه را بدون فشار فروش و با رشد شستا و فولاد آغاز کرد. شاخص کل در آغاز بازار امروز 0٫18 درصد مثبت است.

TejaratNews.com/

سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 283 واحد رشد کرد.

YJC.news/
بورس و هفته ای پر از ابهام

بورس و هفته ای پر از ابهام

بازار سهام یک هفته منفی دیگر را پشت سر گذاشت تا با افت 9/ 3‌ درصدی شاخص کل، عمر دوره رکود فعلی بازار به یک ماه نزدیک شود.

EghtesadOnline.com/
واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشته

واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشت...

هفته گذشته بازار‌های دارایی تحت تاثیر برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام در وین بودند.

EghtesadOnline.com/
هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: بازار سرمایه نقش زیادی را در توسعه بخش خصوصی ایفا می‌کند، این بازار به عنوان فضایی تلقی می‌شود که...

EghtesadOnline.com/
بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فایل صوتی

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فای...

بورس در هفته‌ای که گذشت گرفتار رکودی سنگین بود، به نحوی که بسیاری از کارشناسان آن را به دلیل جو بلاتکلیفی ناشی از مذاکرات می‌دانند.

EghtesadOnline.com/

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340هزار واحد به کار خود پایان داد.

EghtesadOnline.com/
آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

اقتصادآنلاین "آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس" را با حضور کارشناسان اقتصادی در کلاب‌هاوس بررسی می کند.

EghtesadOnline.com/
اولین سیگنال دلار به مذاکرات/ دلار 30 هزار تومان شد؟ صدای محسن رضایی از بازار رانتی درآمد شاخص هم وزن نیز منفی است "قطعی گاز" در زمستان؛ کم تاثیر اما جنجالی شاخص کل همراه با افت 4 هزار واحدی سودآوری 110 درصدی بانک کارآفرین گزارش به ريیسی درباره مرغ و تخم مرغ در هواپیما 637هزارمیلیارد به حجم نقدینگی اضافه شد تشدید ریزش بورس با عرضه‌های اولیه جذاب! / کاهش جذابیت تاریخی عرضه‌های اولیه اوراق مسکن چند؟ تراکتور 4.4 برابر گران شد سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران «معافیت‌مالیاتی» برگ برنده رقابت سبدگردان‌ها هر کیلو زعفران 45 میلیون تومان؟ فقط چراغ «سهام ویستا» روشن بود! بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی تا آخر سال تمدید شد اوراق مسکن چند؟ خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد ترافیک پرحجم سیمانی‌ها در تالار نقره‌ای سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت روز پرکار بورس انرژی رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند قیمت پراید امروز 13 آذر 1400 اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها