میلیونرها از ترکیه مهاجرت می‌کنند

میلیونرها از ترکیه مهاجرت می‌کنند

ترکیه سال‌هاست شاهد مهاجرت جدی میلیونرها است. در حالی که هزار میلیونر ترک در سال 2015 ترکیه را ترک کردند، این رقم در سال 2016 به 6 هزار نفر افزایش یافت.

روزنامه اینترنتی فراز: ترکیه سال‌هاست شاهد مهاجرت جدی میلیونرها است. در حالی که هزار میلیونر ترک در سال 2015 ترکیه را ترک کردند، این رقم در سال 2016 به 6 هزار نفر افزایش یافت.

بر اساس گزارش «مهاجرت میلیونرها» که توسط New World Wealth مستقر در آفریقای جنوبی منتشر شده است، این روند در سال 2017 ادامه یافت و این رقم را 6 هزار نفر حفظ کرد. 4 هزار میلیونر در سال 2018 و 2 هزار و صد میلیونر در سال 2019 ترکیه را ترک کردند. در 3 سال گذشته، 23 هزار نفر از جمله 10 هزار میلیونر و 13 هزار کارآفرین و بازرگان از ترکیه مهاجرت کردند. بنابراین، ترکیه بعد از چین و هند سومین کشوری بود که بیشترین میلیونرهای جهان را از دست داد.

پرتغال یکی از چشمگیرترین کشورها در میان کشورهایی است که کارآفرینان و میلیونرهای ترک به آنجا مهاجرت می‌کنند. پرتغال که بین اکتبر 2012 تا ژانویه 2020، 8 هزار و 288 اجازه اقامت داده است، یکی از 3 کشوری است که بیشترین تعداد مهاجران را در سال‌های اخیر داشته است. در سیستم موسوم به ویزای طلایی، چین با 4.484 شهروند، برزیل با 868 شهروند و ترکیه با 385 شهروند در رتبه اول قرار گرفتند.

پرتغال با برنامه اجازه اقامت 5 میلیارد و 37 میلیون یورو سرمایه‌گذاری دریافت کرد که مستلزم مسکن و حداقل سرمایه 250 هزار یورویی است. در این برنامه که در ازای سرمایه‌گذاری ارايه می‌شود، ترک‌ها سهم قابل توجهی در کشورهایی مانند مالت و یونان دارند. در میان این کشورها، انگلستان یکی از کشورهایی است که دارای سخت‌ترین شرایط است. مطالعه‌ای که در انگلستان انجام شد نشان می‌دهد که ترک‌ها میلیون‌ها دلار را برای ورود و زندگی در این کشور هزینه می‌کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط سازمان مستقر در لندن Spotlight on Corruption، میلیونرهای ترکیه‌ای حداقل 2 میلیون پوند برای دریافت ویزا از انگلیس هزینه می‌کنند.

قبل از هر چیز صحبت در مورد جزيیات تحقیق مفید است. طبق تحقیقات انجام شده، در مجموع 12 هزار و 649 ویزای طلایی در انگلستان در سال‌های 2020-2020 صادر شده است. در این عمل که از سال 2008 آغاز شد، چینی‌ها بیشترین ویزای طلایی را دریافت کردند. 4106 میلیونر در چین در ازای سرمایه گذاری خود در انگلستان ویزا دریافت کردند. در رتبه دوم 2526 شهروند روسیه قرار دارند.

692 درخواست از هند، 685 درخواست از ایالات متحده، 283 درخواست از پاکستان و 278 درخواست از قزاقستان پذیرفته شده است. در حالی که 254 درخواست از هند که رتبه 7 را در این فهرست دارد، تایید شده است، عربستان سعودی با 223 ویزای طلایی هشتم، ترکیه با 221 ویزا نهم و مصر 206 درخواست دریافت کرده است.

بنابراین میلیونرهای ترک چقدر برای این ویزاها که TIER 1 نیز نامیده می‌شوند، پرداخت کردند؟ دریافت ویزای طلایی از انگلستان در واقع بسیار گران است. ویزای طلایی به افراد ثروتمند اجازه می‌دهد در صورت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ثبت شده در انگلستان، حق زندگی در انگلستان را داشته باشند.

کسانی که 2 میلیون پوند سرمایه‌گذاری یا اوراق قرضه دولتی در انگلستان خریداری می‌کنند، حق زندگی 3 ساله در انگلستان را دارند. برای کسانی که 2 میلیون پوند سرمایه گذاری می‌کنند، ادامه سرمایه‌گذاری برای 5 سال الزامی است. سه سال برای کسانی که 5 میلیون پوند سرمایه‌گذاری می‌کنند و دو سال برای کسانی که 10 میلیون پوند سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به عبارت دیگر، بر اساس این گزارش، 221 ثروتمند ترکیه بین 442 میلیون تا 2.2 میلیارد پوند برای زندگی در جزیره به مدت 12 سال پرداخت کردند. این میزان بین 5.3 میلیارد تا 26.4 میلیارد لیر متغیر است.

local_offerبرچسب‌ها:
کمک 7 میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه

کمک 7 میلیارد دلاری ایرانیان به ترکیه

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متاسفانه طی سال‌های 97 تا 99، ایرانیان 7 میلیارد دلار در بازار مسکن ترکیه سرمایه گذاری کرده‌اند که کمک بسیاری به ترکیه در دوران بحران مالی اخیرش بود.

TejaratNews.com/
مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازار‌های ایران

مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازار‌های ایران

افرادی که طی پنج سال اخیر در ترکیه خانه خریده‌اند چنانچه همین حالا آن را بفروشند و به دلار تبدیل کنند 27% ضرر کرده‌اند.

Bartarinha.ir/

مقایسه بازدهی خرید ملک در ترکیه با بازارهای ایران / باخت خریداران ملک در ترکیه

ایرانی‌ها باز هم رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند

ایرانی‌ها باز هم رکورد خرید خانه در ترکیه را شکستند

ایرانیان در سپتامبر 2021 میلادی در مجموع 1323باب خانه مسکونی در ترکیه خریداری کرده‌اند. اتباع عراق با خرید 990 خانه و شهروندان روسیه نیز با خرید 540 باب خانه در رده‌های دوم و سوم این فهرست قرار گرفته‌...

Bartarinha.ir/
ترکیه واردات فرش ایرانی را ممنوع کرد!

ترکیه واردات فرش ایرانی را ممنوع کرد!

ترکیه ورود فرش ایرانی را ممنوع کرده است. ريیس سابق کنفدراسیون صادرات با اعلام این خبر گفت: پیش از این ترکیه یکی از مقاصد مهم صادرات فرش ایران بوده است.

Bartarinha.ir/
کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه

کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه

ارزشگذاری اسمی بسیاری از خانه های فروخته شده به خارجی ها بسیار بیش از ارزش واقعی آنها بوده و حالا با سیستم ارزش گذاری جدید، بسیاری از قراردادهای خرید جدید لغو شده است.

Bartarinha.ir/
چرا مردم لیر ترکیه می‌خرند؟

چرا مردم لیر ترکیه می‌خرند؟

در روزهای اخیر اتفاق عجیبی در بازار ارز رخ داده و تقاضا برای خرید لیر افزایش یافته است. در شرایطی که قیمت لیر کاهشی بوده چرا تقاضا برای خرید این ارز افزایش یافته است؟

TejaratNews.com/
قیمت خانه در ترکیه یک سوم تهران / ایرانیان دومین خریدار خانه در ترکیه!

قیمت خانه در ترکیه یک سوم تهران / ایرانیان دومین خریدار خانه در تر...

در یک سال گذشته معاملات مسکن در تهران 40 درصد کاهش یافته. اما در همین بازه زمانی ایرانیان 21 درصد بیشتر از سال گذشته در ترکیه خانه خریده‌اند. حالا ایرانیان دومین خریدار خانه در ترکیه‌اند و حتی چهار بر...

TejaratNews.com/
اتفاقی عجیب در ترکیه / رشد 15 برابری خرید مسکن ایرانیان / دلارهای صادراتی به ترکیه رفت!

اتفاقی عجیب در ترکیه / رشد 15 برابری خرید مسکن ایرانیان / دلارهای ...

طبق ادعای یک روزنامه امروز، میزان خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیه طی دو سال گذشته 15 برابر شده و حتی تعدادی از صادرکنندگان هم درآمد ارزی حاصل از صادرات را به خرید ملک در خارج اختصاص داده‌اند.

TejaratNews.com/
ارزآوری خودروسازان ترکیه 900 برابر خودروسازان ایران/ درآمد صنعت خودروی ترکیه 4.5 برابر نفت

ارزآوری خودروسازان ترکیه 900 برابر خودروسازان ایران/ درآمد صنعت خو...

درآمد صادراتی خودروسازان ترکیه تقریبا به 900 برابر درآمد صادراتی خودروسازان ایرانی و 4.5 برابر درآمد نفتی ایران رسید.

TejaratNews.com/
لیر ترکیه بازهم سقوط کرد

لیر ترکیه بازهم سقوط کرد

روند نزولی لیر ترکیه این بار با برکناری شبانه معاونین بانک مرکزی از سوی اردوغان ادامه یافت.

Bartarinha.ir/

کاهش دوباره ارزش لیر ترکیه

سقوط ارزش لیر ترکیه زیر سایه جنگ احتمالی / بررسی آخرین روند پول ترکیه

مرزهای ایران و ترکیه همچنان بسته‌اند / برقراری پرواز ماهان به ترکیه

مرزهای ایران و ترکیه همچنان بسته‌اند / برقراری پرواز ماهان به ترکی...

ريیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه می‌گوید: مرز زمینی میان ایران و ترکیه همچنان بسته است و هیچ خودرویی در مرزهای زمینی تردد ندارد.

TejaratNews.com/
صفر شدن تعهدات معوق سایپا قابل تقدیر است خبری از گرانی قیمت بنزین نیست سهام شناور آزاد شرکتهای بورسی و فرابورسی برای دوره یکساله منتهی به 6 ماهه نخست سال منتشر شد شاخص بورس هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ تورم منطقه یورو به بالاترین سطح در 13 سال گذشته رسید خبری از گرانی بنزین نیست آغاز پیش فروش عادی ایران خودرو از امروز نرخ سود وام مسکن به 21٫5 درصد رسید قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 مهر اوراق فروشی، فشار فروش بورس را بالا می‌برد در مجمع شستا چه گذشت؟ / شستا چقدر سود تقسیم کرد؟ اصلاح قیمت مرغ در راستای افزایش نرخ مولفه‌های تولید " ولراز " از رهن یک دستگاه آپارتمان گفت خرید بیت کوین در کمترین زمان با ایرانیکارت " وتوسم " سهام " وبانک " را واگذار کرد سود کارگزاری‌های چقدر است؟ " تپکو " بالاخره قرارداد فروش افشا کرد درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن پتروشیمی‌ها، نوار بهداشتی را گران کردند! بخش خصوصی مشکل برق را حل می‌کند؟ / برق گران می‌شود؟ " کلوند" کاشی‌های کف را 20 درصد گران کرد عرضه‌های دلار جنب کوچه "ارباب جمشید" 200 کیسه پول زیر آوار شعبه بانک مرکزی عراق قیمت رهن کامل آپارتمان در مناطق 7 و 12 تهران تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو 2008 کارکده 790 میلیون تومان عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28 پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند