مجمع شاوان 1401 | پیش بینی سود شرکت برای سال جاری چقدر می‌باشد؟

مجمع شاوان 1401 | پیش بینی سود شرکت برای سال جاری چقدر می‌باشد؟

امروز سه شنبه 28 تیر 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پالایش نفت لاوان (شاوان) با حضور 84.65 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش جامع و کامل نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پالایش نفت لاوان (شاوان) با حضور 84.65 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای بارگاهی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید، آقای اخباری مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400 به صورت زیر ارايه دادند:

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت در صنعت فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای فعالیت می‌کند. ظرفیت اسمی تقطیر نفت خام شرکت در زمان تاسیس 20 هزار بشکه در روز بوده که با اجرای طرح جامع بهبود فرایند و بهینه سازی ظرفیت، هم اکنون این رقم به 56 هزار بشکه در روز طبق پروانه بهره برداری افزایش یافته است.شرکت طرح بهینه سازی پروژه احداث واحد تقطیر در خلا جدید با ظرفیت 12 هزار بشکه در روز به همراه واحد قیر سازی را در جهت الزامات زیست محیطی و انعطاف پذیری بالاتر در عملیات تولید در دستور کار خود قرار داده که در محدوده پالایشگاه موجود طی اعمال تغییرات لازم، اجرا می‌گردد. با اجرای این طرح محصول نفت کوره با سولفور بالای ته مانده برج تقطیر‌های واحد‌های تقطیر یک و دو پالایشگاه حذف شده و به عنوان خوراک واحد تقطیر در خلا جدید محصولات با ارزش افزوده بالاتری نظیر لوبکات سنگین و نفت گاز از آن تولید می‌شود.

عملکرد مالی شرکت در سال مالی مورد گزارش

درآمد عملیاتی نسبت به سال قبل در حدود 135 درصد افزایش یافته است که ناشی از افزایش در مقادیر فروش به میزان 30 درصد، افزایش در میانگین نرخ‌های فروش فرآورده‌ها به میزان 94 درصد و افزایش در میانگین نرخ تسعیر ارز به میزان 11 درصد می‌باشد.

بهای تمام شده درآمد‌های عملیاتی در سال مالی مورد گزارش در قیاس با سال مالی قبل در حدود 156 درصد افزایش داشته است که عمدتا ناشی از افزایش در مقادیر مصرف مواد اولیه، افزایش در نرخ‌های ارزی نفت خام و میعانات گازی، افزایش نرخ ارز و افزایش سایر هزینه‌های تولید می‌باشد.

سایر درآمد‌ها مربوط به تعدیل نرخ فروش فرآورده‌ها و سود ناشی از تسعیر دارایی‌های ارزی عملیاتی می‌باشد.
هزینه‌های مالی بهره‌های تحقق یافته تسهیلات دریافتی از بانک‌های تجارت، ملت و رفاه می‌باشد و افزایش آن نسبت به سال مالی قبل ناشی از افزایش دریافت تسهیلات از بانک‌های مذکور است.

سایر درآمد‌ها و هزینه‌های غیرعملیاتی عمدتا شامل سود سپرده بانکی کوتاه مدت، سود تسعیر ارز و خدمات ارايه شده می‌باشد و افزایش آن نسبت به سال قبل عمدتا ناشی از افزایش درآمد حاصل از خدمات ارايه شده می‌باشد.

در مجموع سود خالص شرکت 28.532 میلیارد ریال بوده که با 39 درصد رشد نسبت به سال گذشته، به ازای هر سهم سودی 3.570 ریالی را ساخته است.

عملکرد عملیاتی شرکت در سال مالی مورد گزارش
پروژه‌های آتی شرکت
  • احداث واحد VB (وکیوم باتوم).
  • احداث واحد قیر سازی.
  • احداث واحد پتروپالایشی 150 هزار بشکه‌ای

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده سازمان حسابرسی قرايت گردید و در خصوص بند 6 در رابطه با مالکیت اراضی عنوان شد: مالکیت زمین‌های لاوان در قالب یک سند متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. شرکت اجرت المثل استفاده از جزیره (حدود 3.4 میلیارد تومان برای 9 سال) را تا سال 1398 را پرداخت کرده است و از سال 1398 تا مهر 1400 نیز معادل 2.4 میلیارد وتومان پرداخت شده است.

شرکت‌های دیگری نیز در این جزیره وجود دارد. چنانچه شرکت بخواهد طرح توسعه‌ای دهد زمین در اطراف پالایشگاه وجود دارد، اما باید مصوبه شرکت ملی نفت اخذ شود. شرکت طرح توسعه داشته و شرکتی که مجری طرح می‌شود 20 درصد آن متعلق به شرکت پالایش نفت لاوان و 80 درصد آن متعلق به سازمان تامین اجتماعی خواهد بود. طی هفته آینده این طرح نهایی و مصوب خواهد شد. شرکت برنامه طرح توسعه‌ای 80 میلیون یورویی خواهد بود.

سوالات مطرح شده در مجمع:

برآورد سرمایه گذاری طرح تقطیر چقدر می‌باشد؟ سرمایه گذاری مورد نیاز پروژه تقطیر 45 میلیون دلار با بازگشت سرمایه 2.5 ساله و نرخ بازگشت سرمایه 30.8 درصد می‌باشد.

چرا شرکت برنامه کیفی سازی بنزین را با توجه به افزایش سود آوری شرکت انجام نمی‌دهد؟ با توجه به حجم بنزین مصرفی کشور، الزامات حاکمیتی بر مبنای تولید حداکثری می‌باشد و نه افزایش کیفیت. در حال حاضر بهترین برنامه ریزی شرکت تولید بنزین مشابه یورو می‌باشد. عمده سود شرکت در 3 ماهه اول سال تولید بنزین مشابه یورو بوده است. تبدیل اکتان به اکتان 95 نیازمند تکنولوژی بالایی است.

ارزش جایگزینی شرکت چقدر می‌باشد؟ ارزش جایگزینی شرکت هم اکنون حدود 1.2 میلیارد دلار است.

علت هزینه بالای انرژی شرکت چیست؟ دلیل هزینه انرژی بالا افزایش نرخ گاز است که از 100 تومان به 2.000 تومان رسیده است. شرکت به صورت ماهانه گازی که از میادین لاوان برداشت می‌کند را به شرکت ملی پرداخت می‌کند.

پیش بینی سود شرکت برای سال جاری چقدر می‌باشد؟ برای 3 ماهه 200 تومان بوده و این روند ادامه خواهد داشت.

در انتها به ازای هر سهم 3.000 ریال سود تقسیم گردید، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت انتخاب گردید.

مجمع دلقما 1401 | سود هر سهم چقدر است؟

مجمع دلقما 1401 | سود هر سهم چقدر است؟

امروز 9 تیر 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دارويی و بهداشتی لقمان با حضور 82 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

NabzeBourse.com/
تحلیل شاوان امروز 4 تیر 1401

تحلیل شاوان امروز 4 تیر 1401

امروز قصد داریم تا به بررسی سهام شاوان به لحاظ تکنیکالی بپردازیم. این تحلیل صرفا یک پیش بینی از روند احتمالی نماد شاوان در روزهای آینده بورس است.

NabzeBourse.com/
تحلیل نماد شاوان | سوپر گزارش شاوان، سقف تاریخی می شکند؟

تحلیل نماد شاوان | سوپر گزارش شاوان، سقف تاریخی می شکند؟

شاوان در گزارش سه ماهه نیز یک سوپر گزارش را ارايه کرد و توانست سود خالص هر سهم را با افزایش بی نظیر 107 درصدی از 97 تومان به 203 تومان برساند.

NabzeBourse.com/
سهامداران وتجارت بخوانند | سود هر سهم سهامداران چقدر است و واریز سود چه زمانی است؟

سهامداران وتجارت بخوانند | سود هر سهم سهامداران چقدر است و واریز س...

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت با حضور 56/64 درصدی سهامداران این بانک برگزار و صورت‌های مالی «وتجارت» به تصویب سهامداران این بانک بزرگ بورسی کشور رسید. در پایان این مجمع چقدر سود به سهامداران تعلق...

NabzeBourse.com/
مجمع دشیمی 1401 | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع دشیمی 1401 | سود هر سهم چقدر بود؟

امروز 23 خرداد 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیمی دارویی داروپخش (دشیمی) با حضور 76.3 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی شغدیر | سود هر سهم شغدیر چقدر بود؟

تحلیل بنیادی شغدیر | سود هر سهم شغدیر چقدر بود؟

مبلغ فروش شغدیر در دوره نه ماهه با رشد 86 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به حدود 2700 میلیارد تومان رسیده است. وضعیت بنیادی شغدیر چگونه است؟

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی وبملت | سود هر سهم وبملت در 9 ماهه چقدر بود؟

تحلیل بنیادی وبملت | سود هر سهم وبملت در 9 ماهه چقدر بود؟

خالص سود سرمایه گذاری‌های وبملت در این 9 ماه حدود 698 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 81% بیشتر بوده است. وبملت به لحاظ بنیادی در چه وضعیتی قرار دارد؟

NabzeBourse.com/
شاوان در آستانه مقاومت سخت

شاوان در آستانه مقاومت سخت

شاوان از جمله نمادهایی است که سودسازی خیلی خوبی دارد و eps نزدیک به 30 هزار ریال داشته و متوسط p بر e این نماد نیز 4.98 است که از متوسط گروه پایین‌تر است. تحلیل این نماد را در مطلب زیر بخوانید.

NabzeBourse.com/
تحلیل تکنیکال دو نماد بورسی | شاوان همچنان صعودی می ماند؟ | شبریز با ریسک به ریوارد معمولی

تحلیل تکنیکال دو نماد بورسی | شاوان همچنان صعودی می ماند؟ | شبریز ...

شاوان و شبریز دو نماد گروه پالایشی هستند که به درخواست کاربران سایت نبض بورس امروز 16 فروردین 1401 از لحاظ تکنیکالی مورد بررسی قرار گرفتند. روند این دو نماد چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی یک پتروشیمی | سود هر سهم خراسان در 9 ماهه چقدر شد؟

تحلیل بنیادی یک پتروشیمی | سود هر سهم خراسان در 9 ماهه چقدر شد؟

شرکت پتروشیمی خراسان در سال 91 با نماد (خراسان) در بازار دوم فرابورس اوراق بهادار درج شد. در سال 97 با توجه به افزایش درصد سهام شناور پتروشیمی خراسان، در بازار دوم بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. در این...

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی اپال | دلیل رشد 702 درصدی سود هر سهم چه بود؟

تحلیل بنیادی اپال | دلیل رشد 702 درصدی سود هر سهم چه بود؟

شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با نماد اپال یکی از شرکت‌هایی است که سهام آن کمتر از یک سال است که عرضه اولیه شده است. دلیل رشد 702 درصدی سود هر سهم این نماد چه بود؟

NabzeBourse.com/
در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیپدار سیستم آریا با حضور 74.48 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای فولادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید...

NabzeBourse.com/
حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
هنر آن است که بتوانیم با مردم ناراضی گفت‌وگو کنیم قیمت‌های متفاوت غذای نوزاد/ هزینه خرید سرلاک چقدر است؟ 80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد بابایی کارنامی رییس هیات تحقیق و تفحض از شستا شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل!