اخبار جدید از نمادهای مهم بورس / جزيیات مزایده ایران خودرو

اخبار جدید از نمادهای مهم بورس / جزيیات مزایده ایران خودرو

روز گذشته در سامانه کدال شاهد انتشار اطلاعیه‌‌‌های متعددی در خصوص افشای اطلاعات بااهمیت ناشران بورسی و فرابورسی بودیم. در ادامه به تشریح جزيیات چندی از اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته‌‌‌ شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، «وملل» طی اطلاعیه‌‌‌ای در تارنمای کدال اعلام کرد که به منظور افزایش میزان تسهیلات‌‌‌دهی و متعاقب آن کسب درآمد واسطه‌‌‌گری مالی، موسسه ملل در ادامه واگذاری و فروش پروژه‌‌‌های مروارید در تهران و درنیکا و کوه‌نور در مشهد، تا تاریخ این گزارش تعداد 31 واحد دیگر از این پروژه‌‌‌ها را به فروش رسانده و مجموعا مبلغ 32‌میلیارد تومان سود در دفاتر این موسسه شناسایی شده که به قرار ذیل هستند:

پروژه درنیکا: از این پروژه تعداد 10 واحد به بهای تمام شده 2/ 42‌میلیارد تومان، مبلغ فروش 9/ 61میلیارد تومان و 7/ 19‌میلیارد تومان درآمد.

پروژه مروارید: از این پروژه تعداد یک واحد به بهای تمام شده 1/ 11‌میلیارد تومان، مبلغ فروش 1/ 19‌میلیارد تومان و 8‌میلیارد تومان درآمد.

پروژه کوه‌نور: از این پروژه تعداد 20 واحد به بهای تمام شده 3/ 130‌میلیارد تومان، مبلغ فروش 7/ 134‌میلیارد تومان و 4/ 4‌میلیارد تومان درآمد.

ایران خودرو: «خودرو» در اطلاعیه‌‌‌ای از برگزاری مزایده فروش 58/ 83‌درصد سهام شرکت لیزینگ خودرو غدیر از طریق سازمان بورس به‌صورت یکجا با شرایط نقد و اقساط خبر داد. این مزایده در تاریخ 12 آبان 1400 برگزار می‌شود. تاریخ برآورد شده جهت مشخص شدن نتایج نیز همان 12 آبان‌‌‌ماه 1400 اعلام شده است.

تجهیز نیروی زنگان: «شزنگ» طی اطلاعیه‌‌‌ای اعلام کرد که با عنایت به ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران در خصوص تحصیل یا واگذاری سهام سایر شرکت‌ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، شرکت تجهیز نیروی زنگان (سهامی عام) نسبت به تحصیل 75‌درصد از سهام شرکت تازه‌تاسیس پترو پویش نفت زنگان سورین مشتمل بر 7500 سهم به ارزش جمعا 225‌میلیون تومان اقدام کرده است. موضوع فعالیت شرکت عبارت است از تحقیق و پژوهش در زمینه انواع فرآورده‌‌‌های نفتی از جمله روانکارها، کاتالیست‌‌‌های صنعت نفت و دیگر پروژه‌‌‌های مرتبط؛ بازرگانی، تولید، فروش، واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز. بدیهی است اثرات سود و زیانی که در بازه‌‌‌های زمانی مقرر (میاندوره‌‌‌ای 6ماهه و سالانه) به اطلاع سهامداران و سرمایه‌گذاران خواهد رسید.

کشت و دامداری فکا: «زفکا» طی اطلاعیه‌‌‌ای از تغییرات بااهمیت در عملکرد شرکت‌های تحت کنترل شرکت خبر داد. شرکت در اطلاعیه منتشر شده، اعلام کرده که پس از تکمیل 85‌درصد فاز اول دامداری، تعداد هزار راس دام مولد به محل پروژه ماکو انتقال داده شد که با راه‌‌‌اندازی یک واحد شیردوش و زایش 375راس از دام‌‌‌های انتقالی، میزان تولید شیر روزانه 13هزار کیلوگرم است و انتظار می‌رود تا پایان سال‌جاری تولید روزانه شیر به 35هزار کیلوگرم برسد. مبلغ کل فروش سال 30میلیارد تومان است. ‌درصد مالکیت ناشر در شرکت تحت کنترل 100‌درصد است.

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران: «ثنظام» قبلا در اطلاعیه‌‌‌ای در کدال تحت عنوان «تغییر در مفاد هر نوع اطلاعیه بااهمیتی که قبلا منتشر شده است/ گروه الف» اعلام کرده بود که باتوجه به صدور پایان کار پروژه نگین دریای رامسر به شماره 16/ 12499/ 98/ ص و توافقات با شهرداری و صورت مجلس تفکیکی و پیرو صورتجلسه مورخ 31/ 06/ 1400 فی‌‌‌مابین این شرکت و شرکت‌های سپهر تهران و سرمایه‌گذاری اوج سپهر اصفهان، باتوجه به افزایش هزینه‌‌‌ها و مصالح در طول ساخت پروژه مقرر شد میزان سهم‌الشرکه این شرکت افزایش یافته و با عنایت به این موضوع واحد104 مجتمع مسکونی رامسر به متراژ 84مترمربع به شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران (سهامی عام) تعلق گرفت. بنابراین با احتساب قیمت هر مترمربع 190میلیون ریال میزان 15میلیارد و 960میلیون ریال سود عاید شرکت و به دارایی‌‌‌های شرکت افزوده می‌شود. واحد مذکور در صورت‌های مالی سنوات گذشته به عنوان دارایی‌‌‌های شرکت شناسایی نشده و مالکیت آن در اختیار شرکت‌های مذکور بوده است. همچنین دلایل تغییرات اشتباه در نوع افشای اطلاعات بااهمیت اعلام شده است. این شرکت روز گذشته با انتشار اصلاحیه‌‌‌ای در کدال، دلایل اصلاح اطلاعیه قبلی که در تاریخ 31 شهریورماه منتشر شده بود را این‌‌‌گونه اعلام کرد: باتوجه به اینکه در افشای اطلاعات مورخ 31/ 06/ 1400 لیست تمامی واحدها پیوست نشده بود مجددا اسناد مربوطه به لیست پیوست اضافه شد.

فولاد خوزستان: «فخوز» روز گذشته با ارسال اطلاعیه‌‌‌ای روی سامانه کدال از تکمیل فرآیند خرید 250‌میلیون سهام خزانه خبر داد و اعلام کرد پیرو اطلاعیه شماره 729485 مورخ 23 بهمن 99 و مجوز شماره 736921 مورخ 28 فروردین 1400 و شماره 771175 مورخ 21 تیر 1400 سازمان بورس و اوراق بهادار جهت خرید 250‌میلیون سهام خزانه این شرکت، فرآیند خرید در بازه زمانی صدور مجوز تا تاریخ 12 مهر 1400 تکمیل شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری پردیس: «پردیس» از درخواست تمدید اخذ مجوز افزایش سرمایه خبر داد و در اطلاعیه‌‌‌ای که روی سامانه کدال درج شد اعلام کرد افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری پردیس از مبلغ 1،250‌میلیارد ریال به 3هزار ‌میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران به دلیل طولانی شدن فرآیند تصمیم‌گیری در مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) (به عنوان سهامدار بالا دستی گروه سرمایه‌گذاری تدبیر و این شرکت) در مهلت تعیین شده طی مجوز شماره 024-005/ 753352 مورخ 10 شهریور 1400 انجام نشد، اما با عنایت به اخذ تاییدیه لازم از سهامدار بالادستی در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیتی جهت انجام افزایش سرمایه مذکور وجود ندارد، بنابراین اقدامات لازم جهت اخذ مجدد مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در دست انجام است.

شرکت توسعه و عمران امید: «ثامید» نیز از برگزاری مزایده‌‌‌ای در تاریخ 17 مهرماه خبر داد و موضوع این مزایده را مشارکت در ساخت مسکونی و تجاری پروژه بهرامی ( تهران) به مساحت 1304 مترمربع عرصه و زیربنای تقریبی 13هزار و 199 مترمربع شامل 13 طبقه به شرح 5 طبقه زیرزمین، یک طبقه همکف و 7 طبقه روی همکف واقع در استان تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان بهرامی، مقابل پلاک 18 و قطعات 21 و 22 تفکیکی اعلام کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی بورس امروز 18 مهر / کدام گروه‌ها سودساز هستند؟
آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با بازار چقدر است؟

آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با با...

گروه صنعتی ایران خودرو، طرح پیش‌فروش شش محصول خود را با موعد تحویل حداکثر یک ساله به اجرا گذاشته است. اما با ثبت‌نام در حراج ایران خودرو، چقدر رانت نصیب برندگان می‌شود؟

TejaratNews.com/
آخرین مهلت ثبت‌نام در قرعه‌کشی ایران خودرو + لینک ثبت‌نام

آخرین مهلت ثبت‌نام در قرعه‌کشی ایران خودرو + لینک ثبت‌نام

گروه صنعتی ایران خودرو طرح پیش فروش شش محصول خود را با موعد تحویل حداکثر یک ساله به اجرا می گذارد.

TejaratNews.com/
شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد

شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد

شرکت ایران خودرو مرحله جدید پیش فروش شش محصول خود با موعد تحویل حداکثر یک ساله ویژه مهر ماه را اعلام کرد.

TejaratNews.com/
7 اطلاعیه درباره نمادهای بورسی

7 اطلاعیه درباره نمادهای بورسی

طی چند روز گذشته اطلاعیه‌هایی درخصوص فرآیند افزایش سرمایه شرکت‌ها در سامانه کدال منتشر شده است.

TejaratNews.com/
آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا

آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا

مدیرعامل ایران‌خودرو از تولید 97 هزار خودرو ناقص و دپوی آنها در پارکینگ‌های این شرکت خبر داده ، مدیرعامل سایپا نیز به وجود 45 هزار ناقص در این شرکت اذعان کرده است. طبق اظهارات مدیران عامل این دو شرکت ...

TejaratNews.com/
نتایج قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد + لیست نتایج

نتایج قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد + لیست نتایج

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو که امروز صبح در حضور نهادهای نظارتی برگزار شد، اعلام شد.

TejaratNews.com/
اعلام زمان قرعه‌کشی ایران خودرو

اعلام زمان قرعه‌کشی ایران خودرو

قرعه‌کشی جدیدترین حراج محصولات ایران خودرو، امروز، شنبه 24 مهر با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار می‌شود.

TejaratNews.com/
زمان قرعه‌کشی جدیدترین حراج ایران خودرو + قیمت و لینک ثبت‌نام

زمان قرعه‌کشی جدیدترین حراج ایران خودرو + قیمت و لینک ثبت‌نام

قرعه‌کشی جدیدترین حراج محصولات ایران خودرو، روز شنبه 24 مهر با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار می‌شود.

TejaratNews.com/
جزيیات حراج امروز ایران خودرو / یارانه 140 میلیونی خرید خودرو!

جزيیات حراج امروز ایران خودرو / یارانه 140 میلیونی خرید خودرو!

امروز از ساعت 10 صبح قرار است چهار خودرو ایران‌خودرو زیرقیمت بازار به فروش برسد. اختلاف قیمت این خودروها با بازار تا 140 میلیون تومان می‌رسد.

TejaratNews.com/
4 محصول ایران خودرو در فروش فوق العاده

4 محصول ایران خودرو در فروش فوق العاده

بیست و چهارمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو از امروز آغاز می‌شود.

Irinn.ir/
اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش ایران خودرو + فهرست نتایج

اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش ایران خودرو + فهرست نتایج

نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش محصولات ایران خودرو که امروز با حضور نهادهای نظارتی برگزار شد، اعلام شد. پنج لینک نتایج قرعه‌کشی ایران خودرو در ادامه آمده است.

TejaratNews.com/
4 محصول ایران خودرو در فروش فوق‌العاده

4 محصول ایران خودرو در فروش فوق‌العاده

ایران خودرو 4 محصول راناپلاس، پژو 207 دستی سقف شیشه ای، دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک و پارس بنزینی را در فروش فوق‌العاده از فردا سه شنبه 20 مهر 1400، آغاز می‌کند.

Irinn.ir/
حراج بعدی ایران خودرو کی است؟ + قیمت و لینک

حراج بعدی ایران خودرو کی است؟ + قیمت و لینک

حراج ایران خودرو با موعد تحویل حداکثر 3 ماهه از سه‌شنبه 20 مهر آغاز ‌شود. اما کدام محصولات ایران خودرو با چه قیمتی در این طرح پیش فروش عرضه می‌شوند؟

TejaratNews.com/
ماجرای ادغام ایران خودرو و سایپا چه بود؟

ماجرای ادغام ایران خودرو و سایپا چه بود؟

در روزهای نخست مهر سال 1381 خبر مهمی در رسانه‌ها منتشر شد؛ ادغام ایران خودرو و سایپا. با موافقت سازمان گسترش و نوسازی صنایع، قرار بود این دو شرکت به صورت یکسان‌سازی و زیربنایی تولید در یکدیگر ادغام شو...

TejaratNews.com/
هشدار نسبت به سقوط شدید قیمت بیت‌کوین! پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای معامله‌گران بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر معاملات بورس کدام است؟ قطع 2 روزه گاز مناطق 16 و 19 تهران از فردا دوشنبه چرا گزارش‌های 6 ماهه بورس را مثبت نمی‌کند؟ گرانی به جان این 4 خودرو افتاد زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور + نرخ معاینه ريیسی: اقتصاد کشور را به مذاکره گره نمی‌زنیم دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی قیمت‌گذاری دستوری سهام شرکت‌های لبنی را غیرجذاب کرده است گزارش عجیب از بازار مسکن در تهران / اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت پیش بینی قیمت دلار برای 3 آبان ریسک‌های فروش نفت به چین، هند و روسیه افزایش 20برابری قیمت بنزین در ونزويلا آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 جزییات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن ایران با همکاری ترکیه خودرو می‌سازد؟ چرا سود بانک ملت کم شد؟ / بدهی وبملت چقدر است؟ افزایش قیمت کالا‌ها چقدر است؟ جایگاه ایران در میان کشور‌های ثروتمند آسیا جزيیات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده پاسخ به ابهاماتی در مورد کارت سوخت / فرآیند غیرحضوری صدور کارت سوخت چگونه است؟ مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد حباب مسکن در شهر‌های بزرگ جهان گرانی کرونایی به آمریکا هم رسید برای ساخت یک‌ میلیون مسکن زمین داریم / کاهش قیمت مسکن در پی اخذ مالیات از خانه‌های خالی کاهش ارزش دلار برای سومین روز متوالی مسکن و بورس پیشتاز در اولین ماه پاییز/ کدام بازارها افت کردند؟ جزيیات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن درآمد قابل توجه ترکیه از خرید خانه خارجی‌ها نرخ ارز صرافی ملی امروز یکشنبه دوم آبان پیش بینی قیمت طلا در هفته اول آبان گرانی رب ربطی به گرانی گوجه ندارد ثبت نام یارانه پراید از فردا! / پرایدهای جدید در راه بازار پیشنهادی برای پایان سردرگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی آخرین مهلت ثبت‌نام در حراج ایران خودرو / اختلاف قیمت خودروها با بازار چقدر است؟ اجاره 15 میلیون تومانی سويیت 20 متری! دلیل کاهش سود "خبهمن" شفاف شد خلق یارانه جدید از حساب 4200 آغاز فروش فوری محصولات سایپا فراوانی مرغ در راه است چرا مرغ گران شد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد قیمت جدید گوشت اعلام شد افزایش قیمت طلا چقدر محتمل است؟ / آخرین قیمت طلا و سکه پیش از دوم آبان افزایش قیمت لوازم خانگی منتفی شد؟ سیگنال افزایشی بایدن به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز دوم آبان مذاکرات گازی ایران و ترکمنستان متوقف شد اعلام ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به مناطق آزاد