این ماشین کوچک از زیر تانک سالم بیرون آمد!

این ماشین کوچک از زیر تانک سالم بیرون آمد!

چری Ant خودروی جدیدی نیست و از سال 2017 در چین تولید می‌شود، اما طی این سال‌ها به‌طور مرتب به‌روزرسانی شده است و حالا...

دیجیاتو: چری Ant خودروی جدیدی نیست و از سال 2017 در چین تولید می‌شود، اما طی این سال‌ها به‌طور مرتب به‌روزرسانی شده است و حالا چری مورچه از زیر تانک هم سالم در می‌آید!

چری مورچه بدنه محکمی دارد. فریم آن از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که از نظر استحکام به آلیاژهای مورد استفاده در صنعت هوانوردی شباهت دارد. اکنون قدرت باورنکردنی این خودروی کوچک با تحمل وزن تانک T-59 تایید شده است.

طی این آزمایش، یک تانک روی چهار دستگاه چری Ant سوار شده. با توجه به اینکه وزن T-59 تقریبا 30 تن است، هر Ant حدود 7.5 تن وزن را تحمل کرده است. سقف آن‌ها احتمالا خم شده باشد، اما خودروهای کوچک چری جان سالم به‌در برده‌اند. حالا چری می‌تواند با روایت داستان قدرت‌نمایی میکروکار خودش با تحمل وزن یک تانک، فخرفروشی کند.

چری اعلام کرده است که 68.7 درصد بدنه این خودرو از آلیاژ آلومینیوم سری 6000 ساخته شده. این آلیاژ علاوه بر استحکام بالا، سبک‌وزن است و برخلاف فلز معمولی دچار خوردگی نمی‌شود.

مشخصات چری Ant

چری Ant در انواع مختلفی شامل مورچه بزرگ (Big Ant) و مورچه کوچک (Little Ant) به بازار خودروی چین عرضه می‌شود. هرکدام از این خودروها گروه خاصی از مشتریان را هدف قرار گرفته‌اند. برای مثال، چری مورچه بزرگ یک کراس‌اوور خانوادگی است، درحالی‌که مورچه کوچک خودرویی مناسب بانوان محسوب می‌شود. نسخه‌ای که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفت، چری Ant کوچک است.

ابعاد چری Ant شامل 3200، 1670 و 1550 میلی‌متر می‌شود و فاصله محوری آن نیز 2150 میلی‌متر است. نیروی چری مورچه توسط موتور الکتریکی با 40 اسب‌بخار قدرت و 120 نیوتن‌متر گشتاور تامین می‌شود. پکیج باتری 30.6 کیلووات‌ساعتی از نوع لیتیوم یون نیز وظیفه تامین انرژی این هاچ‌بک کوچک را بر عهده دارد. چری Ant‌ قادر است تا با یک بار شارژ، مسافت 301 کیلومتر را طی کند. این خودرو در دو تیپ با قیمت 12750 دلار و 13650 دلار به فروش می‌رسد.

پ