خیز طلا برای موج سواری روی رکود تورمی

خیز طلا برای موج سواری روی رکود تورمی

تحلیلگران می گویند ریسک رکورد تورمی با شعله ور شدن بحران انرژی دوباره نمایان شده و این خبر خوبی برای طلا محسوب می شود که هفته گذشته ثابت کرد تقاضای خرید قوی در پایین سطح 1750 دلار در هر اونس وجود دارد.

ایسنا: تحلیلگران می گویند ریسک رکورد تورمی با شعله ور شدن بحران انرژی دوباره نمایان شده و این خبر خوبی برای طلا محسوب می شود که هفته گذشته ثابت کرد تقاضای خرید قوی در پایین سطح 1750 دلار در هر اونس وجود دارد.

اونس طلا پس از این که اواسط هفته گذشته به مرز 1720 دلار عقب نشینی کرد، با بهبود دو رقمی و صعود به سطح 1760 دلار در روز جمعه، همه را غافلگیر کرد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با یک دلار و 40 سنت معادل 0.1 درصد افزایش، در 1758 دلار و 40 سنت بسته شد و برای کل هفته حدود 0.4 درصد افزایش نشان داد. با این حال طلا در سپتامبر 3.4 درصد کاهش قیمت داشت.

فشار نزولی اصلی روی قیمت طلا در پی آماده شدن بازارها برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا ایجاد شد. این انتظارات باعث صعود بازده اوراق خزانه و دلار آمریکا شد و قیمت طلا را تحت فشارهای کاهشی قرار داد.

دانیل گالی، استراتژیست کالای شرکت تی دی سکیوریتیز به کیتکونیوز گفت: آنچه این روزها بر قیمت طلا تاثیرگذار بوده، در نظر گرفتن خروج بانک مرکزی آمریکا از تدابیر محرک مالی بوده است. در نتیجه شاهد تغییرات قابل توجه معادلات بازارهای اوراق خزانه بوده ایم و این موضوع برای قیمت طلا منفی بوده است.

اما عملکرد قوی طلا در پایان هفته نشان داد که بازی برای این فلز ارزشمند هنوز تمام نشده و تجدید نگرانیها نسبت به رکورد تورمی و دورنمای فنی جدید برای طلا کاملا امیدوارکننده به نظر می رسند.

گالی گفت: رکود تورمی موضوعی است که در ذهن جمعی ما پررنگ شده است. این حقیقت که طلا با وجود سقوط به پایین مرز 1750 دلار موفق شد صعود کند، دورنمای فنی را تغییر داد. از این نظر می توانیم شاهد قیمتهای بالاتر طلا باشیم. سطح 1750 دلار اکنون یک سطح حمایتی است و 1800 دلار یک سطح مقاومتی به شمار می رود.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تردینگ گفت: اگرچه به نظر می رسد طلا در حال حاضر فاقد جذابیت دارایی امن است اما قیمتهای بالاتر انرژی ممکن است این وضعیت را تغییر دهد. بازار انرژی به مرور قیمتهای بالاتری پیدا کند که قیمت طلا را به همراه خود بالاتر خواهد برد.

در هفته جاری موضوع مورد توجه بازارها همچنان بحث داغ سقف بدهی خواهد بود. هر چند که دولت آمریکا روز پنج شنبه پس از تصویب لایحه تامین مالی دولت تا سوم دسامبر از سوی کنگره و سنا، از تعطیلی فدرال به شکل موقتی جلوگیری کرد اما مهلت 18 اکتبر همچنان بازارها را نگران نگه می دارد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هفته گذشته گفت: اگر سقف بدهی افزایش پیدا نکند، یک بحران مالی وجود خواهد داشت و اعتماد به دلار به عنوان ارز ذخیره تضعیف می شود.

گالی معتقد است با وجود این نگرانیها، تاثیر بر قیمت طلا بعید است قابل توجه باشد و این موضوع احتمالا حل می شود. وی گفت: تصور نمی کنم بازار واقعا روی این ریسکها حساب کند. اگرچه تاثیر ورشکستگی عظیم خواهد بود اما احتمال آن بسیار اندک است.

مهمترین آماری که هفته جاری منتشر می شود گزارش اشتغال سپتامبر آمریکا در روز جمعه خواهد بود. بازار پیش بینی می کند آمار نشان دهد اقتصاد آمریکا 460 هزار شغل جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری به 5.1 درصد رسیده است.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، سایر آمار شامل سفارشهای کارخانه در روز دوشنبه، شاخص مدیران خرید بخش غیرتولید ISM در روز پنج شنبه، گزارش اشتغال غیرکشاورزی ADP در روز چهارشنبه، متقاضیان بیمه بیکاری در روز پنج شنبه و مجوزهای ساخت و ساز در روز جمعه خواهد بود.

local_offerبرچسب‌ها:
افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27

عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، در بازارهای جهانی فرصت صعود به طلا را داد مساله‌ای که در پی آن سکه و طلا در بازار داخلی نیز روندی صعودی را دنبال کردند.

TejaratNews.com/
مقاومت سکه شکسته می‌شود؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 27 مهر

مقاومت سکه شکسته می‌شود؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 27 مهر

در بازار امروز اونس جهانی طلا روند با ثباتی را پشت سر گذاشت و اما با کاهش نرخ ارز در ابتدای معاملات امروز قیمت طلا و سکه روند نزولی گرفتند. با توجه به ثبات اونس جهانی اگر قیمت دلار به کانال‌های بالاتر...

TejaratNews.com/

واکنش افزایشی طلا به صحبت‌های ريیسی / اونس جهانی افزایش یافت

شوک اوراق خزانه به طلا / شروع ناامیدکننده اونس طلا در آغاز هفته

پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز زرد (ویديو)

پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز...

طلا یکی از دارایی‌هایی که می‌تواند در سبد افراد باشد و تبدیل دارایی به طلا، از جمله گزینه‌های مناسب محسوب می‌شود. اما پیش بینی طلا تا پایان سال 1400 چگونه است؟ دو کارشناس به این پرسش پاسخ داده‌اند.

TejaratNews.com/
کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 672 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
اثرگذاری قیمت دلار در بازار طلا / کاهش قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر

اثرگذاری قیمت دلار در بازار طلا / کاهش قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر

اونس جهانی طلا در بازار امروز در بالاترین نرخ خود به 1772 دلار افزایش یافت. قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز به یک میلیون و 130 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا/ طلا پس از انتخابات گران می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار طلا

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار...

دیروز بازارهای جهانی تعطیلی بود اما از دست دادن کانال 27 هزار و 200 تومانی دلار یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار یکشنبه بود. فعالان بازار عقیده دارند تا ثبات کامل نرخ ارز در کانال 27 هزا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا / طلا به گرمی 900 می‌رسد؟

شرایط صعود و نزول قیمت سکه چیست؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 26 مهر

شرایط صعود و نزول قیمت سکه چیست؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 26 مهر

امروز بازارهای جهانی تعطیلی بود اما از دست دادن کانال 27 هزار و 200 تومانی دلار یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز بود. فعالان بازار عقیده دارند تا ثبات کامل نرخ ارز در کانال 27 هزار...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی قیمت طلا / طلا ارزان می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا / طلا چقدر گران شد؟

پیش‌بینی قیمت طلا / طلا چقدر گران شد؟

طلای 18 عیار نسبت به روز گذشته با 9 هزار تومان افزایش به یک میلیون و 28 هزار تومان رسید. ريیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید با وجود افزایش قیمت طلا، تقاضا برای خرید طلا نسبت کمی بیشتر شده است.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا / طلا به 900 هزار تومان می‌رسد؟

پیش‌بینی قیمت طلا / طلا به 900 هزار تومان می‌رسد؟

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: جو بازار طلا ریزشی است. فردا بازار طلای ایران و جهای تعطیل است به همین دلیل قیمت طلا و سکه ثابت است. اما احتمالا از دوشنبه طلا ارزان می‌شود.

TejaratNews.com/
سه عامل اثرگذار بر قیمت طلا / طلا گران می‌شود؟

سه عامل اثرگذار بر قیمت طلا / طلا گران می‌شود؟

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت طلا در هفته چهارم دی ماه بستگی به وضعیت تحولات منطقه در عرصه سیاسی، نوسان انس جهانی طلا و دلار دارد. چنانچه قیمت انس جهانی طلا و دلار گران شود، طلا در...

TejaratNews.com/
با فیلترشکن ببینید 1400/07/27 طرح مجلس برای ورود 60 تا 80هزار خودرو چگونه کارت سوخت جدید بگیریم؟ ادعای باکو: مانع صادرات ایران به روسیه نشده‌ایم ورود 60 تا 80 هزار خودروی خارجی از نیمه اول 1401 افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27 اعضای حقوقی هیات مدیره صندوق توسعه انتخاب شدند خانه‌ای برای بعد از خانه‌ی آخرت! برنج از ابتدای آذرماه ارزان می‌شود؟ امکان ثبت نام افراد در سامانه جدید مسکن تسهیل شد جزيیات ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن از فردا تولید لوازم خانگی نباید به سرنوشت خودروی داخلی دچار شود روند صعودی و آرام بورس تا پایان سال 1400 یک خیطی 200 میلیارد تومانی آینده 3 صنعت مهم بورسی در روزهای آینده چه می‌شود؟ برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان " شکلر " نرخ سود پرک را افزایش داد " خاور " محل افزایش سرمایه را تغییر داد " کساوه " از پروژه تولید کاشی پرسلان رونمایی کرد " سامان " برای فروش یک دستگاه ساختمان وکالت داد فروش اموال مازاد دولت کلید خورد/مهلت یک ماهه دستگاه‌‌ها برای معرفی اموال مازاد رکورد تاریخی قیمت سوخت در فرانسه چند هزار تن سرم در گمرک مانده است؟ سیگنال‌های ريیسی برای بورس چیست؟ رشد حجم و ارزش معاملات کالا‌های زیر مجموعه شستا در بورس کالا اعلام قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی تا پایان هفته مفهوم بازده در سرمایه‌گذاری در مجمع شستا چه گذشت؟ طریقه واریز سود سهام شستا اعلام شد ارزش سهام عدالت امروز 27 مهر‌ماه تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش های مختلف اقتصادی 58 درصد افزایش یافت سرفصل دوره جدید شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آغاز شد راهکارهای توازن قیمت ها در بازار وکیوم باتوم و قیر " کهمدا " در مجمع 400 ریال تقسیم کرد 407 درصد افزایش سود خالص "ثشاهد" فردا روز بازگشایی "کساوه" و "پتایر"/"خلنت" و "دروز" آماده انجام معامله شاخص کل بورس به روند صعودی خود ادامه داد با 500 میلیون تومان می‌توان در تهران خانه خرید؟ رشد 12554 واحدی شاخص بورس/ارزش معاملات دو بازار به 11هزار میلیارد تومان کاهش یافت صعود 12هزار واحدی شاخص بورس رشد 12 هزار واحد شاخص کل / کدام گروه عملکرد بهتری داشت؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 27 مهر ماه فعالیت اصناف منوط به تزریق واکسن شد سبزپوشی آیفکس در چهارمین روز هفته تداوم حرکت شاخص بورس بر مدار صعودی آغاز واکنش‌ها به تهاتر نفت با چای / «چرا با ارزهای دیجیتال تهاتر نمی‌کنند؟» بورس سبزپوش شد | افزایش 12هزار و 554 واحدی شاخص کل " ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد نگاهی به آنچه در مجمع "شستا" گذشت مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه