ماینینیگ بورس تهران با مجوز تحقیقاتی هم غیرقانونی است؟

ماینینیگ بورس تهران با مجوز تحقیقاتی هم غیرقانونی است؟

یک نماینده مجلس اظهار داشت: اساسا بورس نباید وارد این حوزه شود و کار بورس استخراج رمز ارز چه به عنوان پروژه تحقیقاتی و چه به عنوان یک موضوع آزمایشی نیست. تحقیقات...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایلنا، جعفر قادری درباره کشف دستگاه استخراج رمز ارز در زیرزمین شرکت بورس تهران اظهار داشت: این اقدام بورس تهران غیر قانونی و غیر قابل توجیه است.

وی ادامه داد:‌ بر فرض اینکه مجوز برای این اقدام داشتند، اساسا بورس نباید وارد این حوزه شود و کار بورس استخراج رمز ارز چه به عنوان پروژه تحقیقاتی و چه به عنوان یک موضوع آزمایشی نیست. تحقیقات در رابطه با رمز ارز چه ارتباطی با بورس تهران دارد؟ و بر چه اساسی شرکت بورس تهران باید به سمت ماینینگ برود؟  

قادری افزود:‌ نمی‌دانیم چطور مجوز دریافت کرده‌اند و دادن مجوز به بورس برای استخراج رمز ارز تخلف است. حوزه فعالیت بورس موضوع دیگری است چرا باید درباره استخراج رمز ارز تحقیقات انجام شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر گفته‌ها مبنی بر اینکه دستگاه‌های استخراج رمز ارز متعلق به یک شخص است، صحت داشته باشد، این خود تخلف بزرگ‌تری محسوب می‌شود‌ چرا یک نفر باید این اجازه را به خود بدهد از امکانات یک نهاد عمومی برای ماین کردن استفاده کند در حالی که حتی فعلا فعالیت مجوزدارها هم متوقف و ممنوع شده‌ است.

وی با بیان اینکه مجلس قطعا به این مساله ورود می‌کند، گفت: این اقدام بورس تهران به هیچ وجه قابل توجیه نیست و بورس تهران هم نمی‌تواند با انتشار توضیح و اطلاعیه از خود دفاع کند. حتی اگر در یک دوره‌ای هم برای این اقدام خود توانسته مجوز بگیرد نباید وارد این فعالیت‌ها می‌شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: به دنبال این هستیم که روند استخراج رمز ارز یک روند قانونی باشد و افرادی که توان تاسیس نیروگاه را دارند و متقاضی ورود به این حوزه هستند، فعال شوند و ما هم از این ظرفیت برای تامین برق کشور استفاده می‌کنیم. اما نه اینکه در این شرایط که با فشار مصرف برق مواجه هستیم دستگاه های دولتی بخواهند وارد استخراج ارز و ماینینیگ شوند.

قادری ادامه داد: این روزها برای اینکه بتوانیم برق کشور را تامین کنیم حتی نیروگاه‌های که آلودگی دارند را وارد مدار کردیم حالا در این شرایط این اقدام بورس تهران چه توجیهی دارد؟

local_offerبرچسب‌ها:
روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان

روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان

داده‌های جدید دانشگاه کمبریج که این هفته منتشر شد نشان می‌دهد روسیه به سومین استخراج‌کننده بزرگ بیت‌کوین در جهان تبدیل شده است.

Irinn.ir/
روایت رییس سازمان بورس از ماجرای کشف ماینر در بورس تهران

روایت رییس سازمان بورس از ماجرای کشف ماینر در بورس تهران

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مساله وجود ماینر در شرکت بورس تهران به ماه‌های پایانی سال 98 برمی‌گردد، یک کمیته شامل دو نفر از اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران به همراه مدیرعامل و چند تن از مدیر...

JameJamOnline.ir/
کشف 82 ماینر غیر مجاز در ساختمان بورس تایید شد

کشف 82 ماینر غیر مجاز در ساختمان بورس تایید شد

شرکت توزیع برق تهران بزرگ، کشف 82 ماینر غیر مجاز در ساختمان بورس را تایید و در خصوص آن اطلاعیه‌ای صادر کرد.

TejaratNews.com/
کشف 83 ماینر غیرمجاز در بورس تهران تایید شد

کشف 83 ماینر غیرمجاز در بورس تهران تایید شد

شرکت توزیع برق تهران بزرگ، در اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر برخورد جدی با عوامل استخراج غیرمجاز رمزارز در بورس تهران از هموطنان خواست موارد مشابه را گزارش دهند.

JameJamOnline.ir/

کشف 82 ماینر در ساختمان بورس تهران/ برخورد جدی طبق قوانین

تایید کشف 82 ماینر غیر مجاز در ساختمان بورس

از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد!

از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد!

یک عضو هیات مدیره شرکت بورس درمورد کشف چند دستگاه ماینر در این شرکت اعلام کرد که از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان دستگاه ماین استفاده شد!

EghtesadOnline.com/
کشف ماینر‌ در سازمان بورس تایید یا تکذیب نمی‌شود

کشف ماینر‌ در سازمان بورس تایید یا تکذیب نمی‌شود

مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارز‌ها گفت: صنعت برق کشف ماینر‌ در سازمان بورس تهران را تایید یا تکذیب نمی‌کند.

TejaratNews.com/

کشف ماینر در بورس تهران تایید شد

کشف ماینر در ساختمان شرکت بورس تایید شد

کشف ماینر در ساختمان شرکت بورس تایید شد

روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه ای در مورد ماینرهای کشف شده در ساختمان شرکت بورس تهران شفاف سازی کرد .

EghtesadOnline.com/

احضار مدیران بورس تهران / کشف ماینر در بورس تهران رسما تایید شد

ماجرای کشف ماینر در شرکت بورس تهران چیست؟

واکنش بورس تهران به شایعه کشف ماینر در این سازمان

واکنش بورس تهران به شایعه کشف ماینر در این سازمان

به دنبال انتشار شایعه‌ای مبنی بر وجود ماینر شخصی در شرکت بورس تهران، این شرکت شایعات مطرح شده در این زمینه را تکذیب کرد.

JameJamOnline.ir/
رسیدگی به موضوع کشف ماینر در بورس تهران در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات

رسیدگی به موضوع کشف ماینر در بورس تهران در دستور کار کمیته رسیدگی ...

سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای در مورد ماینر‌های کشف شده در ساختمان شرکت بورس تهران شفاف سازی کرد.

YJC.news/

ماجرای کشف ماینر در شرکت بورس تهران

مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی توازن کوروش در نیمه آبان مجمع صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا برگزار می شود نوید بهبود بازار با وجود معاملات منفی برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک امین آوید به زودی " ثهام " صورت مالی 9 ماهه منتشر کرد " رکیش " صورت مالی 6 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌ها در نیمه نخست سال انتشار صورت مالی میاندوره ای " دسانکو" حذف دلار 4200 تومانی یعنی پراید 500 میلیونی آفت بلاتکلیفی در سهام عدالت، دامنگیر تمام بورس می‌شود پشت پرده اصرار به پرداخت غیرسجامی سود سهامداران گشایش نمایشگاه آیفیکس2021 در کیش بازتاب ریزش متوالی بورس معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز برای یک میلیون مسکن، چقدر مصالح وارد می‌شود؟ پشت پرده پرداخت غیرسجامی سود سهامداران الگوریتم‌های بورس‌باز جای انسان‌ها را می‌گیرند؟ کارت اعتباری یارانه به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ افزایش نامتعارف هزینه‌ها، سهامداران پالایشی را شاکی کرد جزيیات مالیات‌های مستقیم در نیمه نخست سال/ 800 هزار تومان مالیات خانه‌های لوکس گرفته شد+ جدول مجردها می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟ بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد زمان پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 اعلام شد پالایشی‌ها تا کجا ریزش می‌کنند؟ ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد عدم همکاری کارخانجات آذربایجان غربی در خرید سیب بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند نفت ایران کی تمام می‌شود؟ دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است واردات برنج آزاد شد امروز چند واحد مسکن مهر تحویل داده شد؟ آغاز تحویل 4 هزار واحد مسکن مهر در پردیس آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟ ثبت سفارش برنج آزاد شد 60 ثانیه با بازارهای مالی امروز / پایان بازارهای امروز به چه صورت بود؟ + ویديو جهیزیه تمام ایرانی چند؟ ارزش 37 هزار میلیارد تومانی انجام عملیات بازار باز در معاملات امروز آنچه بورس نیوز در خشت خام دیده بود... گزارش بازارهای جهانی در سپتامبر 2021 سعیدمحمد در افتتاح پترشیمی کیش راه‌اندازی نخستین سوپر مارکت مالی در کشور لامپ‌های جیوه‌ای جایگزین لامپ‌های LED در معابر کشور دستکاری شاخص با عرضه اولیه / با این شرایط رشد شاخص بورس امکان ندارد افزایش‌سرمایه 898 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به " بسویچ " چرا دلار رانتی نیمه دوم سال حذف نشد؟ تکذیب انتساب فایل صوتی خلاف واقع به کارمندان سازمان بورس نماد 2 شرکت در سامانه پس از معاملات درج شد اعلام وضعیت بیش از دو هزار خودرو دپویی به وزارت اقتصاد گاز گران می‌شود؟/تغییر تعرفه مشترکان پرمصرف گاز