ارز ملی؛ راهکار مقابله با استفاده ابزاری از دلار

ارز ملی؛ راهکار مقابله با استفاده ابزاری از دلار

ريیس کل بانک مرکزی در خصوص توافقات مهم پولی و بانکی ایران و روسیه گفت: ارز ملی راهکار مقابله با استفاده ابزاری از ارزهای جهانی مثل دلار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالح آبادی ريیس کل بانک مرکزی در خصوص توافقات مهم پولی و بانکی ایران و روسیه گفت: واقعیت این است که ارز ملی راهکار مقابله با استفاده ابزاری از ارزهای جهانی مثل دلار است که نه تنها به عنوان ابزار اقتصادی بلکه به عنوان ابزار سیاسی نیز از آن استفاده می‌شود در ماه‌های اخیر تحریم‌های گسترده‌ای را در بخش پولی و بانکی علیه روسیه اعمال کردند.

وی افزود: بعد از آن مسيولینی از بانک مرکزی ما با بانک مرکزی روسیه رفت و آمدهایی داشتند و چندی پیش مقدمات کار فراهم شد و در سفرم به روسیه با مقامات مختلف این کشور از جمله ريیس بانک مرکزی روسیه، وزیر اقتصاد، معاونین نخست وزیر روسیه جلسات مفصل و گسترده‌ای را در موضوعات مختلف اقتصادی به ویژه مباحث پولی، مالی و بانکی دو کشور داشتیم.

ريیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: تفاهمات خوبی هم در بخش‌های مختلف ایجاد شد و استفاده‌ای که تجار، بازرگانان، وارد کنندگان، صادرکنندگان و به طور کلی فعالین اقتصادی دو کشور از آن استفاده خواهند کرد به زودی روشن خواهد شد.

علی آبادی ادامه داد: این امکان فراهم شده است که صادرکنندگان ایرانی که کالایی را به روسیه صادر می‌کنند، و یا تجار و بازرگانان ما که دارنده ارز روبل روسیه هستند یا حتی روس‌هایی که در ایران کار می‌کنند و روبل در اختیار دارند، اینها می‌توانند روبل شان را عرضه کنند و خریداران روبل ریال پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: روبل ارزی است که فقط مخصوص روسیه نیست. برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه هم که با روبل کار می‌کنند می‌شود تسویه‌ها را از طریق روبل انجام دهند. دولت‌ها و بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف به این جمع بندی رسیدند که امروز نیاز است که از ارزهای ملی به جای ارزهای جهان استفاده شود و ساز و کارهای مشخص و فرمول‌های خاص خودش را هم دارد. بنابراین امروز روسیه نسبت به هر زمان دیگری این آمادگی را بیشتر دارد.

ريیس کل بانک مرکزی: آرامش در نظام پولی برقرار می‌شود

ريیس کل بانک مرکزی: آرامش در نظام پولی برقرار می‌شود

ريیس کل بانک مرکزی گفت: مجموعه اقداماتی که در حال انجام است در راستای انضباط بخشی و ساماندهی ناترازی بانک‌هاست که...

Borna.news/
جزییات جلسه مشترک ريیس کل بانک مرکزی و ريیس سازمان بورس

جزییات جلسه مشترک ريیس کل بانک مرکزی و ريیس سازمان بورس

ريیس سازمان بورس گفت: در جلسه مشترک با ريیس کل بانک مرکزی مقرر شد با توجه به اثراتی که نرخ بهره بین بانکی بر بازار سرمایه و کلیت اقتصاد دارد این موضوع مدیریت و روند صعودی آن متوقف شود.

MehrNews.com/

رسانه عبری: روبل روسیه رو به بهبود و غرب بسیار درمانده است

رسانه عبری: روبل روسیه رو به بهبود و غرب بسیار درمانده است

گزارش شبکه تلویزیونی کان رژیم صهیونیستی حاکی است با وجود تحریم‌های سنگین غرب بر اقتصاد روسیه، واحد پول این کشور روند رو به بهبود خود را ادامه می‌هد و غرب در برابر روس بسیار درمانده شده است.

FarsNews.ir/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره معاملات روبل - ریال

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره معاملات روبل - ریال

رییس کل بانک مرکزی گفت: حجم معاملات روبل - ریال به مرور افزایش می‌یابد و دیگر فقط ارزی به نام دلار و یورو تعیین‌کننده نرخ ارز کشور نیست، بلکه روبل هم کنار سایر ارزها موجودیت می‌یابد.

Isna.ir/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره معاملات روبل - ریال

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره معاملات روبل - ریال

رییس کل بانک مرکزی گفت: حجم معاملات روبل - ریال به مرور افزایش می‌یابد و دیگر فقط ارزی به نام دلار و یورو تعیین‌کننده...

Borna.news/
گزارش ريیس کل بانک مرکزی از بازار ارز / وضعیت ارزی...

گزارش ريیس کل بانک مرکزی از بازار ارز / وضعیت ارزی...

اقتصاد کلانريیس کل بانک مرکزی با مثبت ارزیابی کردن وضعیت ارزی کشور، از بالا بودن عرضه نسبت به تقاضا در بازار ارز خبر داد.

KhabarOnline.ir/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی در خصوص مطالبات ایران از انگلیس

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی در خصوص مطالبات ایران از انگلیس

اقتصاد کلانريیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مطالبات ما از کشور انگلیس وصول شده و حتی از آن پول استفاده نیز شده است، گفت: راجع به سایر وجوه مسدودی نیز به مرور زمان اطلاع رسانی کرده و خواهیم کرد، باید د...

KhabarOnline.ir/
هفت فرمان مهم ريیس‌ کل بانک مرکزی به مدیران‌عامل بانک‌ها

هفت فرمان مهم ريیس‌ کل بانک مرکزی به مدیران‌عامل بانک‌ها

ایلنا: ريیس‌ کل بانک مرکزی، هفت فرمان مهم به منظور حمایت از رونق تولید، تسهیل وثایق بانکی در اعطای تسهیلات خرد به مردم، اشتغال‌آفرینی پایدار، حمایت عملی از اقتصاد...

Ilna.news/
کاهش ادامه دار نرخ روبل روسیه در بازار جهانی

کاهش ادامه دار نرخ روبل روسیه در بازار جهانی

به نظر می رسد نرخ روبل در بازارهای جهانی با کاهش محسوسی روبرو شده است به طوری که با ادامه دار بودن جنگ اوکراین این امر ادامه داشته باشد.

MehrNews.com/
تبدیل روبل روسیه به پاره آجر

تبدیل روبل روسیه به پاره آجر

با سقوط 30 درصدی ارزش روبل در مقابل دلار، مردم در روسیه و در زادگاه پوتین، سن پترزبورگ به خودپردازها حمله کرده تا دار و ندار خود را بردارند.

Bartarinha.ir/
روبل روسیه رکورد سقوط را شکست

روبل روسیه رکورد سقوط را شکست

روبل روسیه امروز(دوشنبه) پس از آنکه کشورهای غربی تحریم‌های شدیدی را برای مجازات روسیه به علت حمله به اوکراین اعلام کردند، به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار سقوط کرد.

Isna.ir/
ريیس کل بانک مرکزی به بانک‌ها اولتیماتوم داد

ريیس کل بانک مرکزی به بانک‌ها اولتیماتوم داد

ريیس کل بانک مرکزی گفت: بانک‌هایی که اموال مازاد خود را واگذار نکرده باشند به سازمان امور مالیاتی معرفی و مشمول جرايم مالیاتی می‌شوند.

Bartarinha.ir/
گلایه واردکنندگان نهاده‌های دامی از ريیس کل بانک مرکزی/عدم تامین ارز به اعتبار تاجران آسیب زد!

گلایه واردکنندگان نهاده‌های دامی از ريیس کل بانک مرکزی/عدم تامین ا...

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: عدم تامین ارز پس از عرضه کالا در سامانه بازارگاه با نرخ مصوب به اعتبار تاجران در عرصه بین‌المللی آسیب زده است.

MehrNews.com/
هنر آن است که بتوانیم با مردم ناراضی گفت‌وگو کنیم قیمت‌های متفاوت غذای نوزاد/ هزینه خرید سرلاک چقدر است؟ 80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد بابایی کارنامی رییس هیات تحقیق و تفحض از شستا شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل!