رشد 20 هزار و 192 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به مدد فروش اوراق از 71 هزار میلیارد تومان گذر کرد

رشد 20 هزار و 192 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به مدد فروش اوراق از 71 هزار میلیارد تومان گذر کرد

شاخل کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با 20 هزار و 192 واحد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت و به مدد فروش اوراق دولتی در قالب عملیات بازار باز بین بانک‌ها ارزش معاملات در بورس و فرابورس از 71 هزار میلیارد تومان هم فراتر رفت.

شاخص کل بورس تهران با افزایش 20 هزار و 192 واحدی به رقم یک میلیون و 407 هزار و 127 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 3612 واحد به رقم 386 هزار و 938 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران بیش از 5 میلیون و 622 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش معاملات در فرابورس هم به مدد عملیات بازارباز که به فروش اوراق دولتی بین بانک‌ها اختصاص دارد به بیش از 67 هزار و 81 میلیارد تومان رسید.

با این حساب ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس از 71 هزار و 291 میلیارد تومان هم فراتر رفت.

امروز هم شاخص‌های بورس سبز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1.46 درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هموزن 0.94 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 1.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس با 1.5 درصد افزایش همراه شد و شاخص بازار دوم بورس 1.4 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، شستا، فولاد مبارکه، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس تهران را داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با افزایش 169 واحد به رقم 20 هزار و 187 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 127 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس ایران به بیش از 361 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 254 هزار فقره معامله و به ارزش 67 هزار و 89 میلیارد تومان داد و ستد کردند که البته عمده این معاملات مربوط به عملیات بازارباز است که فروش اوراق اسناد خزانه دولتی بین بانک‌ها انجام می‌شود.

امروز نمادهای آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن، پالایش نفت لاوان و صبا تامین بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد صنعتی مینو برخلاف روزهای گذشته بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

به گزارش فارس، با توجه به اینکه عملیات بازارباز برای فروش اوراق اسناد خزانه اسلامی بین بانک‌ها صورت می‌گیرد و ارتباطی به معاملات فرابورس ندارد اما چون این معاملات در فرابورس ثبت می‌شود ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به بیش از 67 هزار میلیارد تومان رسید.

به هر حال بازار بورس و فرابورس یکی از محل‌های تامین مالی برای شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های دولتی به شمار می‌روند. از سال گذشته تا کنون عده زیادی از مردم ایران به واسطه سهام عدالت و یا خرید سهام دیگر وارد بازار سرمایه شده‌اند، به گونه‌ای که در حال حاضر بیش از 58 میلیون ایرانی به اندازه 70 درصد جمعیت کشور در بورس حضور دارند و گرچه برخی کارشناسان آن را برای بازار نامناسب می‌دانند، اما عده‌ای نیز می‌گویند بهترین فرصت برای دولت به شمار می‌رود که به تجهیز پس‌اندازهای خرد مردم در یک بازار شفاف و تزریق آن به اقتصاد کشور کمک کند لازمه آن این است که بازار سرمایه متناسب با حضور مردم تعریف شود و قوانین بازار به بازار مردم‌پایه تغییر پیدا کند، اما در عین حال اکثر کارشناسان معتقدند سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است بنابراین بهتر است از طریق صندوق‌ها وارد شوند تا ریسک سرمایه‌گذاران به حداقل کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ب

اثر «امیکرون» بر بازار فلزات

اثر «امیکرون» بر بازار فلزات

طی هفته گذشته سویه جدید کرونا موسوم به «امیکرون» به عنوان مهمترین عامل موثر بر نوسانات بازارهای کالایی مطرح شد، این موضوع در ابتدا به دنبال خود، ترس و عدم اطمینان زیادی در سرمایه‌گذاران ایجاد کرد اما ...

Sena.ir/
بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد

بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد

در جریان معاملات بازار رمزارز‌ها قیمت بیت‌کوین با سقوط ازاد به محدوده 43 هزار دلاری رسید. این کمترین قیمت بیت‌کوین در دو ماه اخیر بوده است.

Bartarinha.ir/
سهامداران بورس منتظر جبران باشند

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

نشست نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل اتاق بازرگانی تهران امروز برگزار شد. عشقی در این جلسه از بازگشت اعتماد از دست رفته سهامداران گفت.

Bartarinha.ir/

سهامداران نگاه بلندمدت به بورس داشته باشند

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

بازار سهام شنبه را بدون فشار فروش و با رشد شستا و فولاد آغاز کرد. شاخص کل در آغاز بازار امروز 0٫18 درصد مثبت است.

TejaratNews.com/

سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 283 واحد رشد کرد.

YJC.news/
واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشته

واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشت...

هفته گذشته بازار‌های دارایی تحت تاثیر برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام در وین بودند.

EghtesadOnline.com/
هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: بازار سرمایه نقش زیادی را در توسعه بخش خصوصی ایفا می‌کند، این بازار به عنوان فضایی تلقی می‌شود که...

EghtesadOnline.com/
دلار بدترین بازار هفته دوم آذر / بازدهی بازارها هفته دوم آذر 1400

دلار بدترین بازار هفته دوم آذر / بازدهی بازارها هفته دوم آذر 1400

در هفته دوم آذر 1400 بازارهای مالی بورس، طلا و ارز روند نزولی داشتند و با کاهش قیمت‌ها همراه بودند. بازار ارز با چنج درصد کاهش قیمت بدترین بازار هفته گذشته بود.

TejaratNews.com/
بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فایل صوتی

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فای...

بورس در هفته‌ای که گذشت گرفتار رکودی سنگین بود، به نحوی که بسیاری از کارشناسان آن را به دلیل جو بلاتکلیفی ناشی از مذاکرات می‌دانند.

EghtesadOnline.com/

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340هزار واحد به کار خود پایان داد.

EghtesadOnline.com/
عرضه‌ های اولیه زیادی در صف داریم / قیمت‌ های جدید به نفع مردم، بورس و خودروساز است

عرضه‌ های اولیه زیادی در صف داریم / قیمت‌ های جدید به نفع مردم، بو...

مجید عشقی گفت: از سهامداران بورس می‌خواهیم به گمانه زنی‌ها و ابهاماتی که همه ساله در فصل بودجه مطرح می‌شود توجهی نکنند.

EghtesadOnline.com/
آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

اقتصادآنلاین "آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس" را با حضور کارشناسان اقتصادی در کلاب‌هاوس بررسی می کند.

EghtesadOnline.com/
خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است قیمت خودرو امروز 13 آذر 1400(جدول) "خبازرس" صورت مالی تلفیقی 12 ماهه منتشر کرد سیگنال های بورسی برای سهامداران | وعده های عشقی حال بازار سرمایه رو خوب می کند؟ سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟ تسهیلات 10 میلیون تومانی خودروی خانوادگی بوگاتی: کمیاب، متفاوت و سریع! پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه