عقب‌نشینی 7716 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 13.5 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 7716 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 13.5 هزار میلیارد تومان گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا ریزشی با کاهش 7716 واحد همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند رو به ریزش را در پیش گرفت و شاخص کل با کاهش 7716 واحد به رقم یک میلیون و 408 هزار و 582 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با کاهش 929 واحد به رقم 383 هزار و 945 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 628 هزار میلیارد تومان شده است.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 4.7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 748 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 548 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات فرابورس هم بیش از 9 هزار و 127 میلیارد تومان شد. با این حساب ارزش معاملات دو بازار بیش از 13 هزار و 672 میلیارد تومان بوده است.

امروز همه شاخص‌ها بورس قرمز بودند، اما میزان کاهش شاخص‌ها زیر یک درصد ثبت شد است، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.54 درصد کاهش یافتند و این دو شاخص با معیار هموزن 0.24 درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور 0.59 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.39درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.74 درصد کاهش یافت.

امروز نماد پاکشو مربوط به گروه صنعتی پاکشو بیشترین اثر در شاخص بورس را داشته و برعکس نماد پتروشیمی پردیس، شستا، فولاد مبارکه، ملی مس و گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با عقب‌نشینی 34 واحد به رقم 20 هزار و 252 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 130 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه هم به بیش از 361 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 243 هزار فقره معامله و به ارزش 9 هزار و 128 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، مدیریت انرژی امیدتابان حور و بیمه کوثر بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای پتروشیمی زاگرس، بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان و پتروشیمی مارون بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، این روزها به دلیل منتفی شدن حذف ارز 4200 تومانی قیمت دلار هم قدری از تب و تاب افتاد از طرفی خروج پول حقیقی از بازار سرمایه و رفتار هیجانی از طرف هم افراد حقیقی و هم شرکت‌های بورسی باعث ریزش شاخص بورس شده است.

سرمایه‌گذاری در بورس الزاما همراه با ریسک و نوسان است، بنابراین بهتر است سرمایه‌گذاران حقیقی و خرد به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت هدایت شوند.

بازار سرمایه می‌تواند منبعی برای تامین مالی کلان شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت‌های دولتی تبدیل شود، به شرط اینکه دخالت در این بازار به حداقل کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ب

بلاتکلیفی بازار دلار در سایه بی‌خبری از برجام

بلاتکلیفی بازار دلار در سایه بی‌خبری از برجام

دلار بعد از لمس کوتاه کانال 28هزار تومان، امروز دوباره تا 29200تومان پیشروی کرده که دلیل آن به گفته فعالان بازار ارز، دوگانگی اخبار برجام، بی‌خبری از وین و بلاتکلیفی معامله‌گران است.

TejaratNews.com/
سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌شود

سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌ش...

تا زمانی که مذاکرات برجام سمت و سویی مشخص پیدا نکند، بازار ارز و به دنبال آن بورس، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران نخواهند داشت.

EghtesadOnline.com/
فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سلف موازی مسکن دریافت شد

فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سل...

یاسر امامی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک برگزار شد، با اشاره به قابل توجه بودن ظرفیت بازار سرمایه برای...

EghtesadOnline.com/
علت افت 54هزار واحدی شاخص چه بود؟ / سیاست ‌های غیرقابل پیش‌بینی دولت، بازار را سردرگم می‌ کند

علت افت 54هزار واحدی شاخص چه بود؟ / سیاست ‌های غیرقابل پیش‌بینی دو...

در هفته جاری، همچنان فضای بی‌اعتمادی بر بازار حاکم بود. بازار سهام، واکنش‌های منفی نسبت به اخبار مذاکرات داشت و به سرخ‌پوشی ادامه داد. مشکلاتی که در ساختار و...

EghtesadOnline.com/
طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

7 آذرماه، شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ در فرابورس ایران درج و سد ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس، پس از سال‌ها شکسته شد.

EghtesadOnline.com/
افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه، امکان معاملات مسکن در فرابورس وجود دارد، گفت: از مسیر انتقال معاملات مسکن و رمز ارزها در فرابورس ضریب شفافیت در اقتصاد...

EghtesadOnline.com/

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو

رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حذف قرعه کشی خودرو گفت: برخی افراد سودجو با سوء استفاده از کدملی افراد به دلال‌بازی در بازار خودرو مشغولند.

TejaratNews.com/
ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می...

روزهای سرخ بورس پایان ندارد. در هفته‌ای که گذشت شاخص کل تنها دو روز در کانال 1٫4 میلیون واحدی دوام آورد.

TejaratNews.com/

افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) با 17 هزار و هشت واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/
عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

روند نزولی در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد، به طوری که شاخص کل بورس امروز به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد رسید.

Bartarinha.ir/
طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟ پیشنهاد پرداخت وام 450 میلیون تومانی به هر واحد مسکن ملی قیمت خودرو امروز 11 آذر 1400(جدول) خرید و فروش طلا زبر رصد مالیات می‌رود شاسی‌بلند چینی در بازار چند؟ توزیع کالاهای اساسی با پیک موتوری کلید خورد آخرین وضعیت پرونده کرسنت در قوه قضاییه پروژه مسکن مهر چه زمانی به اتمام می‌رسد؟ ببینید میوه هم از سفره ما پرید! تمام بازارسرمایه برای "امنیت سرمایه‌گذاری" ایستادند کدام خودروها در یک هفته اخیر گران شد؟ کدام خودروها در یک هفته اخیر گران شد؟/ سمند ال‌ایکس به 246 میلیون رسید سقوط سریالی ارزش لیر ترکیه روند کاهشی طلا و سکه تغییر کرد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/10 جزيیات محسابه گازبها تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت رویداد ارايه معکوس دیوار و جوانه در دانشگاه شریف افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو