صادرات گاز هلند به آلمان ادامه خواهد داشت

صادرات گاز هلند به آلمان ادامه خواهد داشت

ایلنا: شرکت انتقال گاز جی‌تی‌اس هلند از توانایی این کشور برای تداوم عرضه گاز به آلمان در فصل زمستان در صورت قطع جریان گاز روسیه خبر داد.

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز، شرکت انتقال گاز جی‌تی‌اس روز پنجشنبه (23 تیرماه) اعلام کرد هلند پیش‌بینی می‌کند حتی در صورت قطع کامل صادرات گاز روسیه به اروپا، بتواند عرضه گاز طبیعی را به آلمان در فصل زمستان پیش‌رو ادامه دهد.

به گفته این شرکت، صادرات گاز به آلمان از روز یکم اکتبر (نهم مهرماه) در سطح کنونی 35 میلیارد مترمکعب در سال ادامه می‌یابد. این رقم حداکثر میزانی است که شبکه گاز آلمان می‌تواند از غرب به شرق منتقل کند.

صادرات گاز هلند به آلمان در سال جاری از سطح عادی آن یعنی حدود 11 میلیارد مترمکعب به بالاترین سطح خود رسیده است.

پیش‌بینی می‌شود سال آینده با توجه به میانگین دمای زمستان، اقداهایی با هدف کاهش وابستگی به گاز روسیه به‌طور کامل اجرا شود.

این شرکت همچنین اعلام کرد زمستان بسیار سرد یا عرضه کمتر از انتظار گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) می‌تواند پیامدهای بدتری را به‌دنبال داشته باشد.

هلند در نظر دارد تا پیش از فصل زمستان 80 درصد از ذخیره‌سازی گاز خود را تکمیل کند که این میزان از سطح کنونی حدود 55 درصد بیشتر است. این کشور همچنین قصد دارد واردات ال‌ان‌جی را در سال جاری با 50 درصد افزایش به حدود 24 میلیارد مترمکعب برساند.

به گفته این شرکت، پیش‌بینی می‌شود در صورت قطع جریان گاز روسیه، این اقدامات برای تضمین عرضه گاز به شرکت‌ها و خانوارهای هلندی در فصل زمستان کافی باشد.

راب جتن، وزیر آب‌وهوا و انرژی هلند، هفته گذشته گفت صرفه‌جویی در مصرف انرژی در 6 ماه نخست امسال مصرف گاز را در هلند یک‌سوم کاهش داده است که این مقدار برای جایگزین کردن سهم روسیه در واردات گاز هلند کفایت می‌کند. روسیه 15 تا 20 درصد واردات گاز هلند در سال‌های اخیر را به خود اختصاص می‌دهد.

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی