آغاز نوسازی و بازسازی تسهیلات صنعت نفت به طور جدی

آغاز نوسازی و بازسازی تسهیلات صنعت نفت به طور جدی

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: یکی از برنامه‌های شرکت ملی نفت بازسازی و نوسازی تجهیزات صنعت نفت به ویژه در مناطق نفت خیز جنوب و فلات قاره است که این مهم را امسال به طور جدی استارت زده‌ایم.

به گزارش ایسنا، کریم زبیدی در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص اقدامات و برنامه‌های شرکت ملی نفت برای بازسازی و نوسازی تجهیزات صنعت نفت گفت: اعداد و ارقامی که برای این مساله در نظر گرفته شده به گونه‌ای است که می‌توان بخش بسیار خوبی از تجهیزات ادوار و ثابت را پوشش دهد.

وی با بیان این‌که این بازسازی و نوسازی را عمدتا در مناطق نفت‌خیز جنوب و فلات قاره که عمر بالای 40 سال دارند آغاز کرده‌ایم، اظهار کرد: اعتبارات خوبی برای این مهم دیده شده و پروژه‌های متعددی را برای آن تعریف کرده‌ایم. در طول دو سال اخیر پروژه‌ای را به پیمانکار داده‌ایم تا وضعیت کل تاسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب را مورد مطالعه قرار دهد تا متوجه شویم چه میزان برای بازسازی داریم.

زبیدی اضافه کرد: امسال یکی دیگر از برنامه‌هایی که داریم این است که با توجه به حوادثی که ممکن است پیش بیاید تجهیزاتی که در معرض خطر قرار دارند قبل از وقوع حادثه تعویض کنیم.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: در سال گذشته شرکت نفت و وزارت نفت تلاش زیادی کرد تا سوخت گاز را تامین کنند، اما امسال پیش‌بینی کردیم که برخی تجهیزات برای این مساله مورد نیاز باشد به همین دلیل از اکنون کالاهایی را سفارش داده‌ایم.

وی با بیان این‌که منابع قابل توجهی برای این مساله در نظر گرفته شده تا مشکلی ایجاد نشود، تصریح کرد: بازسازی و نوسازی تاسیسات جزو اولویت‌های ما قرار گرفته که باید به آن رسیدگی کنیم برخی از تجهیزات نیاز به بازسازی و نوسازی دارد و در طول این سال‌ها توانسته‌ایم آنها را نگه داریم اما لازم است تا این رسیدگی در این تاسیسات صورت بگیرد.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه‌های شرکت ملی نفت از دیدگاه مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی گفت: سعی ما بر این است که اعتباراتی که در بودجه برای شرکت ملی نفت دیده شده در جهت مسیر درست هدایت شود. این اولویت‌بندی را در نظر گرفته‌ایم و هیات مدیره نیز تاکید دارد تا منابع در جهت خودشان هدایت شود.

وی با بیان این‌که عمده ترین هدف ما توسعه است، اظهار کرد: این هدف به خصوص در میادین مشترک غرب کارون و پارس جنوبی مورد تاکید قرار گرفته و سعی ما بر این است که منابع غیرسرمایه‌ای و خارج سرمایه‌ای را به این بخش هدایت کنیم و با توجه به اولویتی که در این بخش داریم هدف این است که این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تدوین برنامه‌ها برای توسعه میدان آزادگان شمالی و جنوبی، یادآوران، یاران، پارس جنوبی، مابقی فازهای که برای توسعه نیازمند سرمایه گذاری هستند مورد توجه قرار دهیم، گفت: بر این اساس قرار شده در فازهای 13، پالایشگاه فاز 14، فازهای 22 تا 24 اولویت‌های سرمایه گذاری را تبیین و از منابع خارج نفت نیز برای این مهم استفاده کنیم.

زبیدی با بیان این‌که اولویت بعدی ما نگهداشت تولید است، اظهار کرد: تولیدی که صورت می‌گیرد برای نگهداشت نیازمند سرمایه است به همین دلیل این موضوع را در دستور کار خود قرار داده‌ایم علاوه بر این توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه قرار گرفته است چرا که پتانسیل بسیار خوبی هم از نظر نیروی انسانی و هم دانش در این بخش وجود دارد.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه توسعه در میادین مشترک ادامه داد: از منابع غیرسرمایه‌ای یا سایر منابع اعتباری برای این حوزه استفاده می‌کنیم.

به گفته وی با تاکید بر این‌که وضعیت تعمیرات ماشین‌آلات به خاطر کمبود مالی آن طور که باید صورت نگرفته است و امسال باید این موضوع نیز مورد توجه واقع شود و برنامه‌های متعددی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

زبیدی با اشاره به حجم اعتبار اختصاص یافته به غرب کارون گفت: منابع سرمایه‌ای و سایر منابع اعتباری دو دسته هستند یک دسته منابع داخلی و سرمایه‌ای که همان 14.5 درصد است و یک بخش منابع دیگر که به عنوان سایر منابع شناخته می‌شود که از بیرون از صنعت نفت تامین می‌شود که میزان تخصیص آن در هر سال پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: در آزادگان برنامه این است که تا پایان امسال بتوانیم فاز اول را که رسیدن به 220 هزار بشکه در روز است تکمیل کنیم برای فاز 2 نیز برنامه خوبی دیده شده تا به 570 هزار بشکه برسیم اما تحقق این مساله در یکسال عملی نیست و منابع اعتباری را حدود 7.5 میلیارد دلار پیش‌بینی کرده‌ایم که قرار است از سایر منابع مالی تامین شود.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: برای میدان یادآوران نیز مذاکرات با یک شرکت خارجی نیز در حال انجام است میدان یاران نیز با شرکت پرشیا که زیرمجموعه ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) است قرارداد IPC منعقد کردیم که در حال عملیاتی شدن است.

آمریکا محموله نفتی ایران را ضبط کرد قیمت روز گوشت قرمز در بازار (1401/03/05) باد شدید و گردوخاک در برخی شهرها/ آسمان پایتخت صاف می‌شود توضیح وزیر اقتصاد درباره تصمیم دولت درباره افزایش قیمت بنزین جنس مشتریان لوازم خانگی تغییر کرد / کف قیمت یخچال و ماشین لباسشویی اعلام شد عاشقان خودروهای آمریکایی بخوانند / ماشینی که مات... مذاکره ایران و روسیه در مورد توسعه میادین مشترک نفتی و گازی فروش کیلویی نان از کجا پیدا شد؟ قیمت طلا، دلار و سکه در بازار (1401/03/05) قیمت انواع مرغ در بازار (1401/03/05) عرضه گوشت قرمز در فروردین ماه 1401 به بیش از 46 هزارتن رسید بهره مندی بیش از 6350 کارفرما از معافیت بیمه ای اشد مجازات برای صدور گواهینامه مهارت خلاف 19.5 میلیون نفر در بافت های ناکارآمد زندگی میکنند ثبت مجوزهای کسب و کار صادر شده از بانک مرکزی روی درگاه ملی اطلاعیه مهم وزارت صنعت/ افزایش قیمت شوینده‌ها غیرقانونی... تفاوت بودجه امسال با سال های گذشته از نظر رییسی سود این سهامداران عدالت بزودی واریز می‌شود! یونان خلاف قواعد بین‌المللی نفت ایران را به آمریکا می‌فرستد قیمت انواع ماهی در بازار (1401/03/05) رفع عوارض صادراتی برخی از محصولات دامی نرخ رسمی 11 ارز کاهشی شد جولان 4 روزه فروشندگان در بورس محرومیت‌زدایی از بافت‌های ناکارآمد نیازمند اجرای 13 هزار پروژه عیالوارها بخوانند/ تاثیر درآمد فرزند مجرد در حذف یارانه... عوارض صادراتی مرغ، تخم‌مرغ، شیرخشک، خامه و چربی برداشته شد افزایش 108 درصدی تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش بنیان در سال 1400 هند جهان را غافلگیر کرد/ شکر نایاب می‌شود؟ معافیت پرداخت بدهی روسیه پایان یافت سهام جهانی روی خط قرمز چهار کالای مهم لوازم خانگی کنوود با همکاری پاکشوما تولید می‌شود خروج نقدینگی از بورس قوت گرفت زندگی درجهان متاورس چگونه است؟ "شفا" صورت وضعیت پورتفوی یک ماهه منتشر کرد گزارش فغالیت ماهانه "البرز" منتشر شد "نطرین" گزارش ماه گذشته را منتشر کرد تصمیمات مجمع عمومی "زشریف" به ثبت رسید تصمیمات مجمع "سخزر" ثبت شد قیمت طلا و انواع سکه در بازار توافق اقتصادی تهران با مسکو حذف سمند و تیبا از فهرست تمدید اعتبار سازمان ملی استاندارد تامین نهاده خریداری شده مرغداران تا 21 اردیبهشت با ارز ترجیحی قیمت طلا، سکه و ارز 1401.03.05/ طلا کانال عوض کرد یارانه ای برای افزایش نقدینگی و تورم! ‌هراز و کندوان 6 خرداد‌ یک‌طرفه می‌شود ارزان‌ترین خانه در تهران متری چند؟ از ماه آینده کالاهای اساسی را با نرخ قبل بخرید! ... قیمت طلا ریخت بیت‌کوین چه زمانی 500 هزار دلار خواهد شد؟ سیگنال تحریم‌های جدید آمریکا به بازار ارز/ معامله‌گران فروشنده شدند یا خریدار؟